Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurse kogelstootster Schilder twijfelde aan deelname EK indoor

Beurse kogelstootster Schilder twijfelde aan deelname EK indoor

ISTANBUL (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft serieus getwijfeld of ze zou meedoen aan de EK indooratletiek in Istanbul. Ze heeft vervelend letsel opgelopen door een "lelijke val" vorige week woensdag tijdens een indoormeeting in Madrid. "Ik heb last van mijn elleboog en een beurse plek op mijn been", zei de Europees kampioene outdoor kort nadat ze zich met een stoot van 19,18 meter overtuigend had geplaatst voor de finale van het kogelstoten.

"Het was best even spannend of ik naar Istanbul zou afreizen. Het gebeurde in de wedstrijdring. Ik viel met mijn been op de balk en knalde met mijn elleboog tegen de rand. Dat kan een keer gebeuren, maar leuk is anders vlak voor een belangrijk toernooi", vertelde de Volendamse. "Maar ik kan stoten en gelukkig lukte het meteen in mijn eerste poging over de kwalificatieafstand (18,50) te stoten. Dat was een meevaller, want ik had er niet zoveel zin in veel energie te verspillen."

Schilder trainde de afgelopen dagen aangepast, zei ze. "Met iets minder gewichten en met tape. Maandag hebben we de knoop doorgehakt en besloten toch te gaan. Ik probeer nu lekker ontspannen die finale in te gaan. Waarmee ik tevreden ben? Als ik heb genoten van de wedstrijd."

Schilder favoriet

Schilder is echter de favoriet voor de Europese titel. Haar stoot van 19,18 meter was veruit de beste in de kwalificatie. De Portugese Auriol Dongmo was de enige die ook de limietafstand overschreed met 18,51. De overige zes finalisten bleven daaronder. Ook Benthe König, de tweede Nederlandse in het veld. Zij eindigde als elfde met 17,23 en is klaar op de EK.

Schilder beleefde vorig jaar haar doorbraak naar de wereldtop met bronzen medailles bij de WK indoor in Belgrado en de WK outdoor in het Amerikaanse Eugene. Op de EK in München veroverde ze de Europese titel door de kogel als eerste Nederlandse in de buitenlucht over de 20 meter te stoten (20,24).

Afstaan indoorrecord

Schilder raakte deze winter wel haar nationale indoorrecord kwijt. Jorinde van Klinken ging in de Verenigde Staten over de 19,48 van Schilder heen en zette het nieuwe record op 19,57. Van Klinken ontbreekt op de EK indoor; zij koos ervoor om in Amerika te blijven.

Meer uit Sport

Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

1 uur geleden
Hockeyers scoren zeven keer tegen Pakistan in Pro League

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een ruime zege op Pakistan (7-3) geboekt in de Pro League. Thierry Brinkman en Guus Jansen scoorden tweemaal in het Argentijnse Santiago del Estero. Thijs van Dam, Timo Broers en Jorrit Croon troffen eveneens doel voor de ploeg van bondscoach Jeroen Delmée.

2 uur geleden
Hockeysters verslaan Duitsland opnieuw in Pro League

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook hun tweede duel in de Pro League gewonnen. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren versloeg voor de tweede keer Duitsland (5-1) in Santiago del Estero.

2 uur geleden
Nusser ziet 'te groot verschil' met Noorwegen op WK handbal

ROTTERDAM (ANP) - De teleurstelling was groot bij spelmaker Larissa Nusser na de grote nederlaag tegen Noorwegen in de halve finale van het WK handbal in Rotterdam. Oranje verloor met 35-25 van de viervoudig wereldkampioen en zal dus niet de finale spelen op het toernooi in eigen land. "We wisten dat dit kon gebeuren, want Noorwegen is een heel sterke ploeg. Toch hoopten we dat we een betere wedstrijd zouden spelen en meer weerstand konden bieden. Uiteindelijk is het verschil te groot", zei Nusser bij Viaplay.

12 uur geleden
Handbalsters verliezen halve finale WK van te sterk Noorwegen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn er op het WK in eigen land niet in geslaagd de finale te halen. In een volgepakt Ahoy Rotterdam was viervoudig wereldkampioen Noorwegen in de halve finale te sterk: 25-35. Nederland kwam geen moment op voorsprong en moest als zo vaak op grote toernooien het hoofd buigen voor de Scandinavische handbalgrootmacht.

12 uur geleden
Schaatser Nuis ook in Hamar tweede achter Stolz op 1500 meter

HAMAR (ANP) - Kjeld Nuis is ook bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar op het podium geëindigd van de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen greep het zilver met een tijd van 1.44,95. Hij moest net als een week geleden in Heerenveen de ongenaakbare Jordan Stolz voor zich dulden. De Amerikaan was kort na de 500 meter ook de sterkste op de 1500 meter en won in een baanrecord van 1.44,16. De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.45,11.

13 uur geleden
Schaatser De Boo verliest onderling duel op 500 meter van Stolz

HAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.

14 uur geleden