'Beursbedrijf ICE wil moederbedrijf Marktplaats overnemen'
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse beursbedrijf Intercontinental Exchange (ICE) heeft een overnamebod gedaan op internethandelaar eBay, meldt The Wall Street Journal. Op basis van dat bod kan de Amerikaanse eigenaar van het Nederlandse Marktplaats worden gewaardeerd op meer dan 30 miljard dollar, aldus de bronnen waarop de Amerikaanse zakenkrant zich baseert.
ICE is het moederbedrijf van New York Stock Exchange (NYSE), de uitbater van de beurs in New York. Naar verluidt heeft ICE recent eBay benaderd over een deal, al zouden er momenteel geen formele gesprekken plaatsvinden. Het is ook niet zeker dat eBay zal instemmen met een overname, zeggen de ingewijden. Op Wall Street schoot de koers van eBay bijna 11 procent omhoog na de berichten over de vermeende interesse van ICE.
In november werd nog bekend dat eBay zijn ticketverkoper StubHub voor iets meer dan 4 miljard dollar verkoopt aan ticketplatform Viagogo.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
16 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
17 uur geleden