Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs in Hongkong fors hoger na verlaging leentarieven in China

Beurs in Hongkong fors hoger na verlaging leentarieven in China

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging donderdag stevig vooruit. Beleggers reageerden positief op de verlaging van enkele belangrijke leentarieven in China, waarmee het land onder meer de geplaagde vastgoedsector lijkt te willen ondersteunen en het economische herstel aan wil jagen. Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio wonnen terrein.

De Hang Seng-index in Hongkong boekte een tussentijdse winst van 2,5 procent. China schroefde het tarief voor eenjarige leningen met 10 basispunten terug, terwijl de kosten voor een vijfjarige lening, een belangrijke graadmeter voor de hypotheekrente in het land, met 5 basispunten werden verlaagd.

De Chinese vastgoedbedrijven, die gebukt gaan onder flinke schulden, werden hoger gezet door het vooruitzicht op goedkopere hypotheken. De projectontwikkelaars Sunac en Shimao stegen tot ruim 11 procent. Country Garden en Evergrande wonnen tot 6 procent. Ook de Chinese techbedrijven lieten flinke winsten zien. Tencent, Alibaba en Meituan dikten tot 8 procent aan in Hongkong. De hoofdindex in Shanghai boekte een kleine winst van 0,2 procent.

Aandelenbeurs Tokio

De aandelenbeurs in Tokio veerde wat op na de zware verliesbeurt een dag eerder. Beter dan verwachte Japanse exportcijfers boden daarbij enige steun aan de handel. De uitvoer nam in december met 17,5 procent toe, terwijl economen hadden gerekend op een stijging van 16 procent. De Nikkei eindigde uiteindelijk 1,1 procent hoger op 27.772,93 punten. Een dag eerder raakte de hoofdgraadmeter nog bijna 3 procent kwijt.

Ook Sony (plus 5 procent) toonde herstel na de koersval van bijna 13 procent die volgde op het nieuws dat concurrent Microsoft de grote gamesontwikkelaar Activision Blizzard wil overnemen. Sony's spelcomputer PlayStation staat een zwaardere concurrentiestrijd te wachten met Microsoft's Xbox door de overname van Activision, dat bekend is van spellen als World of Warcraft en Call of Duty.

Meer uit Financieel

Transavia schrapt vluchten in mei en juni vanwege kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.

2 uur geleden
Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

7 uur geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

9 uur geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

14 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

1 dag geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden