Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs in Amsterdam wint na cijfers consumentenvertrouwen VS

Beurs in Amsterdam wint na cijfers consumentenvertrouwen VS

AMSTERDAM (ANP) - De stemming op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag sterk verbeterd na cijfers over het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten. Amerikanen zijn deze maand veel optimistischer geworden over de economie en hun eigen financiën, wat welkom nieuws was voor de wereldwijde financiële markten.

Bij een nieuwe peiling van onderzoeksgroep The Conference Board steeg de graadmeter voor het consumentenvertrouwen in 's werelds grootste economie het hardst sinds begin 2021. Dat was veel sterker dan economen hadden verwacht. De positieve cijfers komen bovenop eerdere signalen dat de VS ondanks alle renteverhogingen een recessie ontloopt.

De AEX-index op het Damrak eindigde de sessie met een winst van 0,2 procent op 793,69 punten, na eerder op de dag op verlies te hebben gestaan. De MidKap steeg 0,4 procent tot 924,29 punten. De Londense aandelenbeurs eindigde ruim 1 procent hoger en Parijs eindigde 0,3 procent in de plus. De beurs in Frankfurt eindigde juist een fractie lager.

Knot over renteniveau

Beleggers verwerkten ook nog de uitspraken van Klaas Knot, president van De Nederlandsche Bank en belangrijke beleidsbepaler van de Europese Centrale Bank. Hij benadrukte nogmaals dat de rente in de eurozone wat hem betreft nog geruime tijd op het hoge niveau van nu moet blijven staan in de strijd tegen te hoge inflatie.

Uit het Verenigd Koninkrijk kwam bemoedigend nieuws, want de inflatie viel daar in november veel lager uit dan in de voorgaande maand. Dat voedt de hoop op renteverlagingen door de Bank of England, want gunstig zou zijn voor de waardering van aandelen.

ING

Op de Amsterdamse beurs trok ING de aandacht. De bank wil de financiering van het zoeken naar en oppompen van olie en gas in 2040 hebben uitgefaseerd. Het aandeel eindigde 0,4 procent lager. Bouwbedrijf Heijmans zakte 0,2 procent. Het bouwbedrijf kreeg een opdracht voor onderhoudswerkzaamheden aan snelwegen in het zuiden van Zuid-Holland.

In Kopenhagen won Ørsted ruim 3 procent. De grote ontwikkelaar van projecten voor hernieuwbare energie heeft besloten definitief door te gaan met de bouw van 's werelds grootste windmolenpark voor de Britse kust. Eerder moest het Deense concern nog grote afboekingen doen doordat Amerikaanse windenergieprojecten niet doorgingen, wat een schok bij beleggers veroorzaakte.

Euro- en oliekoers

De euro won zo'n 0,1 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0963 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie werd 1,1 procent duurder op 74,76 dollar. Brentolie won 1 procent tot 80,03 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Transavia gaat fors bezuinigen vanwege 'onvoldoende' winst

SCHIPHOL (ANP) - Transavia komt met een grootschalig bezuinigingsprogramma in een poging de winst op te krikken. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door De Telegraaf.

20 minuten geleden
Brussel: nog onbekend hoeveel diesel EU-landen gaan vrijgeven

BRUSSEL (ANP) - Het is nog niet duidelijk hoeveel diesel EU-landen gaan vrijgeven uit hun noodvoorraden, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De G7-landen maakten vrijdag bekend de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden op de markt te brengen, in de hoop daarmee energieprijzen omlaag te krijgen. Dat gebeurde op aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die dreigde met exportverboden op Amerikaanse diesel naar Frankrijk en Duitsland.

1 uur geleden
Duitsland noemt schadeclaim Damen om annuleren order ongegrond

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland noemt schadeclaims voor het annuleren van bestelde oorlogsschepen ongegrond. Vrijdag werd bekend dat de Nederlandse scheepsbouwer Damen bijna 4,7 miljard euro eist van Duitsland voor het schrappen van de fregattenorder eerder dit jaar.

1 uur geleden
Betaalbedrijf Mollie komt met alternatief voor iDEAL

AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Mollie komt met een nieuwe methode om producten en diensten op het internet te kopen. Daarmee zet het een directe concurrent van iDEAL en diens opvolger Wero in de markt. Mollie bevestigt dat zijn service geen kopersbescherming biedt, in tegenstelling tot bijvoorbeeld Wero.

3 uur geleden
Noorwegen komt met tijdelijk verbod op AI-brillen

OSLO (ANP) - De Noorse regering gaat AI-brillen op bepaalde locaties tijdelijk verbieden. Volgens Torgeir Micaelsen, minister van Digitalisering en Openbaar Bestuur, geeft het tijdelijke verbod de tijd om grondig onderzoek te doen en een "weloverwogen debat te voeren dat de basis kan leggen voor duurzame en mogelijk permanente regelgeving".

4 uur geleden
AkzoNobel wint in AEX na verkoop Aziatische verfactiviteiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met winst aan de nieuwe handelsweek begonnen. Verfproducent AkzoNobel stond bij de stijgers na de bekendmaking van de verkoop van zijn divisie voor decoratieve verven in Zuidoost-Azië en Australië ter waarde van 1,2 miljard euro aan het Japanse Nippon Paint.

5 uur geleden
Recordaantal nieuwe motorfietsen verkocht in Nederland dit jaar

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motorfietsen in Nederland is in de eerste negen maanden van dit jaar naar een record gestegen. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC werden sinds begin dit jaar 20.035 nieuwe motorfietsen geregistreerd. Dat is ruim 15 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, toen het om 17.375 motorfietsen ging.

6 uur geleden