Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurshandel in teken groeicijfer Amerikaanse economie

Beurshandel in teken groeicijfer Amerikaanse economie

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs letten beleggers donderdag vooral op de nieuwe schatting van de groei van de Amerikaanse economie, de grootste ter wereld. Eerder op dag bleek al dat de omvangrijke industrie in China deze maand voor het eerst sinds het begin van de coronapandemie in februari 2020 is gekrompen. De Chinese dienstensector liet in september wel weer groei zien na een krimp in augustus.

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beursgraadmeters naar verwachting met winsten openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten donderdag een gemengd beeld zien. In Tokio eindigde de Nikkei 0,3 procent in de min.

Evergrande zakte bijna 5 procent in Hongkong. Verschillende obligatiehouders hebben nog altijd geen geld ontvangen van de financieel geplaagde Chinese projectontwikkelaar. Het bedrijf moest voor donderdag ruim 45 miljoen dollar aan rente betalen op een obligatielening die in 2024 afloopt. Vorige week miste het concern ook al een rentebetaling.

IMCD

Op het Damrak maakte IMCD een kleine overname bekend. De Chinese divisie van de chemicaliëndistributeur koopt Aquatech, een Chinese specialist in coatingoplossingen op waterbasis. Een overnamesom werd niet gegeven. Het bedrijf behaalde in 2020 een omzet van omgerekend 6,7 miljoen euro.

Arcadis kondigde aan een nieuwe adviesdienst voor mondiale duurzaamheid te hebben opgezet. Het advies- en ingenieursbureau wil daarmee zijn kennis beter inzetten op het gebied van klimaatverandering.

Ajax

Ajax kwam nog met cijfers. De beursgenoteerde voetbalclub sloot het seizoen 2020-2021 af met een verlies van 8,1 miljoen euro. Een seizoen eerder werd nog een winst van bijna 21 miljoen euro geboekt. Volgens de club heeft de coronacrisis een grote impact gehad op de resultaten. Ook voor het huidige boekjaar waarschuwt Ajax dat het resultaat negatief kan uitpakken.

De Europese beurzen veerden woensdag wat op na de zware verliezen op dinsdag. De AEX-index sloot 0,3 procent hoger op 775,84 punten. De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1,2 procent. Wall Street liet weinig beweging zien. De Dow-Jonesindex won 0,3 procent en de brede S&P 500 klom 0,2 procent. Techbeurs Nasdaq verloor 0,2 procent.

De euro was 1,1596 dollar waard, tegen 1,1613 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent tot 75,45 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 78,25 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump kondigt ontslag van Fed-bestuurder Cook aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontslaat Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook. In een brief op zijn platform Truth Social, die is gericht aan Cook, deelt Trump het nieuws. Cook werd in 2022 aangesteld door toenmalig president Joe Biden. Trump beschuldigt haar van hypotheekfraude en had vorige week aangekondigd haar te ontslaan als ze niet uit eigen beweging zou vertrekken.

2 uur geleden
SOMO roept pensioenfondsen op: breek met vermogensbeheerders VS

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse pensioenfondsen moeten breken met Amerikaanse vermogensinvesteerders en hun invloed op de klimaatkoers van bedrijven terugpakken. Daarvoor pleit de Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in een dinsdag verschenen artikel in economenblad ESB. Op dit moment drukken vermogensbeheerders uit de Verenigde Staten namelijk een grote stempel op de koers van Nederlandse bedrijven.

4 uur geleden
Keurig Dr Pepper onderuit op negatief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden maandag een stap terug na de beursrally van vrijdag. De stemming werd gedrukt door zorgen onder sommige aandelenhandelaren over het tempo van renteverlagingen door de Federal Reserve dit jaar. Vrijdag gingen de beurzen hard omhoog nadat Fed-voorzitter Jerome Powell aangaf dat een renteverlaging in september waarschijnlijk is.

6 uur geleden
Musk klaagt Apple en OpenAI aan over voorkeursbehandeling ChatGPT

FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk klaagt Apple en OpenAI aan omdat ChatGPT op iPhones wordt bevoordeeld en concurrentie wordt tegengewerkt. Zijn bedrijven X en xAI eisen miljarden dollars aan schadevergoeding in de aanklacht die maandag is ingediend bij de federale rechtbank in Fort Worth, Texas.

8 uur geleden
Moederbedrijf Douwe Egberts schiet omhoog op aarzelend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak ging maandag alle aandacht uit naar de overname van JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick. Het concern wordt overgenomen door het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper. Daarmee is een bedrag van 15,7 miljard euro gemoeid, ofwel 31,85 euro per aandeel. JDE Peet's eindigde met een koerswinst van 17,3 procent, goed voor de eerste plaats in de MidKap.

11 uur geleden
Bloomberg: familie Pinault overweegt verkoop Puma na koersval

HERZOGENAURACH (ANP) - De miljardairsfamilie Pinault overweegt om zijn Duitse sportartikelenmerk Puma van de hand te doen, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Puma gaf vorige maand een stevige winstwaarschuwing, onder meer door afzwakkende verkopen, en verloor in één jaar ongeveer de helft van zijn beurswaarde.

11 uur geleden
Keurig Dr Pepper zakt op Wall Street na bod op JDE Peet's

NEW YORK (ANP) - Keurig Dr Pepper stond maandag bij de dalers op de beurzen in New York met een verlies van ruim 8 procent. Het Amerikaanse frisdrankenconcern, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen. Het bedrijf heeft 15,7 miljard euro over voor het in Amsterdam genoteerde JDE Peet's. Het gaat om de grootste deal in de sector van alcoholvrije dranken ooit. Het aandeel JDE Peet's ging in Amsterdam ruim 17 procent omhoog. Dat is de grootste koerswinst sinds de beursgang in 2020.

13 uur geleden