Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurshandel op Damrak in teken rentebesluit ECB

Beurshandel op Damrak in teken rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs wordt donderdag vooral uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Algemeen wordt verwacht dat de beleidsbepalers van de centrale bank in Frankfurt de rente in het eurogebied voor de vierde keer dit jaar gaan verlagen. De ECB hoopt met de lagere leenkosten de consumentenbestedingen en bedrijfsinvesteringen aan te jagen en de economie te ondersteunen. Het belangrijkste rentetarief in de eurozone zal waarschijnlijk met een kwart procentpunt worden teruggeschroefd tot 3 procent.

Aanvankelijk werd gehoopt dat de ECB in december met een stevigere renteverlaging van een half procentpunt zou komen door de tegenvallende economische cijfers en sombere vooruitzichten voor het eurogebied. In november liep de inflatie in de eurozone echter op tot 2,3 procent en kwam daarmee weer boven de ECB-doelstelling van 2 procent uit. Beleggers letten verder vooral op wat ECB-president Christine Lagarde gaat zeggen over eventuele rentestappen in het komende jaar. Tot nu toe heeft Lagarde steeds vastgehouden aan het standpunt dat de rentestappen per vergadering worden bekeken.

In de Verenigde Staten vergadert de Federal Reserve volgende week over de rente. Woensdag bleek dat de Amerikaanse inflatie in november conform verwachting is uitgekomen op 2,7 procent. Dat verstevigde de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente ook verder gaat verlagen.

ABN AMRO

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin. De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omhoog. Vooral de techbedrijven stonden in de belangstelling, na de stevige koerswinst van 1,8 procent van de Nasdaq. De Amerikaanse technologiegraadmeter steeg daarmee voor het eerst in de geschiedenis tot boven de 20.000 punten. De Nikkei in Tokio klom 1,2 procent. De beurzen in Hongkong en Shanghai wonnen 1,7 en 0,8 procent.

Op het Damrak zal ABN AMRO mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. De bank werd door de kenners van zakenbank Goldman Sachs op de verkooplijst gezet. Daarnaast verhoogde Citi het koersdoel voor betaalbedrijf Adyen en werd het koopadvies herhaald.

TKH

Ook TKH staat in de belangstelling. De technologiegroep heeft een opdracht gekregen van ongeveer 200 miljoen euro voor de levering van kabels voor een Schots windmolenpark.

De euro was 1,0515 dollar waard, tegen 1,0510 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 70,37 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 73,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Oliebollenverkoop profiteert van droge en koude jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Bakkers rekenen op een iets betere oliebollenverkoop rond de jaarwisseling door het verwachte koude en droge weer. Volgens Bakker Van Maanen, met tientallen vestigingen in Nederland, kunnen gunstige weersomstandigheden zorgen voor wel 15 tot 20 procent meer verkopen. De wat kleinere keten Meesterbakker Voskamp denkt dat het weer vooral de kwaliteit van de oliebol ten goede komt, omdat die bij droog weer knapperiger blijft dan bij regenachtige omstandigheden.

28 minuten geleden
Lichte daling verkoopprijzen Nederlandse industrie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in november licht gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 0,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In oktober waren de prijzen gelijk aan die van een jaar eerder.

44 minuten geleden
Wall Street eindigt eerste dag van laatste week van 2025 lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.

9 uur geleden
Reuters: sojahandelaren willen uit ontbossingsakkoord stappen

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.

11 uur geleden
Uitzendconcern Randstad grootste winnaar in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.

12 uur geleden
Airbus krijgt miljardenorders van Chinese vliegmaatschappijen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.

14 uur geleden
Wall Street begint licht lager aan korte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.

15 uur geleden