Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurshandel in teken van belangrijk banenrapport VS

Beurshandel in teken van belangrijk banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa lijken vrijdag hoger te beginnen, na de stevige verliezen een dag eerder en de koersdalingen op Wall Street. De aandacht van beleggers gaat vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport dat later op de dag wordt gepubliceerd. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve, de koepel van centrale banken in de Verenigde Staten.

Economen verwachten in doorsnee dat er in januari ongeveer 150.000 arbeidsplaatsen bij zijn gekomen in de VS. Dat zou een minder sterke banengroei zijn dan in december. Mogelijk heeft de verspreiding van de omikronvariant van het coronavirus voor tegenwind op de arbeidsmarkt in 's werelds grootste economie gezorgd.

De hoofdgraadmeters in Europa sloten donderdag flink in het rood, na opmerkingen van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) dat een renteverhoging dit jaar niet uitgesloten is. Eerder gaf Lagarde te kennen in 2022 geen renteverhoging te verwachten, maar nu zit ze in een lastige situatie door de sterk opgelopen inflatie. De AEX-index in Amsterdam zakte 2,2 procent tot 748,81 punten. De MidKap ging 0,9 procent omlaag. Londen, Frankfurt en Parijs verloren tot 1,6 procent.

Koersduikeling

In New York waren ook rode koersenborden te zien, met vooral zware minnen voor de techgraadmeter Nasdaq door een enorme koersduikeling van Facebook-moeder Meta vanwege tegenvallende kwartaalcijfers. Nabeurs kwam webwinkel Amazon wel met zeer sterke cijfers naar buiten.

Op het Damrak kan navigatiedienstverlener TomTom op aandacht rekenen na publicatie van resultaten. In Parijs kwam farmaceut Sanofi met een cijferbericht.

Advies

Het aandeel Shell kan mogelijk bewegen op een koopadvies van TD Securities. Ook RBC Capital kwam met een positief beleggingsadvies voor het olie- en gasconcern dat donderdag sterke cijfers meldde.

Bovendien zijn de olieprijzen verder aan het stijgen, nadat die donderdag al tot boven de 90 dollar per vat klommen. De prijs van een vat Amerikaanse olie won 0,5 procent tot 90,75 dollar en Brentolie werd 0,4 procent duurder op 91,43 dollar per vat. Dat is het hoogste niveau sinds 2014.

De euro noteerde op 1,1456 dollar. Bij het slot van de Europese handel op donderdag was de euro 1,1432 dollar waard.

Meer uit Financieel

Tanken in Duitsland duurder voor automobilisten

MÜNCHEN (ANP) - Nederlandse automobilisten die gaan tanken over de Duitse grens moeten meer betalen voor benzine en diesel door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Duitse automobilistenclub ADAC steeg de gemiddelde landelijke prijs van een liter diesel in de vroege ochtendspits op woensdag tot 2,054 euro. Dat is het hoogste niveau sinds september 2022.

37 minuten geleden
Gasprijs weer omlaag na dagen met forse stijgingen

AMSTERDAM (ANP) - De gasprijs is woensdag weer wat gedaald, na twee dagen met stijgingen van tientallen procenten. Handelaren proberen een Amerikaans plan om cruciale tankertransporten in het Midden-Oosten te beschermen op waarde te schatten. Intussen passen energieleveranciers in Nederland massaal contracten aan, terwijl er bij consumenten een run lijkt ontstaan op vaste energiecontracten.

38 minuten geleden
Franse minister: volgende week G7-vergadering over Iran

PARIJS (ANP/AFP) - De ministers van Financiën van de landen van de G7 gaan volgende week praten over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Franse minister van Financiën Roland Lescure tegen de Franse radiozender Franceinfo. Volgens hem zal die vergadering waarschijnlijk begin volgende week worden gehouden.

2 uur geleden
Economen: oorlog Iran kan Nederlander hard in portemonnee raken

UTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.

3 uur geleden
AEX opent hoger na forse verliezen deze week door oorlog Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.

3 uur geleden
Prijzen Nederlandse pomp verder omhoog door oorlog Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.

4 uur geleden
Warmtepomp vóór volle isolatie versnelt verduurzaming, zegt TNO

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.

4 uur geleden