Beurs Moskou keldert door spanningen rond Oekraïne
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurs in Moskou ging maandag hard onderuit door de oplopende spanningen rond Oekraïne. Bij gevechten aan de Oekraïense grens zouden doden zijn gevallen. Daarnaast hebben pro-Russische separatisten in het oosten van Oekraïne om hulp van Moskou gevraagd bij het uitroepen van de onafhankelijkheid.
De RTS-index van de beurs in Moskou kelderde meer dan 10 procent. Het Russische gasbedrijf Gazprom ging bijna 9 procent onderuit en de grote bank Sberbank werd 14 procent lager gezet. Olieconcern Rosneft verloor meer dan 14 procent aan beurswaarde. Het zijn de grootste koersdalingen op de Russische beurs sinds maart 2020, toen de coronapandemie begon.
Daarnaast heeft het Russische ministerie van Financiën een veiling van staatsobligaties die voor dinsdag stond gepland afgeblazen vanwege alle onrust op de financiële markten. De Russische roebel zakte in waarde.
Washington en Londen beschuldigen Moskou er al enige tijd van bezig te zijn met operaties onder valse vlag die als excuus moeten dienen voor militair ingrijpen in Oekraïne. Rusland ontkent plannen te hebben voor een invasie. Later deze week zou er een ontmoeting moeten zijn tussen de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken en zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov om te praten over de crisis.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het terugsturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft.
5 minuten geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
16 uur geleden