Beurs in Sydney stijgt na handhaving rente in Australië
SYDNEY (ANP) - De aandelenbeurs in Sydney ging dinsdag licht omhoog. Beleggers verwerkten het besluit van de Australische centrale bank om de rente niet opnieuw te verhogen en ongewijzigd te laten op 4,1 procent. Volgens de centrale bankiers van het land heeft de inflatie zijn piek bereikt. Een nipte meerderheid van de economen had vooraf gerekend op een verdere verhoging, na de verrassende renteverhoging een maand geleden. De Australische hoofdindex, de All Ordinaries, steeg 0,5 procent en werkte daarmee een eerder verlies weg.
De Aziatische markten lieten een gemengd beeld zien. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,6 procent. Luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific won 0,4 procent in Hongkong. Luchtvaartbrancheorganisatie IATA verwacht dat de luchtvaartsector in Hongkong tegen eind 2024 volledig zal zijn hersteld van de coronapandemie. Dat is drie jaar sneller dan eerder werd verwacht.
De beurs in Shanghai won 0,1 procent. De Chinese producenten van de metalen gallium en germanium gingen flink vooruit. China heeft exportbeperkingen opgelegd voor de twee belangrijke grondstoffen die cruciaal zijn voor de chipindustrie. De maatregel lijkt een tegenreactie van de Chinezen op de onlangs bekendgemaakte exportbeperkingen voor de Nederlandse chipmachinemaker ASML richting China. Yunnan Lincang Xinyuan Germanium Industrial steeg 10 procent en Yunnan Chihong Zinc & Germanium klom dik 7 procent.
Rest van Azië
In Japan namen beleggers wat winst na de recente sterke opmars. De Nikkei in Tokio daalde 0,9 procent. De Japanse chipbedrijven Advantest en Tokyo Electron wonnen 1,6 en 0,1 procent ondanks de Chinese exportbeperkingen. Daiichi kelderde 14 procent. Dat had te maken met een tegenvallend onderzoek over een nieuw medicijn tegen longkanker van de Japanse farmaceut en zijn Britse partner AstraZeneca.
De Kospi in Seoul verloor 0,2 procent, ondanks een meevallend inflatiecijfer. De stijging van consumentenprijzen in Zuid-Korea nam in juni voor de vijfde maand op rij af tot 2,7 procent. De inflatie ligt daarmee op het laagste niveau sinds oktober 2021. De Zuid-Koreaanse centrale bank was een van de eerste in de regio die stopte met renteverhogingen om de inflatie te bestrijden en economen verwachten dat de rente in het land aan het einde van het jaar zal worden verlaagd.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.
15 minuten geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.
47 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU, met Yango actief in Noorwegen en Finland, geeft volgens de AP de gegevens door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag verder weggezakt na de forse verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig na een reeks van wederzijdse aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran, ondanks het staakt-het-vuren tussen de twee partijen.
2 uur geledenKYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.
2 uur geleden