Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs in Parijs daalt na Franse verkiezingsuitslag

Beurs in Parijs daalt na Franse verkiezingsuitslag

PARIJS (ANP) - De aandelenbeurs in Parijs is maandag lager geopend. Beleggers reageerden op de uitslag van de Franse parlementsverkiezingen. De tweede verkiezingsronde is verrassend uitgemond in een zege voor het linkse blok Nieuw Volksfront. Het radicaal-rechtse Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen is de derde partij geworden, na de centrumalliantie Ensemble van de Franse president Emmanuel Macron.

Geen van de partijen heeft een absolute meerderheid in het Franse Lagerhuis, de Nationale Vergadering, behaald die nodig is om te regeren. Het is daarom onduidelijk hoe Frankrijk, dat geen traditie van coalities kent, een regering zal vormen die in staat is wetten aan te nemen. De Franse premier Gabriel Attal, die deel uitmaakt van Macrons alliantie Ensemble, heeft aangekondigd zijn ontslag in te dienen bij de Franse president.

De CAC40-index in Parijs, die bestaat uit de veertig grootste Franse bedrijven, noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager. De Franse banken Société Générale en BNP Paribas, die veel Franse staatsleningen bezitten, verloren tot 0,7 procent. Branchegenoot Crédit Agricole werkte een openingsverlies weg en won 0,3 procent. De AEX-index op het Damrak won 0,2 procent tot 935,22 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 871,13 punten. De DAX in Frankfurt klom 0,2 procent, ondanks een sterke daling van de Duitse export in mei. De beurs in Londen daalde 0,1 procent.

Chipsector

De chipbedrijven ASML en ASMI waren de sterkste stijgers bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met winsten van 1,5 procent en 0,7 procent. Olie- en gasconcern Shell sloot de rij met een verlies van 0,9 procent.

In Frankfurt kelderde Delivery Hero 16 procent. De Duitse maaltijdbezorger zet extra geld opzij voor een mogelijke boete van de Europese Commissie. Het bedrijf houdt nu rekening met een boete van meer dan 400 miljoen euro van Brussel voor concurrentieverstorende afspraken. Branchegenoot Just Eat Takeaway zakte 1,3 procent in Amsterdam. Analisten van Deutsche Bank verlaagde het koersdoel voor de eigenaar van Thuisbezorgd.nl.

Carlsberg

In Kopenhagen steeg Carlsberg 3 procent. De Deense bierbrouwer heeft een akkoord bereikt over de aankoop van de Britse frisdrankfabrikant Britvic voor 3,3 miljard pond (zo'n 3,9 miljard euro). Het aandeel Britvic steeg 4,6 procent in Londen.

De euro was 1,0831 dollar waard, tegen 1,0828 dollar op vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 82,66 dollar en Brentolie werd 0,4 procent goedkoper op 86,17 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Straat van Hormuz vrijwel leeg na sluitingsmeldingen aan schepen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.

1 uur geleden
Bron: Iran verbiedt schepen Straat van Hormuz te gebruiken

TEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Trump-regering wil rechtszaken over importheffingen uitstellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.

2 uur geleden
In opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer wordt opgeheven

ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.

3 uur geleden
Meerdere olietankers mijden Straat van Hormuz, ziet Bloomberg

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.

4 uur geleden
KLM-toestel strandt in Dubai door aanvallen op Iran

DUBAI (ANP) - Door de aanvallen op Iran is er in Dubai een KLM-toestel gestrand. Dat vliegtuig was al in Dubai en zou zaterdag terugvliegen naar Nederland. Dat kan nu echter niet. De passagiers hebben van KLM een hotelovernachting aangeboden gekregen, laat een woordvoerster weten na berichtgeving door NH Nieuws.

5 uur geleden
KLM mijdt zaterdag luchtruimen Midden-Oosten, zondag nog onbekend

SCHIPHOL (ANP) - KLM mijdt zaterdag "uit voorzorg" de luchtruimen van Iran, Irak, Israël en diverse landen rond de Perzische Golf in verband met de aanvallen op Iran. Daardoor vallen de vluchten naar Tel Aviv, Dubai, Riyad en Dammam uit. Door de onzekere situatie is het niet duidelijk wat het betekent voor de vluchten van zondag, laat de luchtvaartmaatschappij zaterdagmiddag weten.

5 uur geleden