Beurs Tokio levert in na rentebesluit Bank of Japan
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is vrijdag met een stevig verlies de handel uitgegaan. Beleggers reageerden op het besluit van de centrale bank van Japan die voorlopig zijn ultra-gematigde monetaire beleid handhaaft. Het besluit van de Bank of Japan (BoJ) staat in schril contrast met dat van andere centrale banken wereldwijd. Zo verhoogden eerder deze week de Amerikaanse Federal Reserve en de centrale banken van Zwitserland en het Verenigd Koninkrijk de rente om de hoge inflatie te beteugelen.
Na de beslissing van de BoJ verzwakte de yen meer dan 1,5 procent afgezet tegen de dollar. De Nikkei verloor 1,8 procent en sloot op 25.963,00 punten. Dat kwam mede door het verlies van zwaargewicht SoftBank. Het tech- en mediaconglomeraat verloor meer dan 4 procent van zijn beurswaarde.
De Hang Seng-index in Hongkong herstelde zich van eerdere verliezen en won 0,8 procent. Ook op het Chinese vasteland was de stemming positief. In Shanghai stond ook een winst van 0,8 procent op de borden, Shenzhen steeg 1,2 procent. Het begrotingstekort in China liep ondertussen op naar het hoogste punt ooit. In de eerste vijf maanden van het jaar stegen de uitgaven fors vanwege de corona-uitbraken en de belastingverlaging om de economie te stimuleren. Dat laatste zorgt de laatste tijd ook voor enige opluchting bij beleggers.
In Taiwan verloor chipproducent TSMC 1,4 procent van zijn beurswaarde. De onderneming krijgt naar eigen zeggen per 2024 de beschikking over de nieuwste EUV-chipmachines van de Nederlandse chipmachinemaker ASML.
De Kospi in Seoul daalde 0,7 procent en ook in Australië was het sentiment negatief. Daar verloor de All Ordinaries 1,8 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Rockstar Games, de uitgever van de populaire gameserie Grand Theft Auto, heeft vorige week dertig tot veertig werknemers ontslagen. Ze hadden vertrouwelijke bedrijfsinformatie gelekt op een publiek forum, meldt de game-uitgever aan persbureau Bloomberg.
6 minuten geledenPAPENDRECHT (ANP) - Tientallen medewerkers van het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht verlaten donderdag aan het einde van de ochtend het pand, ziet een verslaggever. Actievoerders van de groepering Fok Fokker hebben het kantoor bezet.
42 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft de druk op de Europese Unie opgevoerd om een formeel onderzoek te starten naar Shein. De oproep volgt op grote ophef die ontstond nadat op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel.
56 minuten geledenPAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders van de groepering Fok Fokker houden donderdagochtend het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezet. Zij menen dat Fokker zou moeten stoppen met de export van onderdelen voor de F-35 naar Israël.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. Het staalconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Topman Aditya Mittal verklaarde daarnaast optimistisch te zijn over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Brussel kondigde in oktober maatregelen aan om de noodlijdende Europese staalsector te beschermen tegen een stortvloed van goedkoop staal, met name uit China. Het aandeel steeg bijna 5 procent.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het aantal vacatures in de militaire drone-industrie in Europa is de afgelopen jaren gedaald, ondanks de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en de hogere uitgaven aan defensie die eerder dit jaar zijn afgesproken. Dit meldt onderzoeksbureau Intelligence Group, na onderzoek naar vacatures in de defensiesector in West- en Zuid-Europa.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Google gaat zijn grootste investeringsplan ooit voor Duitsland aankondigen, meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt. De details van het project worden op 11 november tijdens een persconferentie in Berlijn bekendgemaakt, samen met minister van Financiën Lars Klingbeil.
3 uur geleden