Beurs in Hongkong hard omlaag door Chinese techbedrijven
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging maandag hard omlaag door stevige koersverliezen onder de Chinese techbedrijven. De vrees voor een hardere aanpak van de techsector in China werd verder aangewakkerd door een bericht in de Britse zakenkrant Financial Times dat Peking betalingsbedrijf Ant Group, onderdeel van het grote webwinkelconcern Alibaba, wil opbreken en dwingen om een afzonderlijke app voor leningen te creëren.
Alibaba raakte tussentijds 6 procent kwijt en de Hang Seng-index in Hongkong noteerde 2,3 procent in de min. Ook andere grote techbedrijven als Tencent en Meituan moesten het ontgelden met verliezen van dik 3 en bijna 7 procent. De Chinese makers van elektrische voertuigen stonden eveneens onder druk. Volgens de Chinese minister van Industrie en Informatietechnologie Xiao Yaqing zijn er te veel fabrikanten van elektrische auto's in het land en is consolidatie in de sector nodig. BYD en Xpeng zakten tot 3,5 procent.
De Chinese vastgoedontwikkelaar Soho China kelderde 34 procent nadat de Amerikaanse investeerder Blackstone zijn bod van 3 miljard dollar op het bedrijf introk. Ook branchegenoot China Evergrande Group ging verder omlaag. Het door schulden geplaagde concern, dat dreigt om te vallen, verloor bijna 6 procent.
In Tokio deden beleggers het rustig aan na de sterke opmars van vorige week, die volgde op het aangekondigde vertrek van de Japanse premier Yoshihide Suga. De Nikkei eindigde 0,2 procent hoger op 30.447,37 punten. Toyota Motor zakte bijna 2 procent. De autofabrikant paste afgelopen vrijdag zijn productieplannen opnieuw aan en gaat in september en oktober nog minder auto's bouwen vanwege tekorten aan onderdelen en chips. Concurrenten Honda en Nissan daalden ruim 1 procent. Shinsei Bank zette de opmars voort en won 13 procent. De bank klom vrijdag al ruim 20 procent dankzij een overnamebod door branchegenoot SBI Holdings.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
21 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
21 uur geleden