Beursgang socialemediabedrijf kan Trump miljarden opleveren
NEW YORK (ANP/RTR) - Donald Trump heeft van investeerders goedkeuring gekregen om zijn socialemediabedrijf, inclusief zijn platform Truth Social, naar de beurs te brengen. Dat levert hem waarschijnlijk miljarden dollars op, juist nu de Amerikaanse presidentskandidaat en ondernemer geld nodig heeft voor een beroep in een fraudezaak.
De verkoop gaat via Digital World Acquisition Corp (DWAC), een 'special purpose acquisition company' (spac) die alleen is opgericht om een andere onderneming over te nemen. Het is de bedoeling dat de nu goedgekeurde deal, met een waarde van ongeveer 6 miljard dollar, volgende week helemaal wordt afgerond. Dan kan Trump Media & Technology Group ook zijn beursdebuut maken.
Door de verdeling van de aandelen lijkt Trump op zeker 3 miljard dollar te kunnen rekenen. Maar door eerdere afspraken kan de 77-jarige oud-president zijn aandelen pas over zes maanden verkopen en omzetten in geld.
Meer aandelen
Patrick Orlando, de voormalig topman van Digital World, en twee oud-zakenpartners van Trump proberen ondertussen via de rechter de deal nog te stoppen. Zij claimen op basis van hun werk aan de beursgang recht te hebben op meer aandelen.
Trump moet voor het einde van de maand ruim 454 miljoen dollar bij elkaar hebben om in beroep te kunnen gaan tegen een boete van die omvang uit een fraudezaak. Zijn advocaten klaagden er eerder deze week over dat geen enkele verzekeraar voor dat bedrag garant wil staan. Ook zag Trump het niet zitten om bijvoorbeeld panden te verkopen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat weer verder met de handelsdeal tussen de VS en de EU, meldt Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange. Enkele weken eerder was de stemming hierover op pauze gezet vanwege de dreigingen van de VS richting Groenland.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) ging woensdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het chipbedrijf kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten, maar de vooruitzichten voor de omzet in het huidige kwartaal vielen lager uit dan waarop sommige analisten rekenden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de Chinese elektrische autofabrikant BYD is in Duitsland vorige maand meer dan vertienvoudigd tot 2629 stuks. Dat is ruim het dubbele vergeleken met de verkopen van het Amerikaanse Tesla, werd woensdag bekend.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Het grote Amerikaanse oliebedrijf Chevron heeft een voorlopige deal getekend voor het zoeken naar olie en gas in de wateren voor de kust van Syrië. De exploratieovereenkomst werd getekend met staatsoliemaatschappij Syrian Petroleum Company en het bedrijf UCC Holding uit Qatar, aldus een woordvoerder van Chevron.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.
3 uur geleden