Beurs Tokio licht hoger na rentebesluit Bank of Japan
TOKIO (ANP) - De Nikkei-index op de aandelenbeurs in Tokio is vrijdag licht omhooggegaan na het besluit van de Bank of Japan (BoJ) om geen wijzigingen aan te brengen in het monetaire beleid. Dat besluit was al verwacht door beleggers. Elders in Azië waren ook groene cijfers op de koersenborden te zien.
De Nikkei noteerde een plus van 0,2 procent. De Japanse centrale bank besloot vast te houden aan het beleid om de economie verder te stimuleren. De BoJ is de enige van de grote centrale banken in de wereld die de rente nog niet heeft verhoogd. Dat komt vooral doordat de inflatie in het land minder hoog is dan in andere grote economieën.
Bij de bedrijven in Tokio kon autoconcern Nissan Motor (plus 0,1 procent) op aandacht rekenen. Het bedrijf ziet de belangrijke bestuurder Ashwani Gupta vertrekken. Dat bevestigde Nissan na eerdere berichten over botsingen rond leiderschap binnen de onderneming. Gupta is operationeel directeur bij Nissan en gaat vanaf 27 juni andere mogelijkheden onderzoeken, aldus het concern.
Chinese centrale bank
In Hongkong won de Hang Seng-index 0,7 procent en de beurs in Shanghai klom 0,4 procent. De Chinese centrale bank verlaagde eerder deze week de rente op leningen aan financiële instellingen met een looptijd van een jaar om de kredietverlening te stimuleren en daarmee de kwakkelende economie aan te jagen.
In Sydney kreeg de Australische All Ordinaries er 1 procent bij en de Zuid-Koreaanse Kospi in Seoul liet een koerswinst van 0,4 procent optekenen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een tekort aan chips van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia lijkt voor toenemende problemen in de auto-industrie te zorgen. Het Japanse Nissan vermindert zijn productie volgende week met nog eens 1400 voertuigen, meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Verder heeft de Duitse toeleverancier Bosch laten weten op drie locaties met verstoringen te kampen.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.
11 uur geleden