Beurse kogelstootster Schilder twijfelde aan deelname EK indoor
ISTANBUL (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft serieus getwijfeld of ze zou meedoen aan de EK indooratletiek in Istanbul. Ze heeft vervelend letsel opgelopen door een "lelijke val" vorige week woensdag tijdens een indoormeeting in Madrid. "Ik heb last van mijn elleboog en een beurse plek op mijn been", zei de Europees kampioene outdoor kort nadat ze zich met een stoot van 19,18 meter overtuigend had geplaatst voor de finale van het kogelstoten.
"Het was best even spannend of ik naar Istanbul zou afreizen. Het gebeurde in de wedstrijdring. Ik viel met mijn been op de balk en knalde met mijn elleboog tegen de rand. Dat kan een keer gebeuren, maar leuk is anders vlak voor een belangrijk toernooi", vertelde de Volendamse. "Maar ik kan stoten en gelukkig lukte het meteen in mijn eerste poging over de kwalificatieafstand (18,50) te stoten. Dat was een meevaller, want ik had er niet zoveel zin in veel energie te verspillen."
Schilder trainde de afgelopen dagen aangepast, zei ze. "Met iets minder gewichten en met tape. Maandag hebben we de knoop doorgehakt en besloten toch te gaan. Ik probeer nu lekker ontspannen die finale in te gaan. Waarmee ik tevreden ben? Als ik heb genoten van de wedstrijd."
Schilder favoriet
Schilder is echter de favoriet voor de Europese titel. Haar stoot van 19,18 meter was veruit de beste in de kwalificatie. De Portugese Auriol Dongmo was de enige die ook de limietafstand overschreed met 18,51. De overige zes finalisten bleven daaronder. Ook Benthe König, de tweede Nederlandse in het veld. Zij eindigde als elfde met 17,23 en is klaar op de EK.
Schilder beleefde vorig jaar haar doorbraak naar de wereldtop met bronzen medailles bij de WK indoor in Belgrado en de WK outdoor in het Amerikaanse Eugene. Op de EK in München veroverde ze de Europese titel door de kogel als eerste Nederlandse in de buitenlucht over de 20 meter te stoten (20,24).
Afstaan indoorrecord
Schilder raakte deze winter wel haar nationale indoorrecord kwijt. Jorinde van Klinken ging in de Verenigde Staten over de 19,48 van Schilder heen en zette het nieuwe record op 19,57. Van Klinken ontbreekt op de EK indoor; zij koos ervoor om in Amerika te blijven.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
28 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
19 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
21 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
1 dag geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
1 dag geleden