Beursgang investeerder CVC op Damrak succes, aandeel omhoog
AMSTERDAM (ANP) - De beursgang van de grote investeringsmaatschappij CVC Capital Partners op het Damrak is vrijdag succesvol verlopen. De eigenaar van cosmetica- en parfumerieketen Douglas en het bekende Zwitserse horlogemerk Breitling sloot op een koers van 16,35 euro. De introductieprijs was 14 euro per aandeel. Het ging om een van de grootste beursgangen in tijden op Beursplein 5. Het bedrijf en bestaande aandeelhouders haalden met de beursgang 2,3 miljard euro op.
De onderneming, die ook investeert in de Franse en Spaanse voetbalcompetities, stelde de plannen voor een beursgang in Amsterdam meermaals uit in verband met onrust op de beurzen. In mei 2022 was dat om de oorlog in Oekraïne en in november vorig jaar door de aanval van Hamas op Israël. Onlangs bracht de investeerder Douglas nog naar de beurs in Frankfurt. CVC heeft nog steeds een meerderheidsbelang in de Duitse parfumerieketen. De investeringsfirma heeft in totaal circa 186 miljard euro aan beleggingen in beheer.
De AEX-index in Amsterdam ging flink omhoog. De hoofdgraadmeter won 1,4 procent op 882,63 punten. De MidKap zakte 0,2 procent tot 914,42 punten, door een fors koersverlies voor verlichtingsbedrijf Signify. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt stegen tot 1,4 procent. De algehele stemming kreeg steun van sterke kwartaalcijfers van de Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet.
Signify
Chipbedrijf ASMI was koploper in de AEX met een winst van 7,3 procent. IMCD verloor bijna 5 procent. De chemicaliëndistributeur kampte afgelopen kwartaal met lastige marktomstandigheden waardoor het bedrijfsresultaat lager uitviel dan een jaar geleden. Analisten van investeringsbank Jefferies spraken van een zwak kwartaal voor IMCD.
In de MidKap moest Signify het ontgelden met een koersval van meer dan 11 procent. Het verlichtingsbedrijf had afgelopen kwartaal last van het Europese verbod op tl-buizen en vergelijkbare lampen en zag de omzet dalen. Corbion steeg 3,5 procent. Volgens topman Olivier Rigaud ligt het speciaalchemiebedrijf op koers om de jaarverwachtingen te halen. Ook gaat Corbion eigen aandelen inkopen en een speciaal dividend uitkeren.
Een vat Amerikaanse olie klom 0,5 procent in prijs tot 83,96 dollar. Brentolie werd ook 0,5 procent duurder, op 89,45 dollar per vat. De euro was 1,0688 dollar waard, tegen 1,0717 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De aangekondigde Amerikaanse heffingen zouden de banden tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten ondermijnen, waarschuwt Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat die tarieven ingaan op 1 februari als daarvoor nog geen akkoord is gesloten over Groenland, dat hij per se wil innemen.
18 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De heffingen die de VS vanwege Groenland opleggen aan Europese landen waren voor Denemarken een "verrassing". Dat zegt buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen, die afgelopen woensdag nog in Washington was om te overleggen over het eiland.
20 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse premier Ulf Kristersson heeft de nieuwe Amerikaanse importheffingen verworpen. "We laten ons niet intimideren", schrijft hij op X. "Ik zal altijd opkomen voor mijn land en voor onze geallieerde bondgenoten."
41 minuten geledenASUNCIÓN (ANP) - De EU komt met een gezamenlijke reactie op de aankondiging van de Amerikaanse president Trump om importtarieven van 10 procent op te leggen aan Europese landen die recent militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zaterdag in de Paraguayaanse hoofdstad Asunción gezegd.
43 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De nieuwe importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd, zijn slecht voor de handelsrelatie met de Verenigde Staten, reageert een woordvoerder van belangenorganisatie evofenedex. "Hier wordt niemand vrolijk van, maar er wordt ook niemand wijzer van. Het is allemaal nogal wispelturig, je kunt er als ondernemer moeilijk op inspelen", zegt hij in een eerste reactie.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat hij importtarieven van 10 procent invoert tegen een aantal Europese landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat geldt dus ook voor Nederland, dat twee militairen stuurde naar het arctische eiland, dat onderdeel is van Denemarken.
3 uur geleden