Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurshandel in teken ING-cijfers en Amerikaanse banengroei

Beurshandel in teken ING-cijfers en Amerikaanse banengroei

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Europa staat vrijdag met name in het teken van het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid speelt namelijk een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Eerder deze week bleek al uit cijfers van loonstrookverwerker ADP dat de werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven in juli veel minder hard is gegroeid dan verwacht. Veel bedrijven hebben moeite met het vinden van personeel nu de economie weer flink aantrekt.

Op het Damrak gaat de aandacht daarnaast uit naar ING. Het financiële concern heeft zijn winst afgelopen kwartaal bijna vervijfvoudigd ten opzichte van een jaar eerder. Daarmee presteerde ING veel sterker dan analisten hadden verwacht. Ook wil de bank na september miljarden uitkeren aan zijn aandeelhouders, zowel via dividend als via de inkoop van eigen aandelen.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren vrijwel vlak te beginnen aan de laatste dag van de week. Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting met kleine koersuitslagen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten vrijdag weinig beweging zien. De Nikkei in Tokio ging met een plus van 0,3 procent het weekeinde in en kende de beste beursweek sinds eind mei.

GrandVision

GrandVision, dat vorige maand definitief werd ingelijfd door brillenconcern EssilorLuxottica, opende eveneens de boeken. De eigenaar van optiekketen Pearl wist in het afgelopen kwartaal bijna te herstellen van de coronacrisis. GrandVision kijkt ook met vertrouwen naar de rest van het jaar.

Galapagos kwam donderdag na de slotbel al met cijfers. De biotechnoloog zag de omzet in de eerste zes maanden van het jaar stijgen. Ook werd het nettoverlies teruggebracht tot 55 miljoen euro, van 166 miljoen euro een jaar geleden. Galapagos besloot eerder dit jaar na een aantal tegenvallers met kandidaatmedicijnen, zijn portefeuille met potentiële geneesmiddelen te herzien. Volgens topman Onno van de Stolpe blijft de onderneming hard werken aan de opbouw van de pijplijn en de vestiging van Galapagos als een volledig geïntegreerd Europees biofarmaceutisch bedrijf.

HelloFresh

In Frankfurt gaat de aandacht uit naar HelloFresh. Het maaltijdboxenbedrijf blijft ook na het coronajaar 2020 snel groeien. De van oorsprong Duitse onderneming wierf dit jaar veel nieuwe klanten en die bestelden ook nog eens vaak opnieuw. Daardoor kwam de omzet in het tweede kwartaal aanzienlijk hoger uit dan een jaar eerder in dezelfde periode. Door die sterke resultaten is HelloFresh dan ook positiever geworden over de omzet voor heel dit jaar.

De euro was 1,1823 dollar waard, tegen 1,1843 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 69,34 dollar. Brentolie kostte ook 0,4 procent meer, op 71,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tata Steel onderzoekt of meer slak kan worden verwerkt in cement

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.

24 minuten geleden
AEX-index flink lager door onzekerheid over staakt-het-vuren

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.

1 uur geleden
Douglas heeft last van prijsbewuste consumenten en onzekerheid

DÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.

1 uur geleden
PostNL: ACM-boete brengt continuïteit postdienst verder in gevaar

DEN HAAG (ANP) - PostNL is het niet eens met de miljoenenboete van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor te laat bezorgde post in 2023. Volgens het bedrijf brengt de boete van bijna 7 miljoen euro "de continuïteit van de postdienstverlening alleen maar verder in gevaar". PostNL gaat daarom in bezwaar.

2 uur geleden
Industrieconcern Thyssenkrupp somberder over omzet

ESSEN (ANP) - Industrieconcern Thyssenkrupp is somberder geworden over de verkopen in het lopende boekjaar. De staaldivisie van het Duitse bedrijf boekte het afgelopen kwartaal minder omzet door lagere prijzen.

2 uur geleden
BlackRock-topman positief over investeringskansen in Venezuela

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topman Larry Fink van BlackRock is optimistisch over de investeringsmogelijkheden in Venezuela. Het olierijke Zuid-Amerikaanse land zou volgens de baas van de grootste vermogensbeheerder ter wereld "teruggebracht kunnen worden naar zijn oude glorie", na de hervormingen die zijn ingezet na de val van president Nicolás Maduro. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie in New York.

2 uur geleden
PostNL krijgt boete van bijna 7 miljoen voor te late post in 2023

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft een boete van bijna 7 miljoen euro gekregen voor te trage postbezorging in 2023. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voldeed PostNL niet aan de kwaliteitsnormen voor tijdige postbezorging in dat jaar. Het bedrijf bezorgde 89,48 procent van de brievenbuspost op tijd en dat was onder de wettelijke eis van minimaal 95 procent, laat de toezichthouder weten. PostNL reageerde dinsdag boos op de boete en liet weten bezwaar te maken.

3 uur geleden