
Beurs Londen haalt Amsterdam in als grootste beurs Europa
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurs in Amsterdam is na enkele maanden weer voorbijgestreefd door Londen als belangrijkste handelscentrum van Europa. Door de brexit verplaatsten beurshandelaren activiteiten naar het Damrak om te kunnen handelen op de Europese interne markt. Maar de laatste tijd is de handel in Londen weer aangetrokken en die in Amsterdam iets teruggezakt, waardoor de Nederlandse hoofdstad weer van de troon kon worden gestoten.
Volgens cijfers van beursbedrijf CBOE Europe bedroeg het dagelijkse handelsvolume in Londen in juni gemiddeld 8,9 miljard euro. In Amsterdam ging het vorige maand om 8,8 miljard euro. Daarmee zijn de verhoudingen omgedraaid. In mei was Amsterdam nog goed voor 9,4 miljard euro en Londen voor 8,7 miljard euro.
Londen dankt het herstel onder meer aan handel in Zwitserse aandelen. De Europese Unie stelde daar in 2019 nog beperkingen voor in, maar die gelden sinds de brexit niet meer voor het Verenigd Koninkrijk. Het Britse vertrek uit de Europese Unie is ook de belangrijkste reden van de flinke opmars van Amsterdam eerder dit jaar. In januari verviervoudigde het dagelijkse handelsvolume in Amsterdam ten opzichte van december, terwijl in Londen toen sprake was van een halvering vergeleken met het dagelijks gemiddelde in heel 2020.
Door de brexit hebben beurshandelaren in het Verenigd Koninkrijk geen toegang meer tot de Europese interne markt. De handelaren mogen daardoor niet meer handelen in bedrijven in de EU vanuit Londen. Maar er zijn ook analisten die denken dat de Londense beurs op termijn juist kan profiteren van de brexit. Daardoor gelden strenge Europese beperkingen immers niet meer op de Britse beursvloeren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Nvidia is woensdag 4,2 procent hoger geëindigd op Wall Street. Dat gebeurde onder meer nadat bekend was geworden dat olieconcern Saudi Aramco overeenkomsten heeft gesloten ter waarde van ongeveer 90 miljard dollar met verschillende grote Amerikaanse bedrijven, waaronder het chipconcern. De overeenkomst met Nvidia heeft betrekking op infrastructuur rond kunstmatige intelligentie (AI).
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse farmaceut Sanofi heeft woensdag aangekondigd tot 2030 minstens 20 miljard dollar (omgerekend bijna 18 miljard euro) te willen investeren in zijn activiteiten in de Verenigde Staten. Met dat geld moeten onder andere onderzoeks- en productiecapaciteit worden uitgebreid.
5 uur geledenDOHA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag deals ondertekend die zullen "leiden tot een economische uitwisseling ter waarde van minstens 1,2 biljoen dollar" (omgerekend bijna 1100 miljard euro) tussen de Verenigde Staten en Qatar. Dat staat in een bericht van het Witte Huis waarin details van enkele deals zijn uiteengezet.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft het afgelopen boekjaar verlieslatend afgesloten, ondanks een succesvolle lancering van zijn nieuwe game in de Assassin's Creed-reeks. Dat komt naar voren uit de jaarresultaten die het Franse bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO is de handelsdag woensdag hoger geëindigd in de AEX, de hoofdgraadmeter op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bank presenteerde zijn kwartaalcijfers, waaruit naar voren kwam dat het resultaat beter was dan analisten hadden verwacht. Dit ondanks dat ABN AMRO in het eerste kwartaal van dit jaar een lagere winst boekte dan een jaar eerder. Het aandeel klom 5,5 procent.
7 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft woensdag een overeenkomst getekend voor de aankoop van 160 vliegtuigen van de Amerikaanse fabrikant Boeing. Dat gebeurde tijdens een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan de golfstaat. Met de deal is een waarde van 200 miljard dollar gemoeid, ongeveer 178 miljard euro.
8 uur geledenASTEN (ANP) - Peter Gillis en zijn advocaat hebben woensdag een "goed" gesprek gevoerd met de advocaat van Taeke Dijkstra, de koper van Gillis' vakantieparken. Ze gaan er verder over praten met de bedoeling dat de koop doorgaat, melden de advocaten. Eerder wilde Dijkstra niet betalen vanwege de problemen van Gillis met de Belastingdienst.
9 uur geleden