Beurs in Hongkong ruim 6 procent omhoog
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong schoot donderdag na opening omhoog. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde donderdagochtend (lokale tijd) 6,69 procent in de plus.
Woensdag stonden de beurzen ook flink in de plus nadat de Chinese vicepremier Liu He verklaarde dat de autoriteiten alles zullen doen om de aandelenmarkten in het land stabiel te houden en steun blijven bieden aan buitenlandse beursnoteringen van Chinese bedrijven.
De graadmeter kelderde dinsdag nog bijna 6 procent tot het laagste niveau sinds februari 2016.
Meer uit Financieel
BURBANK (ANP/AFP/RTR) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft een akkoord gesloten met TikTok over het gebruik van Disneyfiguren in filmpjes op het populaire videoplatform. Hierdoor kunnen TikTokkers personages en scènes uit Disneyfilms en -tv-shows gebruiken in hun korte video's.
47 minuten geledenBURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet en winst geboekt, geholpen door meer gasten in zijn pretparken en aan boord van de cruiseschepen van het bedrijf. Ook de inkomsten uit streamingdiensten namen toe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de huishoudens die zijn aangesloten op een warmtenet gaat mogelijk meer, en soms veel meer, betalen om hun huis te verwarmen. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Warmtenetten voorzien 700.000 huishoudens in Nederland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO gaat een samenwerking aan met de Franse start-up in kunstmatige intelligentie Mistral. Dat "strategische partnerschap" is bedoeld om geavanceerde AI-oplossingen voor de bank te ontwikkelen en in te zetten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het vervoer van en naar de Rotterdamse haven via de Rijn ligt zo'n 10 procent lager dan normaal door de lage waterstanden. Maar dat leidt nog niet tot een toename in het vervoer via spoor of weg, laat het Havenbedrijf Rotterdam weten.
1 uur geledenWEESP (ANP) - Het duurzame kledingmerk MUD Jeans is failliet verklaard door de rechter in Amsterdam. Dat wordt bevestigd door topman Dion Vijgeboom op LinkedIn. Het bedrijf had het faillissement zelf aangevraagd.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Hongkongse luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific heeft de nettowinst in de eerste helft van dit jaar met 71 procent omhoog zien schieten. De sterke vraag van reizigers die het Midden-Oosten meden, compenseerde de bijna verdubbelde brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog, werd woensdag bekend.
2 uur geleden