Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Beursgang taxi-app Didi in VS grootste sinds Alibaba in 2014'

'Beursgang taxi-app Didi in VS grootste sinds Alibaba in 2014'

NEW YORK (ANP) - De Chinese taxi-app Didi Global heeft met zijn beursgang in New York 4,4 miljard dollar opgehaald. Dat zeggen ingewijden tegen de persbureaus Reuters en Bloomberg. De waardering van het bedrijf op basis van het huidige aandelenkapitaal ligt op ruim 67 miljard dollar. Het is de grootste beursgang van een Chinees bedrijf in New York sinds die van webwinkel Alibaba in 2014.

Didi is de grootste speler op de taximarkt in China. Het bedrijf is verder vooral actief in Latijns-Amerika en zou plannen hebben om naar Europa te komen. Een belangrijke investeerder in het bedrijf is het Japanse SoftBank. Ook de Amerikaanse branchegenoot Uber Technologies is aandeelhouder van het in 2012 opgerichte Didi.

Didi verkocht volgens de bronnen meer stukken dan eerder was gepland vanwege de grote vraag van investeerders. De beurshandel in Didi zou woensdag moeten beginnen op Wall Street.

Onlangs werd nog gemeld dat de Chinese kartelautoriteiten onderzoek doen naar Didi om te zien of het bedrijf concurrentieregels heeft geschonden. De autoriteiten zouden onder meer onderzoeken of Didi oneerlijke manieren heeft gebruikt om kleinere rivalen uit de markt te drukken.

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog door opluchting over Groenland

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag verder omhooggegaan. Amerikaanse beleggers reageerden woensdag al opgelucht op de afnemende geopolitieke spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag in Davos dat hij Groenland niet met geweld zou innemen. Ook zei hij na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is voor een "toekomstige deal" rond Groenland. Trump trok daardoor zijn dreigement van een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer in.

1 uur geleden
Amerikaanse economie sterker gegroeid dan eerder berekend

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder aangenomen, volgens een nieuwe raming van het Bureau of Economic Analysis. Met een plus van 4,4 procent zette de grootste economie ter wereld in de zomermaanden de sterkste kwartaalgroei in twee jaar neer.

1 uur geleden
Aandeel zonnebrillenmaker fors hoger na optreden Macron in Davos

PARIJS (ANP/RTR) - De pilotenbril van de Franse president Emmanuel Macron in Davos zorgde donderdag voor een flinke koersstijging van de Italiaanse brillenfabrikant iVision Tech. De look van Macron tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in het Zwitserse skioord zorgde voor veel memes en opmerkingen over zijn verschijning op sociale media.

2 uur geleden
Trump dreigt terug te slaan als Europa bezittingen VS verkoopt

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Er zullen "grote represailles" volgen als Europese landen Amerikaanse bezittingen, zoals aandelen en obligaties, verkopen. Daarmee dreigde de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met Fox Business.

2 uur geleden
Staking bij Nederlandse fabrieken kunststoffabrikant Envalior

EMMEN (ANP) - Ruim vijfhonderd werknemers van de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior leggen vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur het werk neer voor onbepaalde tijd. Dat doen zij uit onvrede over het eindbod voor loonsverhoging van de werkgever. De werknemers van de fabrieken in Emmen en Geleen voerden deze en vorige week ook al actie voor een beter loonbod.

3 uur geleden
VS blijven vasthouden aan uitvoering handelsdeal met EU

DAVOS (ANP) - De Verenigde Staten blijven zich inzetten voor de uitvoering van de handelsovereenkomst tussen de VS en de Europese Unie. Dat schrijft de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick in een bericht op X, na een ontmoeting met Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in Davos.

3 uur geleden
Verscherping van kindermarketingcode, waakhond kritisch

DEN HAAG (ANP) - De voedingsmiddelensector heeft de code rondom reclame gericht op kinderen aangescherpt. Daarmee wordt reclame voor ongezond voedsel verboden voor jongeren onder de 16 jaar. Brancheorganisatie FNLI presenteerde de nieuwe reclamecode donderdag aan staatssecretaris Judith Tielen van Jeugd, Preventie en Sport, maar waakhond Foodwatch is kritisch.

3 uur geleden