Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Beursgang taxi-app Didi in VS grootste sinds Alibaba in 2014'

'Beursgang taxi-app Didi in VS grootste sinds Alibaba in 2014'

NEW YORK (ANP) - De Chinese taxi-app Didi Global heeft met zijn beursgang in New York 4,4 miljard dollar opgehaald. Dat zeggen ingewijden tegen de persbureaus Reuters en Bloomberg. De waardering van het bedrijf op basis van het huidige aandelenkapitaal ligt op ruim 67 miljard dollar. Het is de grootste beursgang van een Chinees bedrijf in New York sinds die van webwinkel Alibaba in 2014.

Didi is de grootste speler op de taximarkt in China. Het bedrijf is verder vooral actief in Latijns-Amerika en zou plannen hebben om naar Europa te komen. Een belangrijke investeerder in het bedrijf is het Japanse SoftBank. Ook de Amerikaanse branchegenoot Uber Technologies is aandeelhouder van het in 2012 opgerichte Didi.

Didi verkocht volgens de bronnen meer stukken dan eerder was gepland vanwege de grote vraag van investeerders. De beurshandel in Didi zou woensdag moeten beginnen op Wall Street.

Onlangs werd nog gemeld dat de Chinese kartelautoriteiten onderzoek doen naar Didi om te zien of het bedrijf concurrentieregels heeft geschonden. De autoriteiten zouden onder meer onderzoeken of Didi oneerlijke manieren heeft gebruikt om kleinere rivalen uit de markt te drukken.

Meer uit Financieel

Brussel staat tijdelijk meer staatssteun toe om energiecrisis

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat tijdelijk toestaan dat lidstaten meer staatssteun verlenen aan bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Brussel staat toe dat meer geld wordt gegeven aan de landbouw-, visserij- en transportsector. Deze sectoren hebben te maken met prijsstijgingen voor brandstof of kunstmest. Ook voor industrie die veel energie verbruikt, komen soepelere regels voor staatssteun.

13 minuten geleden
FT: eigenaar pompt 210 miljoen euro in noodlijdend Lipton

LONDEN (ANP) - Investeerder CVC, de eigenaar van Lipton, investeert 210 miljoen euro in het theemerk. Dat meldt de Financial Times. Het noodlijdende theebedrijf moet op die manier het hoofd boven water houden.

32 minuten geleden
Bloomberg: superolietanker uit Straat van Hormuz vaart naar Japan

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan kan een nieuwe lading olie uit het Midden-Oosten ontvangen, ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz. Een Japanse supertanker met ruwe olie verliet dinsdagavond laat de vrijwel afgesloten zeestraat, meldt persbureau Bloomberg. De tanker zou woensdagochtend vroeg zijn bestemming hebben aangepast naar het Japanse Nagoya.

34 minuten geleden
Gewasprijzen op hoogste niveau sinds 2023 door Iranoorlog

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De langdurige sluiting van de Straat van Hormuz door de oorlog in het Midden-Oosten en extreem weer hebben de prijzen voor landbouwproducten naar het hoogste niveau in twee jaar gestuwd. Het risico op voedselinflatie, oftewel hogere prijzen voor basisvoedingsmiddelen, is door de hogere gewasprijzen in combinatie met hogere kosten voor kunstmest en het vooruitzicht van kleinere oogsten verder toegenomen.

47 minuten geleden
Rusland voorspelt prijsdaling olie na vertrek VAE uit OPEC

MOSKOU (ANP/RTR) - Het vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uit oliekartel OPEC leidt er waarschijnlijk toe dat olieproducerende landen hun productie opvoeren. Daardoor zouden olieprijzen op termijn moeten dalen, voorspelt de Russische minister van Financiën Anton Siluanov.

50 minuten geleden
Vattenfall profiteert van hoge elektriciteitsprijs in Scandinavië

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.

1 uur geleden
Spaanse inflatie loopt verder op door hogere energieprijzen

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden