Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurshandel in teken Amerikaans banenrapport en Omikron

Beurshandel in teken Amerikaans banenrapport en Omikron

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak staat vrijdag vooral in het teken van het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Eerder deze week bleek al uit cijfers van loonstrookverwerker ADP dat het aantal banen in het bedrijfsleven in de VS in november sterker dan verwacht is toegenomen. Een sterk herstel van de arbeidsmarkt maakt het voor de Amerikaanse centrale bank gemakkelijker om de coronasteun verder af te bouwen. Daarnaast blijven de zorgen over de Omikron-variant van het coronavirus boven de markten hangen.

De Amerikaanse minister van Financiƫn Janet Yellen waarschuwde donderdag dat de nieuwe virusvariant kan leiden tot aanzienlijke problemen voor de wereldeconomie, door bijvoorbeeld verdere verstoringen van leveringsketens. Daardoor zou ook de inflatie verder kunnen worden aangejaagd. Yellen benadrukte wel dat er nog een hoop onduidelijkheid heerst rond de impact van Omikron.

Daarnaast heeft de Amerikaanse president Joe Biden een nieuw pakket maatregelen gepresenteerd om het coronavirus komende winter te bestrijden. Dat pakket heeft ook gevolgen voor internationale reizigers. Die moeten zich binnenkort minder dan 24 uur voor hun vertrek naar de VS laten testen, ongeacht hun nationaliteit of vaccinatiestatus.

Shell

De AEX-index op Beursplein 5 lijkt op basis van de openingsindicatoren met winst te beginnen aan de laatste dag van de week. Ook elders in Europa zullen de beurzen hoger openen in navolging van het herstel op Wall Street. In de Aziatische regio lieten de belangrijkste aandelenmarkten vrijdag overwegend winsten zien. In Tokio ging de Nikkei 1 procent hoger het weekeinde in. In Hongkong stonden de Chinese techbedrijven onder druk door de aankondiging van de Chinese taxidienst Didi om zijn beursnotering in New York op te geven. De Hang Seng-index noteerde tussentijds 0,2 procent lager.

Op het Damrak staat Shell in de belangstelling. Het olie- en gasconcern schrapt de plannen voor de ontwikkeling van een olieveld in de Noordzee. De plannen voor de opening van het olieveld Cambo ten westen van de Shetlandeilanden werden eerder fel bekritiseerd door klimaatactivisten. Shell stelt dat het niet genoeg economisch voordeel ziet in de ontwikkeling van het project en dat er kans is op vertragingen.

De euro was 1,1282 dollar waard, tegen 1,1318 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,9 procent meer op 67,76 dollar. Brentolie werd 1,7 procent duurder op 70,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

31 minuten geleden
Vakbond FNV gaat staken in zuivelindustrie na verlopen ultimatum

UTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.

1 uur geleden
Zoon Mango-oprichter stapt opzij voor onderzoek dood vader

MARTORELL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Jonathan Andic, de zoon van Mango-oprichter Isak Andic, treedt tijdelijk af als vicevoorzitter van de raad van bestuur van de Spaanse modeketen. Dat laat hij weten in een brief, gepubliceerd door persbureau EFE. Jonathan wordt in verband gebracht met de dood van zijn vader in december 2024.

1 uur geleden
Werkgevers kampen met planningsproblemen door personeelstekort

DEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.

3 uur geleden
Gasprijs stijgt door onzekerheid over vredesakkoord VS en Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag weer gestegen na de flinke daling een dag eerder. De stijging volgde op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De Amerikaanse strijdkrachten vielen maandagnacht doelen aan in het zuiden van Iran. Doelwit waren onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen.

3 uur geleden
Topman OpenAI: AI kost minder banen dan gevreesd

SYDNEY (ANP/RTR) - Sam Altman, topman van OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, zegt dat de ontwikkeling van AI niet zoveel banen voor hoger opgeleiden heeft gekost als waarvoor werd gevreesd. Dit zei hij tijdens een conferentie van de Commonwealth Bank of Australia. Hij onderbouwde zijn uitspraken niet met cijfers.

5 uur geleden
AEX-index begint afwachtend na nieuwe aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien. Beleggers namen een afwachtende houding aan na de nieuwe aanvallen van de Amerikaanse strijdkrachten op doelen in het zuiden van Iran. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen. Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is een akkoord om de oorlog te beƫindigen echter "nog steeds mogelijk".

5 uur geleden