Beurs Hongkong omlaag door voorsprong Trump, Japanse beurs omhoog
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong laat woensdag een stevige daling zien, nu Donald Trump voor lijkt te liggen in de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Beleggers daar vrezen voor toenemende handelsspanningen bij winst van de Republikein. In Japan is sprake van een tegenovergestelde beursreactie. Daar gaat de toonaangevende Nikkei-index juist hard omhoog in verband met de verwachte gevolgen van de verkiezingen voor de waarde van de Japanse yen.
De belangrijkste beursgraadmeter in Hongkong noteerde woensdag richting het einde van de handelsdag een verlies van 2 procent. De angst voor de destabiliserende impact van een overwinning van Trump heeft Chinese beleggers de afgelopen weken al zenuwachtig gemaakt. De dreiging van de Republikeinse kandidaat om importheffingen tot 60 procent op te leggen op Chinese goederen dreigt een nog grotere wig te drijven tussen 's werelds grootste economieën, de Verenigde Staten en China.
In Tokio ging de Nikkei tussentijds juist 2,5 procent omhoog. Beleggers verwachten dat de yen verder zal dalen bij een overwinning van Trump, omdat hij in zijn economisch beleid waarschijnlijk geld veel harder zal laten rollen. Dat zou de inflatie weer kunnen aanwakkeren, redeneren beleggers. Hierdoor zou het minder waarschijnlijk zijn dat de Amerikaanse centrale bank, de Federal Reserve, de rente in rap tempo zal verlagen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Opnieuw heeft een AI-onderzoeker gewaarschuwd dat de technologie van kunstmatige intelligentie "de mensheid kan uitroeien". Volgens een oud-medewerker van Google DeepMind is de tijd bijna op om dat scenario te voorkomen.
30 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn dinsdagochtend met meer dan 3 cent gestegen door de verder oplopende olieprijzen. De adviesprijs voor Euro95 is volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers nu 2,716 euro per liter. Dat was 2,682 euro op maandag. Daarmee staat benzine weer bijna op het record van 2,724 euro van begin vorige week.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week lager gesloten. Vooral verliezen bij Nvidia en andere chipbedrijven drukten op de beurzen, nadat topbestuurders van Amerikaanse AI-bedrijven hun zorgen over de veiligheid van kunstmatige intelligentie hadden uitgesproken. Ook waren beleggers nerveus nadat de rente op Amerikaanse staatsobligaties kortstondig boven de 5 procent uitkwam. Dat was voor het eerst sinds 2023.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hebben maandag forse verliezen genoteerd op de Amsterdamse beurs. Dat gebeurde nadat afgelopen weekend grote AI-bedrijven zorgen hadden geuit over de risico's van AI. Anthropic-topman Dario Amodei riep op om de ontwikkelingen van AI-modellen bewust te vertragen en kreeg bijval van OpenAI-topman Sam Altman en xAI-medeoprichter Elon Musk.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het merendeel van de schoonmakers op Schiphol heeft maandag het werk neergelegd tijdens de eerste van vijf stakingsdagen. Dat zegt FNV-bestuurder Caroline Lamberts. Ook op grote treinstations, zoals in Utrecht, Rotterdam, Groningen en Nijmegen, wordt volgens haar "volop gestaakt" door schoonmaakmedewerkers.
16 uur geledenREDMOND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft heeft maandag nieuwe richtlijnen gepresenteerd voor het ontwerpen van zijn AI-modellen. Daarmee probeert het tech- en softwareconcern zorgen over AI weg te nemen. De strekking van de ontwerpgedragscode is "Mensen zijn belangrijker dan AI".
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager geopend, na de winsten die op vrijdag nog werden geboekt. De chipbedrijven op Wall Street stonden onder druk nadat grote AI-bedrijven hadden opgeroepen om de ontwikkeling van modellen voor kunstmatige intelligentie bewust te vertragen. De olieprijzen stegen weer, wat zorgde voor winsten in de oliesector.
16 uur geleden