Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs in Tokio wint na tegenvallend groeicijfer Japan

Beurs in Tokio wint na tegenvallend groeicijfer Japan

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is hoger gesloten na tegenvallende cijfers over de Japanse economie. De andere aandelenbeurzen in Azië en Australië lieten donderdag verder een gemengd beeld zien. In China wezen lagere inflatiecijfers op een matig herstel van de economie na de strenge coronalockdowns van vorig jaar.

De Nikkei in Tokio won 0,6 procent. Het bruto binnenlands product van Japan steeg in het laatste kwartaal van 2022 slechts een fractie ten opzichte van de voorgaande drie maanden, terwijl economen op een sterkere groei hadden gerekend. Daarbij daalden onder andere de uitgaven van consumenten aan etentjes in het restaurants of hotelovernachtingen.

Beleggers rekenen er nu waarschijnlijk nog sterker op dat de Bank of Japan zijn beleid voor zeer lage rentes ongewijzigd laat. Daarmee probeert de centrale bank de economische groei aan te jagen. De Japanse centrale bank komt vrijdag met een rentebesluit.

De beurs in Shanghai verloor 0,1 procent, terwijl de Hang Seng-index in Hongkong 0,3 procent won. In China was Shenzhen Ronda Photosensitive & Technology een opvallende winnaar. Het bedrijf is begonnen met de verkoop van een lichtgevoelig materiaal waarmee chips kunnen worden gemaakt. Daarop schoot het aandeel zo'n 20 procent omhoog.

De All Ordinaries in Sydney steeg een fractie en de Kospi in Seoul verloor 0,3 procent.

Meer uit Financieel

Ultimatum aan Nederlandse rederijen om beloning zeevaarders

DEN HAAG (ANP) - De Stichting Equal Justice Equal Pay stelt een ultimatum aan Nederlandse rederijen over de ongelijke beloning van zeevaarders uit Indonesië en de Filipijnen op Nederlandse schepen. De stichting wil dat rederijen gehoor geven aan een uitspraak van het College voor de Rechten van de Mens uit augustus. Daarin oordeelde het college dat Filipijnse en Indonesische zeevaarders worden gediscrimineerd als het gaat om hun beloning. Zij ontvangen aanzienlijk minder loon dan hun Europese collega's aan boord.

27 minuten geleden
Duitse minister wil meer lithium uit Bolivia halen

LA PAZ (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is op bezoek in Bolivia, om daar onder meer te praten over de winning van lithium. Dat is een belangrijke grondstof voor batterijen van elektrische auto's. Hij praat onder anderen met de nieuwe president Rodrigo Paz, die vorige maand de presidentsverkiezingen van het Zuid-Amerikaanse land won.

2 uur geleden
Groep FNV'ers wil dat Asscher en Heerts praten met Ledenparlement

UTRECHT (ANP) - Het verzoek om meer macht door de tijdelijke toezichthouders van FNV is bij een groep vakbondsleden in het verkeerde keelgat geschoten. Ze zijn een petitie begonnen, waarin ze toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts oproepen om niet hervormingen door te drukken, maar het gesprek aan te gaan met het Ledenparlement.

3 uur geleden
Hoop bij beleggers op einde shutdown overheid VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag hoger geopend, net als de beurzen elders in Europa. Beleggers hopen op een einde van de shutdown van de Amerikaanse federale overheid die nu al veertig dagen duurt. Het is daarmee de langste shutdown in de Verenigde Staten ooit.

3 uur geleden
Productie Nederlandse industrie groeit sterkst sinds maart 2023

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in september beduidend aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste toename sinds maart 2023.

4 uur geleden
Onderzoek: bijna 1 op de 6 werknemers heeft stressvolle baan

DEN HAAG (ANP) - Bijna een op de zes werknemers had vorig jaar een stressvolle baan met hoge taakeisen en weinig vrijheid om het werk te doen zoals ze dat graag zelf willen. Dat melden onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden.

4 uur geleden
Stichting daagt BMW voor de rechter om misleiding met diesels

DEN HAAG (ANP) - BMW wordt in Nederland voor de rechter gedaagd omdat het autoconcern kopers van dieselwagens zou hebben misleid. De afgelopen jaren werd onder andere in Duitsland illegale software aangetroffen in diesels van BMW. Die technologie liet de auto's schoner lijken dan ze in werkelijkheid waren. De Stichting Car Claim en de Consumentenbond eisen nu dat duizenden kopers van BMW's en MINI's in Nederland compensatie ontvangen voor dat gesjoemel.

7 uur geleden