Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs in Moskou onderuit door escalatie oorlog in Oekraïne

Beurs in Moskou onderuit door escalatie oorlog in Oekraïne

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurs in Moskou is maandag hard onderuit gegaan door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog in Oekraïne. De Russische MOEX-index dook bij de opening van de markt bijna 12 procent omlaag en zakte voor het eerst sinds de Russische invasie van Oekraïne op 24 februari onder het niveau van 1800 punten.

De koersval volgde op een grote ontploffing op zaterdagochtend bij de Krimbrug, die het schiereiland de Krim met Rusland verbindt. Het Kremlin geeft Oekraïne daar de schuld van. In Oekraïense steden verspreid over het hele land zijn volgens de Oekraïense president Volodimir Zelenski maandag Russische raketaanvallen geweest. In Kiev zijn er doden en gewonden gevallen. Het zijn de eerste aanvallen op de Oekraïense hoofdstad sinds juni. De aanval op Kiev is mogelijk een vergelding voor de aanslag op de Krimbrug.

Na het forse openingsverlies van de Russische beurs liep het verlies in het eerste handelsuur terug. Momenteel noteert de MOEX 3,8 procent in het rood. Gazprom kelderde 17 procent. Het aandeel van het Russische staatsgasconcern noteert echter ook ex-dividend. Dat betekent dat een aandeel geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode. Dit zorgt meestal voor extra koersdruk.

Gazprom boekte in de eerste jaarhelft een recordwinst dankzij de sterk gestegen energieprijzen. Het concern keert dan ook over de eerste zes maanden een recorddividend uit van omgerekend 20 miljard euro. Dat geld is voor een groot deel bestemd voor de Russische staat.

Meer uit Financieel

ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

36 minuten geleden
Trump dreigt Fed-baas na einde van zijn termijn uit Fed te zetten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.

1 uur geleden
AWVN: loonsverhogingen in nieuwe cao's trekken weer aan

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.

1 uur geleden
Rechters bankentuchtrecht gaan in staking

AMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.

2 uur geleden
Beleggers op Wall Street voorzichtig na recente aandelenrally

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.

2 uur geleden
Europees Parlement eens over hogere meerjarenbegroting EU

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.

2 uur geleden
Iconisch hotel Burj Al Arab in Dubai lang dicht om renovatie

DUBAI (ANP/RTR) - Het iconische luxehotel Burj Al Arab in Dubai gaat dicht tijdens een grote renovatie van achttien maanden, bevestigt een medewerker aan persbureau Reuters. Het is de eerste keer sinds de opening in 1999 dat het grote zeilvormige gebouw wordt gerenoveerd. De timing is opvallend, omdat het toerisme in de regio flink is afgenomen door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden