Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs in Sydney stijgt na handhaving rente in Australië

Beurs in Sydney stijgt na handhaving rente in Australië

SYDNEY (ANP) - De aandelenbeurs in Sydney ging dinsdag licht omhoog. Beleggers verwerkten het besluit van de Australische centrale bank om de rente niet opnieuw te verhogen en ongewijzigd te laten op 4,1 procent. Volgens de centrale bankiers van het land heeft de inflatie zijn piek bereikt. Een nipte meerderheid van de economen had vooraf gerekend op een verdere verhoging, na de verrassende renteverhoging een maand geleden. De Australische hoofdindex, de All Ordinaries, steeg 0,5 procent en werkte daarmee een eerder verlies weg.

De Aziatische markten lieten een gemengd beeld zien. De Hang Seng-index in Hongkong klom 0,6 procent. Luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific won 0,4 procent in Hongkong. Luchtvaartbrancheorganisatie IATA verwacht dat de luchtvaartsector in Hongkong tegen eind 2024 volledig zal zijn hersteld van de coronapandemie. Dat is drie jaar sneller dan eerder werd verwacht.

De beurs in Shanghai won 0,1 procent. De Chinese producenten van de metalen gallium en germanium gingen flink vooruit. China heeft exportbeperkingen opgelegd voor de twee belangrijke grondstoffen die cruciaal zijn voor de chipindustrie. De maatregel lijkt een tegenreactie van de Chinezen op de onlangs bekendgemaakte exportbeperkingen voor de Nederlandse chipmachinemaker ASML richting China. Yunnan Lincang Xinyuan Germanium Industrial steeg 10 procent en Yunnan Chihong Zinc & Germanium klom dik 7 procent.

Rest van Azië

In Japan namen beleggers wat winst na de recente sterke opmars. De Nikkei in Tokio daalde 0,9 procent. De Japanse chipbedrijven Advantest en Tokyo Electron wonnen 1,6 en 0,1 procent ondanks de Chinese exportbeperkingen. Daiichi kelderde 14 procent. Dat had te maken met een tegenvallend onderzoek over een nieuw medicijn tegen longkanker van de Japanse farmaceut en zijn Britse partner AstraZeneca.

De Kospi in Seoul verloor 0,2 procent, ondanks een meevallend inflatiecijfer. De stijging van consumentenprijzen in Zuid-Korea nam in juni voor de vijfde maand op rij af tot 2,7 procent. De inflatie ligt daarmee op het laagste niveau sinds oktober 2021. De Zuid-Koreaanse centrale bank was een van de eerste in de regio die stopte met renteverhogingen om de inflatie te bestrijden en economen verwachten dat de rente in het land aan het einde van het jaar zal worden verlaagd.

Meer uit Financieel

Prijzen Nederlandse pomp verder omhoog door oorlog Midden-Oosten

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.

11 minuten geleden
Warmtepomp vóór volle isolatie versnelt verduurzaming, zegt TNO

DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.

32 minuten geleden
Weer flinke verliezen op beurzen Azië, Kospi keldert 12 procent

SEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.

52 minuten geleden
Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

10 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

11 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

13 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

13 uur geleden