Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurshandel in teken Fed-besluit en kwartaalcijfers

Beurshandel in teken Fed-besluit en kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenhandel op de Amsterdamse beurs staat woensdag vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), dat later op de dag bekend wordt gemaakt. Daarnaast verwerken beleggers de resultaten van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet. In Europa gaven onder meer de grote banken Santander, Deutsche Bank en Lloyds een kijkje in de boeken. Ook wordt uitgekeken naar de kwartaalupdates van iPhonemaker Apple en socialemediabedrijf Facebook, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen.

De Amsterdamse AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beurzen naar verwachting met kleine plussen openen. De belangrijkste aandelenmarkten in Azië lieten woensdag een gemengd beeld zien.

Microsoft boekte afgelopen kwartaal flink meer winst dankzij een versnelling van de vraag naar zijn clouddiensten. De omzetgroei viel echter wat tegen. Het aandeel Microsoft daalde daardoor in de nabeurshandel op de beurzen in New York. Alphabet wist met zijn kwartaalresultaten ruimschoots de marktverwachtingen te overtreffen en ging stevig vooruit in de nabeurshandel. Ook gaat het concern voor 50 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.

Deutsche Bank

Deutsche Bank behaalde in het eerste kwartaal de hoogste winst in jaren. De grootste bank van Duitsland profiteerde onder meer van een goede gang van zaken bij de zakenbankdivisie. Daarnaast zette de bank veel minder geld opzij voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald in verband met de coronacrisis, nu de economie flink aan het herstellen is.

Op het Damrak kwam ICT Group met cijfers. De IT-dienstverlener, die wordt overgenomen door investeerders NPM Capital en Teslin, zag de kwartaalomzet licht stijgen dankzij overnames. Zonder deze aankopen bleef de omzet vrijwel gelijk vanwege de krapte op de arbeidsmarkt. Volgens topman Jos Blejie is het door de coronapandemie moeilijk om jong talent binnen te halen.

Koersen

De Europese beurzen sloten dinsdag licht lager. De AEX-index daalde 0,5 procent tot 712,22 punten en de MidKap zakte 0,8 procent tot 1040,16 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,3 procent. Wall Street liet weinig beweging zien. De Dow-Jonesindex sloot een fractie hoger op 33.984,93 punten. De brede S&P 500 daalde een fractie en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent.

De euro was 1,2073 dollar waard, tegenover 1,2059 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,4 procent tot 63,20 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 66,71 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Whirlpool keldert op Wall Street na winstwaarschuwing door oorlog

NEW YORK (ANP) - Whirlpool ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De in Michigan gevestigde fabrikant van koelkasten en wasmachines verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar met ongeveer de helft. Ook schort het concern het dividend op om schulden af te betalen. Het historisch lage consumentenvertrouwen door de oorlog in het Midden-Oosten weerhoudt veel mensen ervan de duurdere huishoudelijke apparaten van het bedrijf te kopen.

1 uur geleden
Omzet McDonald's omhoog, grotere bestellingen in de VS

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.

3 uur geleden
Onderzoek: Nederlanders rijden meer ondanks hogere prijs aan pomp

DEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.

3 uur geleden
Brussel verwacht deze maand akkoord EU over deel handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.

3 uur geleden
Nieuwe klap voor Eerbeek door sluiting tweede papierfabriek

UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.

4 uur geleden
Reorganisatie verzekeraar Achmea kost 350 banen

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.

5 uur geleden
Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

6 uur geleden