Beursdag met kwartaalcijfers grote banken VS
AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel zal vrijdag voor een groot deel in het teken staan van de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America, BNY Mellon en Wells Fargo. Daarmee wordt het cijferseizoen op Wall Street geopend.
De aandacht van beleggers zal daarbij onder meer uitgaan naar de prestaties bij het zakenbankieren. Vanwege de onrust op de beurzen door de renteverhogingen van centrale banken tegen de hoge inflatie zijn er veel minder beursgangen geweest. Ook aan het fusie- en overnamefront gaan de zaken minder. Daardoor zien banken de inkomsten uit het adviseren rond beursgangen en fusies onder druk staan. Daarnaast zal worden gelet op de verwachtingen voor de toekomst.
Naast de Amerikaanse banken worden ook kwartaalberichten gepubliceerd van de grote vermogensbeheerder BlackRock, zorgverzekeraar UnitedHealth en luchtvaartmaatschappij Delta Air Lines.
Duitse economie
Later op de dag komen ook nog voorlopige gegevens over de groei van de Duitse economie in heel 2022. De economie van het Verenigd Koninkrijk is volgens het Britse nationale statistiekbureau in november met 0,1 procent gegroeid in vergelijking met een maand eerder. Er was juist op krimp gerekend.
Op de aandelenbeurzen in New York en Europa waren donderdag winsten te zien, na de inflatiecijfers uit de Verenigde Staten. De Amsterdamse AEX-index won 0,4 procent tot 741,90 punten. De hoofdgraadmeters op Wall Street klommen tot 0,6 procent. De financiële markten in Azië stonden vrijdag overwegend in het groen.
NN Group
Bij de bedrijven op Beursplein 5 kan verzekeraar NN Group in beweging komen door een adviesverlaging van HSBC. De Britse bank verlaagde het beleggingsadvies voor NN van kopen naar houden.
Verder meldde persbureau Bloomberg op basis van bronnen dat de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij de grote installatie Prelude van Shell voor de westkust van Australië is hervat. De productie werd vorige maand stilgelegd vanwege een brand. Prelude is goed voor bijna een derde van de totale lng-productie van Shell in Australië.
Euro en dollar
De euro noteerde vrijdagochtend 1,0834 dollar, tegen 1,0820 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd iets goedkoper op 78,28 dollar per vat. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 83,81 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.
37 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
4 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.
5 uur geleden