Beursgang onlinegamebedrijf Roblox op Wall Street
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Onlinegameplatform Roblox gaat naar de beurs in New York. Door de coronacrisis zag Roblox het aantal gebruikers sterk toenemen omdat tijdens de lockdowns veel vaker spelletjes werden gespeeld. Vooral bij jongere kinderen is Roblox erg populair.
Via Roblox kunnen spelers zelf games programmeren en games spelen die door andere gebruikers zijn gemaakt. Het aantal dagelijks actieve gebruikers van Roblox bedroeg in de eerste negen maanden van vorig jaar ongeveer 31 miljoen, een toename van 82 procent vergeleken met een jaar eerder.
De waarde van het Amerikaanse bedrijf zou meer dan 29 miljard dollar bedragen. De beursgang moet plaatsvinden via een zogenoemde directe notering. Daarbij worden geen nieuwe aandelen in de markt gezet, maar kunnen bestaande aandeelhouders door de nieuwe notering hun aandelen te gelde maken. Het beurssymbool moet 'RBLX' worden.
Het bedrijf uit het Californische San Mateo stelde in december nog de sprong naar de aandelenmarkt uit omdat er volgens topman David Baszucki extra "verbeteringen" getroffen moesten worden. Naar verluidt wilde Roblox een hogere uitgifteprijs gaan vragen, na de zeer succesvolle beursgangen van woningverhuurplatform Airbnb en maaltijdbezorger DoorDash. Roblox werkte samen met zakenbanken als Goldman Sachs en Morgan Stanley bij de beursgang.
Meer uit Financieel
EDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
11 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
12 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
13 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
14 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
15 uur geleden