Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs in Hongkong schiet omhoog na verkoopgolf in techsector

Beurs in Hongkong schiet omhoog na verkoopgolf in techsector

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong schoot woensdag omhoog na de zware verliesbeurten in de afgelopen dagen. Vooral de Chinese technologiebedrijven lieten forse koerssprongen zien na de recente verkoopgolf in de techsector. Ook elders in de Aziatische regio gingen de beurzen vooruit. De stemming werd daarbij gesteund door opmerkingen van de Oekraïense president Volodimir Zelenski, die verklaarde dat zijn land moet erkennen dat een lidmaatschap van het militaire bondgenootschap NAVO niet haalbaar is.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds ruim 8 procent in de plus. De graadmeter kelderde dinsdag nog bijna 6 procent tot het laagste niveau sinds februari 2016. Volgens het Chinese staatspersbureau Xinhua verklaarde de Chinese vicepremier Liu He na een bijeenkomst met financiële toplieden, dat de autoriteiten alles zullen doen om de aandelenmarkten stabiel te houden en steun zullen blijven bieden aan buitenlandse beursnoteringen van Chinese bedrijven.

De techbedrijven gingen de afgelopen dagen juist in de uitverkoop door de zorgen over de strengere aanpak van de sector door Beijing en de vrees dat een aantal grote Chinese techbedrijven hun beursnoteringen op Wall Street zullen verliezen. Webwinkelconcern Alibaba werd 20 procent meer waard en concurrent JD.com won bijna 30 procent. Internet- en gamesconcern Tencent dikte 22 procent aan.

BYD

De Chinese maker van elektrische auto's BYD klom 6,6 procent na een verdere verhoging van de prijzen van zijn voertuigen. Het is de tweede keer in twee maanden tijd dat het bedrijf zijn prijzen heeft verhoogd vanwege stijgende kosten van materialen en grondstoffen. Ook concurrent Tesla heeft zijn prijzen in China en de Verenigde Staten verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten van onderdelen en transport.

De hoofdindex in Shanghai (plus 3,1 procent) veerde op ondanks de aanhoudende zorgen over de toename van het aantal coronabesmettingen in het land en de lockdowns in grote Chinese steden als Shenzhen. De Nikkei in Tokio eindigde 1,6 procent in de plus op 25.762,01 punten in navolging van de sterke koerswinsten op Wall Street. Beleggers keken vooral uit naar de Federal Reserve, die naar verwachting later op de dag de Amerikaanse rente zal gaan verhogen. Het zou de eerste renteverhoging zijn in de VS sinds 2018.

Meer uit Financieel

Chipbedrijf Besi koploper in lagere AEX door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Besi was vrijdag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier werd bijna 10 procent meer waard door overnamespeculatie. Volgens persbureau Reuters hebben verschillende partijen interesse getoond in een overname van het bedrijf uit Duiven. Besi zou de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley hebben ingehuurd om de overnamevoorstellen te beoordelen.

1 uur geleden
Reuters: chipbedrijf Besi onderzoekt interesse kopers

DUIVEN (ANP) - Besi onderzoekt avances van bedrijven die interesse hebben in een overname van de Nederlandse fabrikant van apparatuur voor de chipindustrie, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het bedrijf uit Duiven zou zakenbank Morgan Stanley in de arm hebben genomen om de voorstellen te beoordelen.

2 uur geleden
Mediabedrijf BuzzFeed in financiële problemen

NEW YORK (ANP) - Mediabedrijf BuzzFeed, bekend van de gelijknamige site, zit in financiële problemen. Het bedrijf heeft moeite om zijn betalingsverplichtingen na te komen en kreeg onlangs uitstel van schuldeisers bij het aflossen van een lening.

2 uur geleden
Rabobank: Iranoorlog remt groei in alle Nederlandse sectoren

UTRECHT (ANP) - De Iranoorlog raakt de economische groei van alle sectoren in Nederland. Rabobank rekende drie scenario's door en concludeert dat onder meer de industrie, bouw en de vervoerssector hard kunnen worden getroffen. Veel is daarbij nog afhankelijk van hoe lang de oorlog duurt.

2 uur geleden
Chinese vicepremier zaterdag naar Parijs voor handelsoverleg VS

PARIJS (ANP/AFP) - De Chinese vicepremier He Lifeng vertrekt zaterdag naar Parijs voor economische besprekingen met de Verenigde Staten. Dat heeft China vrijdag bevestigd. De besprekingen in de Franse hoofdstad worden gezien als een opmaat voor de geplande topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping, die later deze maand in China moet plaatsvinden.

2 uur geleden
Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

11 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

13 uur geleden