Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs in Hongkong hard omlaag door Chinese techbedrijven

Beurs in Hongkong hard omlaag door Chinese techbedrijven

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging maandag hard omlaag door stevige koersverliezen onder de Chinese techbedrijven. De vrees voor een hardere aanpak van de techsector in China werd verder aangewakkerd door een bericht in de Britse zakenkrant Financial Times dat Peking betalingsbedrijf Ant Group, onderdeel van het grote webwinkelconcern Alibaba, wil opbreken en dwingen om een afzonderlijke app voor leningen te creëren.

Alibaba raakte tussentijds 6 procent kwijt en de Hang Seng-index in Hongkong noteerde 2,3 procent in de min. Ook andere grote techbedrijven als Tencent en Meituan moesten het ontgelden met verliezen van dik 3 en bijna 7 procent. De Chinese makers van elektrische voertuigen stonden eveneens onder druk. Volgens de Chinese minister van Industrie en Informatietechnologie Xiao Yaqing zijn er te veel fabrikanten van elektrische auto's in het land en is consolidatie in de sector nodig. BYD en Xpeng zakten tot 3,5 procent.

De Chinese vastgoedontwikkelaar Soho China kelderde 34 procent nadat de Amerikaanse investeerder Blackstone zijn bod van 3 miljard dollar op het bedrijf introk. Ook branchegenoot China Evergrande Group ging verder omlaag. Het door schulden geplaagde concern, dat dreigt om te vallen, verloor bijna 6 procent.

In Tokio deden beleggers het rustig aan na de sterke opmars van vorige week, die volgde op het aangekondigde vertrek van de Japanse premier Yoshihide Suga. De Nikkei eindigde 0,2 procent hoger op 30.447,37 punten. Toyota Motor zakte bijna 2 procent. De autofabrikant paste afgelopen vrijdag zijn productieplannen opnieuw aan en gaat in september en oktober nog minder auto's bouwen vanwege tekorten aan onderdelen en chips. Concurrenten Honda en Nissan daalden ruim 1 procent. Shinsei Bank zette de opmars voort en won 13 procent. De bank klom vrijdag al ruim 20 procent dankzij een overnamebod door branchegenoot SBI Holdings.

Meer uit Financieel

Reuters: EU en haven Rotterdam praten over kritieke mineralen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.

1 uur geleden
Zeeman boekt meer omzet met minder verkochte artikelen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.

1 uur geleden
Grote meerderheid vakbondsleden stemt in met cao rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.

1 uur geleden
EP-handelschef: hebben benodigd vangnet gekregen bij deal met VS

STRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.

3 uur geleden
Verenigd Koninkrijk versoepelt sancties tegen Russische olie

LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.

3 uur geleden
Ook Rabo en ABN AMRO stappen in Europees project voor stablecoin

AMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.

3 uur geleden
Defensiebedrijf CSG boekt meer omzet na roerig kwartaal

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".

4 uur geleden