Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs in Sydney stijgt na handhaving rente in Australië

Beurs in Sydney stijgt na handhaving rente in Australië

SYDNEY (ANP) - De aandelenbeurs in Sydney ging dinsdag licht omhoog. Beleggers verwerkten het besluit van de Australische centrale bank om de rente niet opnieuw te verhogen en ongewijzigd te laten op 4,1 procent. Volgens de centrale bankiers van het land heeft de inflatie zijn piek bereikt. Een nipte meerderheid van de economen had vooraf gerekend op een verdere verhoging, na de verrassende renteverhoging een maand geleden. De Australische hoofdindex, de All Ordinaries, steeg 0,5 procent en werkte daarmee een eerder verlies weg.

De Aziatische markten lieten een gemengd beeld zien. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,6 procent. Luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific won 0,4 procent in Hongkong. Luchtvaartbrancheorganisatie IATA verwacht dat de luchtvaartsector in Hongkong tegen eind 2024 volledig zal zijn hersteld van de coronapandemie. Dat is drie jaar sneller dan eerder werd verwacht.

De beurs in Shanghai won 0,1 procent. De Chinese producenten van de metalen gallium en germanium gingen flink vooruit. China heeft exportbeperkingen opgelegd voor de twee belangrijke grondstoffen die cruciaal zijn voor de chipindustrie. De maatregel lijkt een tegenreactie van de Chinezen op de onlangs bekendgemaakte exportbeperkingen voor de Nederlandse chipmachinemaker ASML richting China. Yunnan Lincang Xinyuan Germanium Industrial steeg 10 procent en Yunnan Chihong Zinc & Germanium klom dik 7 procent.

Rest van Azië

In Japan namen beleggers wat winst na de recente sterke opmars. De Nikkei in Tokio daalde 0,9 procent. De Japanse chipbedrijven Advantest en Tokyo Electron wonnen 1,6 en 0,1 procent ondanks de Chinese exportbeperkingen. Daiichi kelderde 14 procent. Dat had te maken met een tegenvallend onderzoek over een nieuw medicijn tegen longkanker van de Japanse farmaceut en zijn Britse partner AstraZeneca.

De Kospi in Seoul verloor 0,2 procent, ondanks een meevallend inflatiecijfer. De stijging van consumentenprijzen in Zuid-Korea nam in juni voor de vijfde maand op rij af tot 2,7 procent. De inflatie ligt daarmee op het laagste niveau sinds oktober 2021. De Zuid-Koreaanse centrale bank was een van de eerste in de regio die stopte met renteverhogingen om de inflatie te bestrijden en economen verwachten dat de rente in het land aan het einde van het jaar zal worden verlaagd.

Meer uit Financieel

Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

4 uur geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

6 uur geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

6 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

8 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

9 uur geleden