Beursgang investeerder CVC op Damrak succes, aandeel omhoog
AMSTERDAM (ANP) - De beursgang van de grote investeringsmaatschappij CVC Capital Partners op het Damrak is vrijdag succesvol verlopen. De eigenaar van cosmetica- en parfumerieketen Douglas en het bekende Zwitserse horlogemerk Breitling sloot op een koers van 16,35 euro. De introductieprijs was 14 euro per aandeel. Het ging om een van de grootste beursgangen in tijden op Beursplein 5. Het bedrijf en bestaande aandeelhouders haalden met de beursgang 2,3 miljard euro op.
De onderneming, die ook investeert in de Franse en Spaanse voetbalcompetities, stelde de plannen voor een beursgang in Amsterdam meermaals uit in verband met onrust op de beurzen. In mei 2022 was dat om de oorlog in Oekraïne en in november vorig jaar door de aanval van Hamas op Israël. Onlangs bracht de investeerder Douglas nog naar de beurs in Frankfurt. CVC heeft nog steeds een meerderheidsbelang in de Duitse parfumerieketen. De investeringsfirma heeft in totaal circa 186 miljard euro aan beleggingen in beheer.
De AEX-index in Amsterdam ging flink omhoog. De hoofdgraadmeter won 1,4 procent op 882,63 punten. De MidKap zakte 0,2 procent tot 914,42 punten, door een fors koersverlies voor verlichtingsbedrijf Signify. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt stegen tot 1,4 procent. De algehele stemming kreeg steun van sterke kwartaalcijfers van de Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet.
Signify
Chipbedrijf ASMI was koploper in de AEX met een winst van 7,3 procent. IMCD verloor bijna 5 procent. De chemicaliëndistributeur kampte afgelopen kwartaal met lastige marktomstandigheden waardoor het bedrijfsresultaat lager uitviel dan een jaar geleden. Analisten van investeringsbank Jefferies spraken van een zwak kwartaal voor IMCD.
In de MidKap moest Signify het ontgelden met een koersval van meer dan 11 procent. Het verlichtingsbedrijf had afgelopen kwartaal last van het Europese verbod op tl-buizen en vergelijkbare lampen en zag de omzet dalen. Corbion steeg 3,5 procent. Volgens topman Olivier Rigaud ligt het speciaalchemiebedrijf op koers om de jaarverwachtingen te halen. Ook gaat Corbion eigen aandelen inkopen en een speciaal dividend uitkeren.
Een vat Amerikaanse olie klom 0,5 procent in prijs tot 83,96 dollar. Brentolie werd ook 0,5 procent duurder, op 89,45 dollar per vat. De euro was 1,0688 dollar waard, tegen 1,0717 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).
8 minuten geledenPURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - PepsiCo, moederbedrijf van Doritos en Lay's, heeft weer meer snacks verkocht, blijkt uit de kwartaalcijfers van het bedrijf. Het aantal verkopen in de snackdivisie bij de Amerikaanse multinational was in de afgelopen kwartalen juist dalende. Topman Ramon Laguarta spreekt van een "opmerkelijke verbetering" in de verkoop van gemaksvoedsel als geheel.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door de Iranoorlog gaan Nederlanders er dit jaar in doorsnee waarschijnlijk niet op vooruit in hun portemonnee. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau in een nieuwe analyse van de gevolgen van het conflict, dat voor een sterke stijging van de olie- en gasprijzen heeft gezorgd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Commissie wil dat Google andere zoekmachines toegang geeft tot de zoekdata van Google. Dat is een van de maatregelen die Brussel voorstelt zodat het bedrijf voldoet aan de Digital Markets Act. Volgens Google brengt het de privacy van mensen in gevaar.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Bakfietsen van het merk Babboe komen weer op de markt. Dat meldt moederbedrijf Accell donderdag. Babboe moest in 2024 op last van Nederlandse autoriteiten stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen en tal van verkochte fietsen terugroepen in verschillende landen, omdat veel modellen onveilig bleken.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NVM vreest dat mogelijk minder huizen worden gebouwd als de voorrangregels voor een aansluiting op het volle stroomnet later dit jaar veranderen. Nu kunnen woningbouwprojecten nog prioriteit krijgen over de aanvragen van sommige andere sectoren. Maar bouwers kunnen door onzekerheid over welke projecten straks nog maatschappelijke prioriteit krijgen in een bepaalde regio, besluiten om minder nieuwe huizen te bouwen.
2 uur geleden