Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursgang socialemediabedrijf kan Trump miljarden opleveren

Beursgang socialemediabedrijf kan Trump miljarden opleveren

NEW YORK (ANP/RTR) - Donald Trump heeft van investeerders goedkeuring gekregen om zijn socialemediabedrijf, inclusief zijn platform Truth Social, naar de beurs te brengen. Dat levert hem waarschijnlijk miljarden dollars op, juist nu de Amerikaanse presidentskandidaat en ondernemer geld nodig heeft voor een beroep in een fraudezaak.

De verkoop gaat via Digital World Acquisition Corp (DWAC), een 'special purpose acquisition company' (spac) die alleen is opgericht om een andere onderneming over te nemen. Het is de bedoeling dat de nu goedgekeurde deal, met een waarde van ongeveer 6 miljard dollar, volgende week helemaal wordt afgerond. Dan kan Trump Media & Technology Group ook zijn beursdebuut maken.

Door de verdeling van de aandelen lijkt Trump op zeker 3 miljard dollar te kunnen rekenen. Maar door eerdere afspraken kan de 77-jarige oud-president zijn aandelen pas over zes maanden verkopen en omzetten in geld.

Meer aandelen

Patrick Orlando, de voormalig topman van Digital World, en twee oud-zakenpartners van Trump proberen ondertussen via de rechter de deal nog te stoppen. Zij claimen op basis van hun werk aan de beursgang recht te hebben op meer aandelen.

Trump moet voor het einde van de maand ruim 454 miljoen dollar bij elkaar hebben om in beroep te kunnen gaan tegen een boete van die omvang uit een fraudezaak. Zijn advocaten klaagden er eerder deze week over dat geen enkele verzekeraar voor dat bedrag garant wil staan. Ook zag Trump het niet zitten om bijvoorbeeld panden te verkopen.

Meer uit Financieel

Defensiebedrijf CSG opent hoger op eerste handelsdag in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.

1 uur geleden
Fastned leent tot 200 miljoen euro, deels van overheid

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.

1 uur geleden
Bioplasticmaker Avantium zakt op Damrak na vertraging bij fabriek

AMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 9 procent lager gezet.

2 uur geleden
CSG haalt miljarden op met grootste defensiebeursgang ooit

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.

2 uur geleden
Bioplasticfabrikant Avantium stelt opening fabriek Delfzijl uit

AMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.

2 uur geleden
Maleisië heft beperkingen tegen Grok op na veiligheidsmaatregelen

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisië heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.

3 uur geleden
TikTok rondt joint venture in VS af om verbod te voorkomen

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.

5 uur geleden