Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs in Hongkong hard omlaag door Chinese techbedrijven

Beurs in Hongkong hard omlaag door Chinese techbedrijven

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging maandag hard omlaag door stevige koersverliezen onder de Chinese techbedrijven. De vrees voor een hardere aanpak van de techsector in China werd verder aangewakkerd door een bericht in de Britse zakenkrant Financial Times dat Peking betalingsbedrijf Ant Group, onderdeel van het grote webwinkelconcern Alibaba, wil opbreken en dwingen om een afzonderlijke app voor leningen te creëren.

Alibaba raakte tussentijds 6 procent kwijt en de Hang Seng-index in Hongkong noteerde 2,3 procent in de min. Ook andere grote techbedrijven als Tencent en Meituan moesten het ontgelden met verliezen van dik 3 en bijna 7 procent. De Chinese makers van elektrische voertuigen stonden eveneens onder druk. Volgens de Chinese minister van Industrie en Informatietechnologie Xiao Yaqing zijn er te veel fabrikanten van elektrische auto's in het land en is consolidatie in de sector nodig. BYD en Xpeng zakten tot 3,5 procent.

De Chinese vastgoedontwikkelaar Soho China kelderde 34 procent nadat de Amerikaanse investeerder Blackstone zijn bod van 3 miljard dollar op het bedrijf introk. Ook branchegenoot China Evergrande Group ging verder omlaag. Het door schulden geplaagde concern, dat dreigt om te vallen, verloor bijna 6 procent.

In Tokio deden beleggers het rustig aan na de sterke opmars van vorige week, die volgde op het aangekondigde vertrek van de Japanse premier Yoshihide Suga. De Nikkei eindigde 0,2 procent hoger op 30.447,37 punten. Toyota Motor zakte bijna 2 procent. De autofabrikant paste afgelopen vrijdag zijn productieplannen opnieuw aan en gaat in september en oktober nog minder auto's bouwen vanwege tekorten aan onderdelen en chips. Concurrenten Honda en Nissan daalden ruim 1 procent. Shinsei Bank zette de opmars voort en won 13 procent. De bank klom vrijdag al ruim 20 procent dankzij een overnamebod door branchegenoot SBI Holdings.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

7 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

8 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

10 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

11 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

12 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

12 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

12 uur geleden