Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Tokio verliest na inflatieprognose centrale bank Japan

Beurs Tokio verliest na inflatieprognose centrale bank Japan

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is dinsdag lager gesloten na het nieuwe rentebesluit van de Japanse centrale bank. Op de andere Aziatische markten was het beeld verder gemengd.

De Japanse centrale bank verhoogde zijn prognoses voor de inflatie in het volgende fiscale jaar, dat op 1 april begint. Tegelijkertijd waren beleidsmakers minder optimistisch over de economische groei in het huidige fiscale jaar. Ze veranderden dan ook niets aan hun zeer ruime monetaire beleid dat is bedoeld om de rentes laag te houden en economische groei te stimuleren. De Nikkei sloot daarop 0,3 procent lager op 28.257,25 punten.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,6 procent hoger, terwijl de Hang Seng-index in Hongkong 0,5 procent lager stond. De Kospi in Seoul zakte 1 procent. De All Ordinaries in Australiƫ verloor 0,1 procent.

Vooral de door betalingsproblemen geplaagde vastgoedsector in China leefde weer wat op. Een ontwikkelingsbank uit Shanghai wil volgens mediaberichten nieuwe obligaties uitgeven om met de opbrengst aankopen te doen in de vastgoedsector.

Vastgoedontwikkelaars stonden daardoor op winst. Zo won Country Garden bijna 6 procent en het in financiƫle problemen verkerende Evergrande won bijna 2 procent. De Chinese regering kwam ook met een oproep aan gezonde vastgoedbedrijven om sterke onderdelen van hun kwakkelende branchegenoten op te kopen.

Meer uit Financieel

AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

1 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

3 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

3 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

4 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

4 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

8 uur geleden
Eternit betoogt dat asbeststrafzaak al jaren is verjaard

ALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.

8 uur geleden