Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Tokio licht hoger na rentebesluit Bank of Japan

Beurs Tokio licht hoger na rentebesluit Bank of Japan

TOKIO (ANP) - De Nikkei-index op de aandelenbeurs in Tokio is vrijdag licht omhooggegaan na het besluit van de Bank of Japan (BoJ) om geen wijzigingen aan te brengen in het monetaire beleid. Dat besluit was al verwacht door beleggers. Elders in Azië waren ook groene cijfers op de koersenborden te zien.

De Nikkei noteerde een plus van 0,2 procent. De Japanse centrale bank besloot vast te houden aan het beleid om de economie verder te stimuleren. De BoJ is de enige van de grote centrale banken in de wereld die de rente nog niet heeft verhoogd. Dat komt vooral doordat de inflatie in het land minder hoog is dan in andere grote economieën.

Bij de bedrijven in Tokio kon autoconcern Nissan Motor (plus 0,1 procent) op aandacht rekenen. Het bedrijf ziet de belangrijke bestuurder Ashwani Gupta vertrekken. Dat bevestigde Nissan na eerdere berichten over botsingen rond leiderschap binnen de onderneming. Gupta is operationeel directeur bij Nissan en gaat vanaf 27 juni andere mogelijkheden onderzoeken, aldus het concern.

Chinese centrale bank

In Hongkong won de Hang Seng-index 0,7 procent en de beurs in Shanghai klom 0,4 procent. De Chinese centrale bank verlaagde eerder deze week de rente op leningen aan financiële instellingen met een looptijd van een jaar om de kredietverlening te stimuleren en daarmee de kwakkelende economie aan te jagen.

In Sydney kreeg de Australische All Ordinaries er 1 procent bij en de Zuid-Koreaanse Kospi in Seoul liet een koerswinst van 0,4 procent optekenen.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

4 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

5 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

7 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

10 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

12 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

22 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

23 uur geleden