Beurshandel in teken van belangrijk banenrapport VS
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa lijken vrijdag hoger te beginnen, na de stevige verliezen een dag eerder en de koersdalingen op Wall Street. De aandacht van beleggers gaat vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport dat later op de dag wordt gepubliceerd. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve, de koepel van centrale banken in de Verenigde Staten.
Economen verwachten in doorsnee dat er in januari ongeveer 150.000 arbeidsplaatsen bij zijn gekomen in de VS. Dat zou een minder sterke banengroei zijn dan in december. Mogelijk heeft de verspreiding van de omikronvariant van het coronavirus voor tegenwind op de arbeidsmarkt in 's werelds grootste economie gezorgd.
De hoofdgraadmeters in Europa sloten donderdag flink in het rood, na opmerkingen van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) dat een renteverhoging dit jaar niet uitgesloten is. Eerder gaf Lagarde te kennen in 2022 geen renteverhoging te verwachten, maar nu zit ze in een lastige situatie door de sterk opgelopen inflatie. De AEX-index in Amsterdam zakte 2,2 procent tot 748,81 punten. De MidKap ging 0,9 procent omlaag. Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 1,6 procent.
Koersduikeling
In New York waren ook rode koersenborden te zien, met vooral zware minnen voor de techgraadmeter Nasdaq door een enorme koersduikeling van Facebook-moeder Meta vanwege tegenvallende kwartaalcijfers. Nabeurs kwam webwinkel Amazon wel met zeer sterke cijfers naar buiten.
Op het Damrak kan navigatiedienstverlener TomTom op aandacht rekenen na publicatie van resultaten. In Parijs kwam farmaceut Sanofi met een cijferbericht.
Advies
Het aandeel Shell kan mogelijk bewegen op een koopadvies van TD Securities. Ook RBC Capital kwam met een positief beleggingsadvies voor het olie- en gasconcern dat donderdag sterke cijfers meldde.
Bovendien zijn de olieprijzen verder aan het stijgen, nadat die donderdag al tot boven de 90 dollar per vat klommen. De prijs van een vat Amerikaanse olie won 0,5 procent tot 90,75 dollar en Brentolie werd 0,4 procent duurder op 91,43 dollar per vat. Dat is het hoogste niveau sinds 2014.
De euro noteerde op 1,1456 dollar. Bij het slot van de Europese handel op donderdag was de euro 1,1432 dollar waard.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/RTR) - De topmannen van de Duitse autobouwers Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz hebben positief gereageerd op het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India. In het dinsdag gesloten verdrag zijn onder andere afspraken gemaakt dat de importtarieven op Europese auto's van 110 procent naar 10 procent dalen.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India, dat dinsdag is gesloten, biedt nieuwe handels- en investeringsmogelijkheden voor Europese bedrijven. Dat zegt voorzitter van de Europese lobbygroep BusinessEurope Fredrik Persson.
46 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De handelsdeal tussen de Europese Unie en India die dinsdag werd gesloten, zorgt voor nieuwe economische groeimogelijkheden. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil gezegd in een reactie. Zo worden de Indiase importheffingen op Europese auto's sterk verlaagd, wat gunstig is voor Duitse autobouwers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam staat er financieel gezien goed voor. De gemeente krijgt een 9,5 (van de 10) in het jaarlijkse onderzoek van accountantsbureau BDO waarin de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten wordt vergeleken. Dat gebeurt op basis van gemeentelijke begrotingsstukken, zoals jaarrekeningen en begrotingen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nederlandse gemeenten voorzien gezamenlijk een flink begrotingstekort tot en met 2029. Gemeenten verwachten 2 miljard euro tekort te komen tussen 2025 en 2029. Dit meldt accountantsbureau BDO in zijn jaarlijkse onderzoek naar de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma ging dinsdag flink omhoog op de beurs in Frankfurt. Het Chinese Anta Sports Products heeft overeenstemming bereikt over de overname van een belang van ongeveer 29 procent in het Duitse sportmerk. De grootste Chinese fabrikant van sportkleding wordt daarmee de grootste aandeelhouder van Puma. Anta koopt de aandelen Puma van de Franse miljardairsfamilie Pinault voor 35 euro per stuk. De verkoopprijs ligt ruim boven de slotkoers van Puma op maandag. Het aandeel Puma steeg 5,5 procent.
2 uur geledenEMDEN (ANP/DPA) - Een autotransportschip is stuurloos op de Noordzee ten noorden van het Nederlandse Waddeneiland Rottumerplaat. Het schip was maandagavond vertrokken vanuit het Duitse Emden, een haven vlakbij de Nederlandse grens, maar er brak brand uit aan boord. De brand in de machinekamer is inmiddels geblust, meldt het Duitse Centrale Commando voor Maritieme Noodsituaties (CCME).
2 uur geleden