Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Hongkong fors omhoog na viering Chinese nieuwjaar

Beurs Hongkong fors omhoog na viering Chinese nieuwjaar

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen vrijdag omhoog. Beleggers in Hongkong keerden terug van de viering van het Chinese nieuwjaar en waren positief gestemd, ondanks de stevige koersdalingen op Wall Street. Onder meer de financiële fondsen gingen vooruit in Hongkong. Ook in Tokio eindigde de handel in het groen, in aanloop naar het belangrijke banenrapport uit de Verenigde Staten dat later op de dag wordt gepubliceerd.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds een plus van 3,3 procent. De markt in Hongkong was eerder deze week nog dicht vanwege het Chinese nieuwjaar. De beurzen op het Chinese vasteland en in Taiwan bleven nog wel gesloten. De Japanse Nikkei klom 0,7 procent. In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul ging de Kospi 1,5 procent omhoog en de Australische All Ordinaries in Sydney won 0,6 procent.

De Britse banken HSBC en Standard Chartered kregen er tot bijna 5 procent aan waarde bij in Hongkong, geholpen door de renteverhoging door de Bank of England. Webwinkel Alibaba klom ruim 5 procent, door de zeer sterke kwartaalresultaten die de Amerikaanse branchegenoot Amazon naar buiten bracht. In de handel nabeurs op Wall Street steeg het aandeel Amazon sterk.

In Tokio was Nintendo een stijger met een plus van 3,6 procent. Het computerspelletjesbedrijf verhoogde zijn winstverwachting, ondanks een zwakkere verkoop van de Switch-consoles vanwege aanhoudende chiptekorten. Technologieconcern Toshiba daalde 0,6 procent, na de aankondiging een nieuwe chipfabriek in Japan te gaan bouwen.

Meer uit Financieel

Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

10 minuten geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

2 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

2 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

4 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

4 uur geleden
Klanten energieleverancier Gulf betaalden onjuiste opzegtarieven

VUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.

5 uur geleden
Delta Air Lines koopt voor het eerst Boeing 787 Dreamliners

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.

6 uur geleden