Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurshandel in teken van kwartaalcijfers KPN, Besi en Signify

Beurshandel in teken van kwartaalcijfers KPN, Besi en Signify

AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak staat de beurshandel vrijdag onder meer in het teken van de kwartaalresultaten van de AEX-bedrijven KPN, Besi en Signify. Ook grote Europese bedrijven als AstraZeneca, BNP Paribas en Barclays gaven een kijkje in de boeken. Daarnaast wordt uitgekeken naar de economische groei van de eurozone in het eerste kwartaal.

De Amsterdamse AEX-index koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht lager begin van de laatste dag van april. De andere Europese beursgraadmeters lijken eveneens met kleine koersuitslagen te openen. De belangrijkste aandelenmarkten in de Aziatische regio lieten vrijdag verliezen zien, ondanks de hogere slotstanden op Wall Street.

KPN zag in het eerste kwartaal zijn klantenbestand groeien. Zo kwamen er meer klanten voor vast internet door de aanleg van het glasvezelnetwerk in veel meer gebieden in Nederland. Ook wist het bedrijf meer zakelijke klanten aan zich te binden. Het concern behaalde minder omzet maar zag de winst stijgen, mede dankzij kostenbesparingen.

Besi

Besi schroefde zijn productie in het eerste kwartaal flink op om aan de sterk toegenomen vraag van klanten te voldoen. De toeleverancier aan de chipindustrie profiteerde van de sterke vraag naar chips voor toepassingen rond de snelle 5G-technologie en van de autosector, die sinds de uitbraak van de pandemie kampt met een chiptekort. Besi maakt zelf geen chips, maar machines waarmee chips worden verpakt en bewerkt.

Signify wist de omzet afgelopen kwartaal op te voeren en boekte ook meer winst. Het verlichtingsbedrijf ziet signalen van economisch herstel, maar kampte wel met materiaaltekorten. Door de coronapandemie stond de wereldwijde leveringsketen onder druk. Dat zal ook in het tweede kwartaal invloed hebben, en in mindere mate in de tweede helft van het jaar.

Corbion

Ook Corbion kwam met cijfers. Het speciaalchemiebedrijf kende volgens topman Olivier Rigaud een sterke start van het jaar. Ook verwacht hij dat de autonome groei van de drie divisies van het bedrijf dit jaar sterk blijft. Naast Corbion openden ook detacheerder Brunel, vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen en biotechnoloog Vivoryon Therapeutics de boeken.

Het Zwitserse levensmiddelenconcern Nestlé neemt een deel van vitamine- en supplementenmaker The Bountiful Company over voor omgerekend zo'n 4,7 miljard euro. Nestlé heeft al een eigen vitaminen- en supplemententak en vindt de overgenomen merken daar een goede aanvulling op.

De euro was 1,2115 dollar waard, tegenover 1,2109 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,9 procent tot 64,43 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent minder op 68,08 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meer platforms boren naar olie in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.

48 minuten geleden
Eerste krimp voor economie Rusland sinds 2023

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.

2 uur geleden
China en VS richten raad voor handel op na topontmoeting

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.

3 uur geleden
IJsbedrijf Magnum grootste winnaar in fors lagere AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.

4 uur geleden
Tata Steel: staalmarktomstandigheden zeer uitdagend door oorlog

MUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.

4 uur geleden
Overheid compenseert vissers voor hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.

4 uur geleden
Bloomberg: wapenfabrikant Destinus overweegt beursgang Amsterdam

VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.

5 uur geleden