Beurs Tokio verliest na inflatieprognose centrale bank Japan
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag lager gesloten na het nieuwe rentebesluit van de Japanse centrale bank. Op de andere Aziatische markten was het beeld verder gemengd.
De Japanse centrale bank verhoogde zijn prognoses voor de inflatie in het volgende fiscale jaar, dat op 1 april begint. Tegelijkertijd waren beleidsmakers minder optimistisch over de economische groei in het huidige fiscale jaar. Ze veranderden dan ook niets aan hun zeer ruime monetaire beleid dat is bedoeld om de rentes laag te houden en economische groei te stimuleren. De Nikkei sloot daarop 0,3 procent lager op 28.257,25 punten.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,6 procent hoger, terwijl de Hang Seng-index in Hongkong 0,5 procent lager stond. De Kospi in Seoul zakte 1 procent. De All Ordinaries in Australiƫ verloor 0,1 procent.
Vooral de door betalingsproblemen geplaagde vastgoedsector in China leefde weer wat op. Een ontwikkelingsbank uit Shanghai wil volgens mediaberichten nieuwe obligaties uitgeven om met de opbrengst aankopen te doen in de vastgoedsector.
Vastgoedontwikkelaars stonden daardoor op winst. Zo won Country Garden bijna 6 procent en het in financiƫle problemen verkerende Evergrande won bijna 2 procent. De Chinese regering kwam ook met een oproep aan gezonde vastgoedbedrijven om sterke onderdelen van hun kwakkelende branchegenoten op te kopen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol worden zaterdag naar verwachting nog eens honderden vluchten geannuleerd door het winterse weer. Ook verwacht de luchthaven honderden vertragingen door onder meer sneeuwbuien, het ijsvrij maken van vliegtuigen en de ongunstige windrichting.
24 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Veel gepensioneerden krijgen dit jaar een flink hoger pensioen. Van zo'n 1,4 miljoen mensen die zijn gestopt met werken en al over zijn naar het nieuwe stelsel, gaat de uitkering gemiddeld met 13 procent omhoog. Pensioenconsultant Corine Reedijk van adviesbureau Aon, dat de cijfers deelde, kan zich zo'n hoge gemiddelde stijging op jaarbasis niet herinneren.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van schade rond de jaarwisseling loopt langzaam op. Bij verzekeraar NN was het aantal tot en met vrijdagochtend verdubbeld ten opzichte van een dag eerder. Het gaat nu om vijftig tot zestig meldingen door particulieren, meldt een woordvoerder van het concern, dat ook de merken ING Verzekeringen, OHRA, ASN Verzekeringen en ABN AMRO Verzekeringen voert.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag gemengd begonnen aan het nieuwe beursjaar 2026. Beleggers in New York keerden terug van een vrije dag op donderdag vanwege de jaarwisseling. Woensdag sloten de beursgraadmeters op Wall Street met verlies, maar over heel 2025 werden flinke plussen op de koersenborden gezet. Tesla stond bij de stijgers, na bekendmaking van cijfers over de verkoop in het vierde kwartaal.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in 2025 minder nieuwe auto's verkocht dan in 2024. Hierdoor is de Chinese concurrent BYD nu de grootste maker van elektrische auto's ter wereld.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP/BELGA) - De beroemde pier van Brighton staat in de etalage. De huidige eigenaar, Brighton Pier Group (BPG), heeft besloten de historische attractie uit 1899 te verkopen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het aantal annuleringen op Schiphol door het winterse weer loopt vrijdag steeds verder op. Waar de luchthaven in de ochtend nog sprak van tientallen uitgevallen vluchten, gaat het in de loop van de middag al om honderden vluchten die worden geraakt.
3 uur geleden