Beursgang onlinegamebedrijf Roblox op Wall Street
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Onlinegameplatform Roblox gaat naar de beurs in New York. Door de coronacrisis zag Roblox het aantal gebruikers sterk toenemen omdat tijdens de lockdowns veel vaker spelletjes werden gespeeld. Vooral bij jongere kinderen is Roblox erg populair.
Via Roblox kunnen spelers zelf games programmeren en games spelen die door andere gebruikers zijn gemaakt. Het aantal dagelijks actieve gebruikers van Roblox bedroeg in de eerste negen maanden van vorig jaar ongeveer 31 miljoen, een toename van 82 procent vergeleken met een jaar eerder.
De waarde van het Amerikaanse bedrijf zou meer dan 29 miljard dollar bedragen. De beursgang moet plaatsvinden via een zogenoemde directe notering. Daarbij worden geen nieuwe aandelen in de markt gezet, maar kunnen bestaande aandeelhouders door de nieuwe notering hun aandelen te gelde maken. Het beurssymbool moet 'RBLX' worden.
Het bedrijf uit het Californische San Mateo stelde in december nog de sprong naar de aandelenmarkt uit omdat er volgens topman David Baszucki extra "verbeteringen" getroffen moesten worden. Naar verluidt wilde Roblox een hogere uitgifteprijs gaan vragen, na de zeer succesvolle beursgangen van woningverhuurplatform Airbnb en maaltijdbezorger DoorDash. Roblox werkte samen met zakenbanken als Goldman Sachs en Morgan Stanley bij de beursgang.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiƫn voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiƫn van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."
40 minuten geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse exporteursvereniging BGA steunt mogelijke vergeldingsmaatregelen van de EU, als de nieuwe Amerikaanse invoerheffingen voor auto's uit Europa daadwerkelijk van kracht worden. "Eventuele tegenmaatregelen" zouden al besproken kunnen worden zodra het "duidelijk" is waarom president Donald Trump precies nieuwe tarieven wil invoeren, in welke mate en op welke juridische basis. Dat zegt BGA-voorzitter Dirk Jandura tegen de zakenkrant Handelsblatt.
1 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips Cerebras Systems wil naar de beurs in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse bedrijf dat de concurrentie aan wil gaan met de grootste chipmaker ter wereld Nvidia wil tot 3,5 miljard dollar (bijna 3 miljard euro) ophalen bij een beursgang.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft lidstaten aanbevolen om geen apparatuur van de Chinese telecombedrijven Huawei en ZTE te gebruiken voor netwerken van lokale aanbieders. Dat zei een woordvoerder maandag.
3 uur geleden