Beurs in Hongkong fors hoger na verlaging leentarieven in China
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging donderdag stevig vooruit. Beleggers reageerden positief op de verlaging van enkele belangrijke leentarieven in China, waarmee het land onder meer de geplaagde vastgoedsector lijkt te willen ondersteunen en het economische herstel aan wil jagen. Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio wonnen terrein.
De Hang Seng-index in Hongkong boekte een tussentijdse winst van 2,5 procent. China schroefde het tarief voor eenjarige leningen met 10 basispunten terug, terwijl de kosten voor een vijfjarige lening, een belangrijke graadmeter voor de hypotheekrente in het land, met 5 basispunten werden verlaagd.
De Chinese vastgoedbedrijven, die gebukt gaan onder flinke schulden, werden hoger gezet door het vooruitzicht op goedkopere hypotheken. De projectontwikkelaars Sunac en Shimao stegen tot ruim 11 procent. Country Garden en Evergrande wonnen tot 6 procent. Ook de Chinese techbedrijven lieten flinke winsten zien. Tencent, Alibaba en Meituan dikten tot 8 procent aan in Hongkong. De hoofdindex in Shanghai boekte een kleine winst van 0,2 procent.
Aandelenbeurs Tokio
De aandelenbeurs in Tokio veerde wat op na de zware verliesbeurt een dag eerder. Beter dan verwachte Japanse exportcijfers boden daarbij enige steun aan de handel. De uitvoer nam in december met 17,5 procent toe, terwijl economen hadden gerekend op een stijging van 16 procent. De Nikkei eindigde uiteindelijk 1,1 procent hoger op 27.772,93 punten. Een dag eerder raakte de hoofdgraadmeter nog bijna 3 procent kwijt.
Ook Sony (plus 5 procent) toonde herstel na de koersval van bijna 13 procent die volgde op het nieuws dat concurrent Microsoft de grote gamesontwikkelaar Activision Blizzard wil overnemen. Sony's spelcomputer PlayStation staat een zwaardere concurrentiestrijd te wachten met Microsoft's Xbox door de overname van Activision, dat bekend is van spellen als World of Warcraft en Call of Duty.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.
1 uur geledenMEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties heeft opgeroepen om een "veilige maritieme corridor" in te stellen waarlangs schepen de Straat van Hormuz zouden kunnen verlaten. Die zeestraat is nagenoeg volledig geblokkeerd door Iran, waardoor zo'n 3200 schepen met ongeveer 20.000 zeevarenden vastzitten in de Perzische Golf.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.
6 uur geleden