Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Londen licht omhoog na verkiezingswinst Labour

Beurs Londen licht omhoog na verkiezingswinst Labour

LONDEN (ANP) - De aandelenbeurs in Londen is vrijdag licht hoger geopend, na de enorme winst van Labour bij de Britse parlementsverkiezingen. De partij van leider Keir Starmer heeft volgens exitpolls de verkiezingen in het Verenigd Koninkrijk met overmacht gewonnen. De overwinning van Labour was al verwacht op de financiële markten.

Labour heeft volgens de polls 410 van de 650 zetels in het Britse parlement. Op ruime afstand volgt de Conservatieve Partij van Rishi Sunak met 131 zetels. Starmer wordt nu de eerste Labour-premier sinds 2010. Hij heeft het aanjagen van de economische groei tot speerpunt gemaakt in zijn verkiezingscampagne en ook gezegd de banden met de Europese Unie aan te willen halen.

De FTSE in Londen noteerde in de vroege handel 0,4 procent hoger. In Amsterdam steeg de AEX-index 0,5 procent tot 939,66 punten. De MidKap won 0,7 procent tot 878,73 punten. In Parijs en Frankfurt klommen de hoofdgraadmeters tot 0,4 procent.

Onafhankelijkheidsdag

Later op de dag komt ook het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid naar buiten. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. Op Wall Street zal de handel worden hervat. Op donderdag waren de Amerikaanse beurzen dicht voor de viering van Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten.

Op de beurs in Amsterdam stonden de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi bij de winnaars met koerswinsten tot 1,4 procent. Het Zuid-Koreaanse technologieconcern zag de winst in het afgelopen kwartaal omhoog schieten door de grote vraag naar zijn chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI). De koers van chipmachinemaker ASML bereikte zelfs een recordniveau.

Shell

Shell werd 0,2 procent duurder na een voorlopige update over de resultaten in het tweede kwartaal. Volgens het olie- en gasconcern liggen de resultaten bij de gashandel in lijn met vorig jaar, maar zijn ze wel lager dan in het eerste kwartaal van dit jaar door seizoenseffecten. Ook doet Shell afschrijvingen op bezittingen in Rotterdam en Singapore.

De euro noteerde vrijdagochtend op 1,0821 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,1 procent tot 83,96 dollar. Brentolie zakte 0,1 procent tot 87,37 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hackers zetten voor derde dag op rij klantgegevens Odido online

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."

40 minuten geleden
CNV: jaarlijks zeker 25.000 zwangeren geraakt door kabinetsplan

DEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.

1 uur geleden
Pentagon sluit overeenkomst met OpenAI voor gebruik AI-modellen

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI heeft een akkoord bereikt met het Amerikaanse defensieministerie voor het gebruik van AI-toepassingen binnen het netwerk met vertrouwelijke informatie. Dat heeft topman Sam Altman bekendgemaakt.

1 uur geleden
Anthropic neemt juridische stappen na ban van Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic stapt naar de rechter om de beslissing van het Pentagon om het AI-bedrijf aan te merken als een risico in de toeleveringsketen. Dat meldt de onderneming vrijdag nadat president Donald Trump alle federale instanties had opgedragen om niet langer met het bedrijf samen te werken.

1 uur geleden
Overheid VS doet Anthropic in de ban

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft AI-bedrijf Anthropic aangemerkt als veiligheidsrisico binnen de toeleveringsketen. Dat betekent dat geen leverancier, aannemer of partner van het Amerikaanse leger meer commerciële activiteiten mag uitvoeren met Anthropic, laat Hegseth weten op X.

1 uur geleden
Heinen wil box 3-wet nog voor de zomer aanpassen

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.

3 uur geleden
Paramount Skydance sluit overnamedeal met Warner Bros.

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.

9 uur geleden