Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Beursgang TikTok-moeder ByteDance uitgesteld'

'Beursgang TikTok-moeder ByteDance uitgesteld'

PEKING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De beursgang van het Chinese ByteDance is voorlopig opgeschort. Het technologiebedrijf, bekend van de populaire filmpjesapp TikTok, heeft moeite om aan de eisen van zowel China als de Verenigde Staten voor een beursgang te voldoen. Dat meldt de krant South China Morning Post op basis van ingewijden.

ByteDance heeft adviseurs in de arm genomen en zou willen kiezen voor een beursgang in Hongkong of in New York. Volgens de bronnen is een van de grootste obstakels voor een beursgang het scheiden van de activiteiten van TikTok en TikTok-kloon Douyin in China. Beide apps gebruiken hetzelfde algoritme.

Naast Douyin zou de onderneming ook de Chinese nieuwsapp Toutiao en het videoplatform Xigua naar de beurs willen brengen. Voor TikTok zou een aparte beursgang worden overwogen, samen met buitenlandse bezittingen van ByteDance.

Miljarden

Naar verwachting kan ByteDance miljarden ophalen met een beursgang van de Chinese bezittingen. Het socialmediabedrijf zou worden gewaardeerd op ongeveer 250 miljard dollar, door vertrouwen bij beleggers in de toekomst van de onderneming en in het beleid van topman Zhang Yiming, die ByteDance in 2012 oprichtte.

Vorige maand nam Zhang nog een nieuwe financieel directeur in dienst, Chew Shou Zi. Chew werkte eerder als financieel topman van de Chinese smartphonemaker Xiaomi en hielp bij de beursgang van dat bedrijf meer dan twee jaar geleden. Zijn benoeming joeg de speculaties over een beursgang van ByteDance of onderdelen van de onderneming aan.

Meer uit Financieel

Rusland neemt controle over meer bezittingen van Camel-producent

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft opnieuw Russische onderdelen van een internationaal bedrijf onder tijdelijk beheer van een Russische entiteit gezet. Het gaat om bezittingen van Japan Tobacco in het land. De fabrikant van sigaretten van Winston en Camel is daarmee de laatste in een reeks internationale bedrijven die te maken krijgen met soortgelijke acties vanuit Rusland, waardoor eerder ook bezittingen van bijvoorbeeld het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé en de Franse supermarktketen Auchan werden getroffen.

34 minuten geleden
Hernández de Cos: alertheid geboden rond risico's voor inflatie

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).

3 uur geleden
Prijzen aan de Nederlandse pomp dalen verder

EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.

5 uur geleden
Krant: cyberaanval treft Belgische ondernemers

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden Belgische ondernemers kunnen niet starten met hun zaak na een cyberaanval op de Belgische federale overheidsdienst (FOD) Financiën vorige week. Dat schrijft de krant De Tijd zaterdag. Nieuwe btw-nummers, die nodig zijn om facturen op te maken en aankopen te doen, kunnen door de aanval niet online geactiveerd worden.

6 uur geleden
SpaceX-bestuurslid vertrekt dag na Amerikaanse midterms

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.

7 uur geleden
Techaandelen tonen enig herstel in New York na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.

17 uur geleden
Rechter aan politiek: los problematische naheffingen uitkering op

GRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.

18 uur geleden