Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs in Hongkong schiet omhoog na verkoopgolf in techsector

Beurs in Hongkong schiet omhoog na verkoopgolf in techsector

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong schoot woensdag omhoog na de zware verliesbeurten in de afgelopen dagen. Vooral de Chinese technologiebedrijven lieten forse koerssprongen zien na de recente verkoopgolf in de techsector. Ook elders in de Aziatische regio gingen de beurzen vooruit. De stemming werd daarbij gesteund door opmerkingen van de Oekraïense president Volodimir Zelenski, die verklaarde dat zijn land moet erkennen dat een lidmaatschap van het militaire bondgenootschap NAVO niet haalbaar is.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds ruim 8 procent in de plus. De graadmeter kelderde dinsdag nog bijna 6 procent tot het laagste niveau sinds februari 2016. Volgens het Chinese staatspersbureau Xinhua verklaarde de Chinese vicepremier Liu He na een bijeenkomst met financiële toplieden, dat de autoriteiten alles zullen doen om de aandelenmarkten stabiel te houden en steun zullen blijven bieden aan buitenlandse beursnoteringen van Chinese bedrijven.

De techbedrijven gingen de afgelopen dagen juist in de uitverkoop door de zorgen over de strengere aanpak van de sector door Beijing en de vrees dat een aantal grote Chinese techbedrijven hun beursnoteringen op Wall Street zullen verliezen. Webwinkelconcern Alibaba werd 20 procent meer waard en concurrent JD.com won bijna 30 procent. Internet- en gamesconcern Tencent dikte 22 procent aan.

BYD

De Chinese maker van elektrische auto's BYD klom 6,6 procent na een verdere verhoging van de prijzen van zijn voertuigen. Het is de tweede keer in twee maanden tijd dat het bedrijf zijn prijzen heeft verhoogd vanwege stijgende kosten van materialen en grondstoffen. Ook concurrent Tesla heeft zijn prijzen in China en de Verenigde Staten verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten van onderdelen en transport.

De hoofdindex in Shanghai (plus 3,1 procent) veerde op ondanks de aanhoudende zorgen over de toename van het aantal coronabesmettingen in het land en de lockdowns in grote Chinese steden als Shenzhen. De Nikkei in Tokio eindigde 1,6 procent in de plus op 25.762,01 punten in navolging van de sterke koerswinsten op Wall Street. Beleggers keken vooral uit naar de Federal Reserve, die naar verwachting later op de dag de Amerikaanse rente zal gaan verhogen. Het zou de eerste renteverhoging zijn in de VS sinds 2018.

Meer uit Financieel

Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

1 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

2 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

2 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

3 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
KLM schrapt vluchten naar Oeganda om maatregelen ebola-uitbraak

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft verschillende vluchten naar de Oegandese stad Entebbe geschrapt in verband met maatregelen die andere landen treffen na een ebola-uitbraak in Centraal-Afrika. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door NH Nieuws.

3 uur geleden
Milieudefensie: Pols nam op alle fronten afstand van verleden

AMSTERDAM (ANP) - Bestuurder Marty Smits van Milieudefensie bevestigt dat toenmalig directeur Donald Pols hem in 2021 heeft verteld over zijn verleden bij het extreemrechtse Afrikaner Studente Front in Zuid-Afrika. "Donald heeft tijdens ons gesprek duidelijk op alle fronten afstand genomen van zijn verleden en spijt betuigd", zegt Smits daarover in een schriftelijke verklaring. "In zijn jaren bij Milieudefensie heeft Donald zich ingezet voor de missie van Milieudefensie, een rechtvaardige en gelijkwaardige wereld", voegt hij eraan toe.

3 uur geleden