Beursgang socialemediabedrijf kan Trump miljarden opleveren
NEW YORK (ANP/RTR) - Donald Trump heeft van investeerders goedkeuring gekregen om zijn socialemediabedrijf, inclusief zijn platform Truth Social, naar de beurs te brengen. Dat levert hem waarschijnlijk miljarden dollars op, juist nu de Amerikaanse presidentskandidaat en ondernemer geld nodig heeft voor een beroep in een fraudezaak.
De verkoop gaat via Digital World Acquisition Corp (DWAC), een 'special purpose acquisition company' (spac) die alleen is opgericht om een andere onderneming over te nemen. Het is de bedoeling dat de nu goedgekeurde deal, met een waarde van ongeveer 6 miljard dollar, volgende week helemaal wordt afgerond. Dan kan Trump Media & Technology Group ook zijn beursdebuut maken.
Door de verdeling van de aandelen lijkt Trump op zeker 3 miljard dollar te kunnen rekenen. Maar door eerdere afspraken kan de 77-jarige oud-president zijn aandelen pas over zes maanden verkopen en omzetten in geld.
Meer aandelen
Patrick Orlando, de voormalig topman van Digital World, en twee oud-zakenpartners van Trump proberen ondertussen via de rechter de deal nog te stoppen. Zij claimen op basis van hun werk aan de beursgang recht te hebben op meer aandelen.
Trump moet voor het einde van de maand ruim 454 miljoen dollar bij elkaar hebben om in beroep te kunnen gaan tegen een boete van die omvang uit een fraudezaak. Zijn advocaten klaagden er eerder deze week over dat geen enkele verzekeraar voor dat bedrag garant wil staan. Ook zag Trump het niet zitten om bijvoorbeeld panden te verkopen.
Meer uit Financieel
JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
1 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
2 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het bedrijfsleven in België verwacht dat de schade door de driedaagse staking volgende week door Belgische vakbonden honderden miljoenen euro's zal bedragen. Dit meldt het Verbond van Belgische Ondernemingen (VBO), de grootste werkgeversorganisatie van België, na een rondvraag onder sectoren en bedrijven.
22 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Britse mediabedrijf DMGT, eigenaar van de krant Daily Mail, heeft een deal gesloten om zijn concurrent The Telegraph over te nemen. Daarmee is volgens het mediabedrijf 500 miljoen pond gemoeid, zo'n 568 miljoen euro. Met de overname kan DMGT een van de grootste rechtse mediagroepen in het Verenigd Koninkrijk worden.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.
1 dag geleden