Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurshandel op Damrak in teken rentebesluit ECB

Beurshandel op Damrak in teken rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs wordt donderdag vooral uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Algemeen wordt verwacht dat de beleidsbepalers van de centrale bank in Frankfurt de rente in het eurogebied voor de vierde keer dit jaar gaan verlagen. De ECB hoopt met de lagere leenkosten de consumentenbestedingen en bedrijfsinvesteringen aan te jagen en de economie te ondersteunen. Het belangrijkste rentetarief in de eurozone zal waarschijnlijk met een kwart procentpunt worden teruggeschroefd tot 3 procent.

Aanvankelijk werd gehoopt dat de ECB in december met een stevigere renteverlaging van een half procentpunt zou komen door de tegenvallende economische cijfers en sombere vooruitzichten voor het eurogebied. In november liep de inflatie in de eurozone echter op tot 2,3 procent en kwam daarmee weer boven de ECB-doelstelling van 2 procent uit. Beleggers letten verder vooral op wat ECB-president Christine Lagarde gaat zeggen over eventuele rentestappen in het komende jaar. Tot nu toe heeft Lagarde steeds vastgehouden aan het standpunt dat de rentestappen per vergadering worden bekeken.

In de Verenigde Staten vergadert de Federal Reserve volgende week over de rente. Woensdag bleek dat de Amerikaanse inflatie in november conform verwachting is uitgekomen op 2,7 procent. Dat verstevigde de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente ook verder gaat verlagen.

ABN AMRO

De AEX-index op het Damrak koerst af op een licht hoger begin. De Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omhoog. Vooral de techbedrijven stonden in de belangstelling, na de stevige koerswinst van 1,8 procent van de Nasdaq. De Amerikaanse technologiegraadmeter steeg daarmee voor het eerst in de geschiedenis tot boven de 20.000 punten. De Nikkei in Tokio klom 1,2 procent. De beurzen in Hongkong en Shanghai wonnen 1,7 en 0,8 procent.

Op het Damrak zal ABN AMRO mogelijk tegenwind ondervinden van een adviesverlaging. De bank werd door de kenners van zakenbank Goldman Sachs op de verkooplijst gezet. Daarnaast verhoogde Citi het koersdoel voor betaalbedrijf Adyen en werd het koopadvies herhaald.

TKH

Ook TKH staat in de belangstelling. De technologiegroep heeft een opdracht gekregen van ongeveer 200 miljoen euro voor de levering van kabels voor een Schots windmolenpark.

De euro was 1,0515 dollar waard, tegen 1,0510 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent duurder op 70,37 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent meer op 73,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX-index begint met winst, olieprijs verder omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.

21 minuten geleden
Grote protesten in Duitsland voor behoud banen en fabrieken

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.

1 uur geleden
Times: Heineken in gesprek over aankoop 300 pubs van Stonegate

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken staat op het punt 300 pubs over te nemen van Stonegate, de grootste Britse pubketen. Dat meldt de Britse krant The Times. Stonegate kampt met een schuldenlast van 3 miljard pond (ongeveer 3,5 miljard euro) en wil 1000 van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.

1 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeren iets meer

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in juli iets toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 0,1 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De kleine stijging volgt op een toename van de investeringen van 2,8 procent in juni. In mei daalden de investeringen nog met 1,4 procent.

2 uur geleden
Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

19 uur geleden
Dieselprijs aan Franse pomp naar record van gemiddeld 2,41 euro

PARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.

21 uur geleden
FT: Chinese eigenaar wil oudste bank van Luxemburg verkopen

LUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.

22 uur geleden