Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurse kogelstootster Schilder twijfelde aan deelname EK indoor

Beurse kogelstootster Schilder twijfelde aan deelname EK indoor

ISTANBUL (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft serieus getwijfeld of ze zou meedoen aan de EK indooratletiek in Istanbul. Ze heeft vervelend letsel opgelopen door een "lelijke val" vorige week woensdag tijdens een indoormeeting in Madrid. "Ik heb last van mijn elleboog en een beurse plek op mijn been", zei de Europees kampioene outdoor kort nadat ze zich met een stoot van 19,18 meter overtuigend had geplaatst voor de finale van het kogelstoten.

"Het was best even spannend of ik naar Istanbul zou afreizen. Het gebeurde in de wedstrijdring. Ik viel met mijn been op de balk en knalde met mijn elleboog tegen de rand. Dat kan een keer gebeuren, maar leuk is anders vlak voor een belangrijk toernooi", vertelde de Volendamse. "Maar ik kan stoten en gelukkig lukte het meteen in mijn eerste poging over de kwalificatieafstand (18,50) te stoten. Dat was een meevaller, want ik had er niet zoveel zin in veel energie te verspillen."

Schilder trainde de afgelopen dagen aangepast, zei ze. "Met iets minder gewichten en met tape. Maandag hebben we de knoop doorgehakt en besloten toch te gaan. Ik probeer nu lekker ontspannen die finale in te gaan. Waarmee ik tevreden ben? Als ik heb genoten van de wedstrijd."

Schilder favoriet

Schilder is echter de favoriet voor de Europese titel. Haar stoot van 19,18 meter was veruit de beste in de kwalificatie. De Portugese Auriol Dongmo was de enige die ook de limietafstand overschreed met 18,51. De overige zes finalisten bleven daaronder. Ook Benthe König, de tweede Nederlandse in het veld. Zij eindigde als elfde met 17,23 en is klaar op de EK.

Schilder beleefde vorig jaar haar doorbraak naar de wereldtop met bronzen medailles bij de WK indoor in Belgrado en de WK outdoor in het Amerikaanse Eugene. Op de EK in München veroverde ze de Europese titel door de kogel als eerste Nederlandse in de buitenlucht over de 20 meter te stoten (20,24).

Afstaan indoorrecord

Schilder raakte deze winter wel haar nationale indoorrecord kwijt. Jorinde van Klinken ging in de Verenigde Staten over de 19,48 van Schilder heen en zette het nieuwe record op 19,57. Van Klinken ontbreekt op de EK indoor; zij koos ervoor om in Amerika te blijven.

Meer uit Sport

Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

3 uur geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

7 uur geleden
Zverev zegt deelname toe aan tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.

7 uur geleden
De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

19 uur geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

19 uur geleden
Tennisser Sinner klopt Alcaraz en prolongeert titel ATP Finals

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.

21 uur geleden
Springruiter Greve wint wereldbekerwedstrijd in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.

22 uur geleden