Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Hongkong fors omhoog na viering Chinese nieuwjaar

Beurs Hongkong fors omhoog na viering Chinese nieuwjaar

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen vrijdag omhoog. Beleggers in Hongkong keerden terug van de viering van het Chinese nieuwjaar en waren positief gestemd, ondanks de stevige koersdalingen op Wall Street. Onder meer de financiële fondsen gingen vooruit in Hongkong. Ook in Tokio eindigde de handel in het groen, in aanloop naar het belangrijke banenrapport uit de Verenigde Staten dat later op de dag wordt gepubliceerd.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds een plus van 3,3 procent. De markt in Hongkong was eerder deze week nog dicht vanwege het Chinese nieuwjaar. De beurzen op het Chinese vasteland en in Taiwan bleven nog wel gesloten. De Japanse Nikkei klom 0,7 procent. In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul ging de Kospi 1,5 procent omhoog en de Australische All Ordinaries in Sydney won 0,6 procent.

De Britse banken HSBC en Standard Chartered kregen er tot bijna 5 procent aan waarde bij in Hongkong, geholpen door de renteverhoging door de Bank of England. Webwinkel Alibaba klom ruim 5 procent, door de zeer sterke kwartaalresultaten die de Amerikaanse branchegenoot Amazon naar buiten bracht. In de handel nabeurs op Wall Street steeg het aandeel Amazon sterk.

In Tokio was Nintendo een stijger met een plus van 3,6 procent. Het computerspelletjesbedrijf verhoogde zijn winstverwachting, ondanks een zwakkere verkoop van de Switch-consoles vanwege aanhoudende chiptekorten. Technologieconcern Toshiba daalde 0,6 procent, na de aankondiging een nieuwe chipfabriek in Japan te gaan bouwen.

Meer uit Financieel

Noorwegen stelt mijnbouw op zeebodem jarenlang uit

OSLO (ANP/AFP) - Noorwegen stelt de verstrekking van vergunningen voor de winning van grondstoffen op de zeebodem met minstens vier jaar uit. De regering sloot daarover een deal met kleinere partijen in het parlement als onderdeel van een begrotingsakkoord. Vorig jaar was Noorwegen nog het eerste Europese land dat zeegebieden had aangewezen voor de winning van grondstoffen.

3 minuten geleden
Voorlopig akkoord alle EU-instituten over importstop Russisch lng

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.

45 minuten geleden
Damrak volgt Wall Street omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.

1 uur geleden
Heijmans krijgt grote opdracht van TenneT voor elektriciteitsnet

EDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.

1 uur geleden
FT: AI-bedrijf Anthropic mogelijk volgend jaar naar beurs

LONDEN (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic gaat mogelijk volgend jaar naar de aandelenbeurs, meldt Financial Times op basis van bronnen. Volgens de zakenkrant heeft Anthropic advocatenkantoor Wilson Sonsini ingehuurd om voorbereidingen te treffen voor een eventuele beursgang die begin volgend jaar al kan plaatsvinden.

2 uur geleden
Rabo: economie blijft groeien, maar werkloosheid loopt ook op

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse economie blijft de komende jaren groeien, verwachten economen van Rabobank. Zij voorzien voor dit jaar een groei van 1,7 procent ten opzichte van 2024. Voor volgend jaar en 2027 voorspelt de bank een verdere groei van 1,3 procent per jaar.

2 uur geleden
ANWB: interesse om elektrisch te rijden gedaald

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.

4 uur geleden