Beurs Shanghai lager ondanks geruchten over soepeler coronabeleid
TOKIO (ANP) - Geruchten dat China af wil stappen van zijn strenge beleid om het aantal coronabesmettingen op nul te houden, zorgden op de Chinese beurzen voor stijgende aandelenkoersen. Daar stonden cijfers over afnemende groei van de Chinese dienstensector tegenover, die samen met de hoge olieprijzen het sentiment weer wat drukten.
China zou pas later dit jaar het coronabeleid willen aanpassen, maar dat mogelijk vanaf het begin van de zomer al willen gaan testen in bepaalde steden. Vooral reisaandelen als casino-uitbater Sands China (plus 2,2 procent), hotelsite Trip.com (plus 9,7 procent) en luchtvaartmaatschappij Air China (plus 4,2 procent) stegen. Ook restaurantketen Haidilao werd hoger gezet met een plus van 2,9 procent.
Desondanks daalde de beursindex in Shanghai tussentijds met 0,1 procent. Die in Hongkong won 0,4 procent. Ook elders in Aziƫ gingen de beurzen omhoog. De Nikkei in Tokio sloot 0,7 procent hoger op 26.577,27 punten. De Kospi in Seoul werd 1,5 procent hoger gezet en de Australische All Ordinaries klom 0,5 procent.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
4 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
5 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
6 uur geleden