Beurs Amsterdam zakt verder weg
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw in het rood gesloten, na de stevige koersval op maandag. Ook elders in Europa was het sentiment overwegend negatief. De handelszorgen laaiden verder op nadat de Amerikaanse president Donald Trump verklaarde dat het misschien beter is om te wachten met een handelsdeal met China tot na de presidentsverkiezingen volgend jaar.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,7 procent in de min op 582,93 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 867,39 punten. Parijs en Londen verloren tot 1,8 procent. Frankfurt was een positieve uitzondering met een plusje van 0,2 procent.
Randstad (plus 1 procent) behoorde tot de stijgers bij de hoofdfondsen. De uitzender kondigde tijdens een investeerdersdag aan tegen 2021 zeker 120 miljoen euro aan kosten te willen besparen. Randstad meldde verder dat de prestatie in het laatste kwartaal van dit jaar gelijk is aan de trend van eerder dit jaar en handhaafde de verwachting voor de winstmarge in 2019.
Belastingmaatregel
Sterkste stijger in de AEX was biotechnoloog Galapagos met een winst van 3 procent. Verzekeraar ASR sloot de rij met een min van 3,7 procent, gevolgd door staalconcern ArcelorMittal dat 3,3 procent inleverde.
In Parijs stonden de Franse luxegoederenverkopers onder druk. Het Witte Huis dreigt onder andere met heffingen van 100 procent op wijn, kaas, champagne en handtassen uit Frankrijk als vergelding voor de 'digitaks' die Frankrijk heeft ingevoerd. Die belastingmaatregel treft vooral grote Amerikaanse techbedrijven. Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) zakte 1,5 procent, Kering daalde 1,9 procent en Hermès verloor 2,5 procent.
Eigen aandelen
In Milaan werd UniCredit 0,5 procent lager gezet. De Italiaanse bank schrapt 8000 banen en sluit zo'n 500 filialen om kosten te besparen. Daarnaast gaat de bank voor 2 miljard euro aan eigen aandelen inkopen.
De euro was 1,1087 dollar waard tegen 1,1084 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 56,15 dollar. Brentolie werd 0,3 procent duurder op 61,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de zware verliezen een dag eerder. Vooral de tech- en chipbedrijven werden weer opgepikt na de uitverkoop in de sector op woensdag. Beter dan verwachte kwartaalresultaten van software- en cloudbedrijf Oracle zorgden voor optimisme bij beleggers. Oracle, dat vele miljarden investeert in kunstmatige intelligentie (AI), ging zelf wel omlaag en verloor ruim 11 procent.
6 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente te verhogen tegen de hoge inflatie is unaniem genomen door de bestuurders van de centrale bank. Dat zei ECB-president Christine Lagarde in een toelichting. Het belangrijkste rentetarief in de eurozone gaat daarbij met een kwart procentpunt omhoog tot 2,25 procent. Het is de eerste renteverhoging door de ECB sinds 2023.
9 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verlaagt opnieuw de groeiverwachting voor de economie van de eurozone door de hoge inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De centrale bank in Frankfurt rekent voor dit jaar nu op een groei van 0,8 procent. In maart werd nog op 0,9 procent gerekend, toen er ook al een neerwaartse bijstelling was.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wereldwijd zullen mensen de komende jaren minder alcohol gaan drinken, ondanks dat het aantal mensen stijgt dat oud genoeg is om dit te mogen doen. Dat blijkt uit een studie van marktonderzoeksbureau IWSR.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de rente in de eurozone om de hoge inflatie onder controle te krijgen. Het belangrijkste rentetarief gaat met een kwart procentpunt omhoog naar 2,25 procent. Het is de eerste renteverhoging sinds september 2023 en de eerste rentewijziging in een jaar tijd.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Mercedes-Benz ziet groeimogelijkheden bij zijn activiteiten op defensiegebied door de ontwikkeling van speciale voertuigen voor het gebruik bij militaire doeleinden en reddingsmissies. Momenteel komt minder dan 1 procent van de totale omzet van het bedrijf uit de verkoop van dat soort voertuigen, maar Mercedes wil dat dus vergroten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Horecaondernemers maken nauwelijks extra omzet tijdens het WK voetbal. "Om financieel te profiteren, zal Oranje ver moeten komen in het toernooi, want dan zijn er veel momenten en wordt het vaak drukker", zegt voorzitter Marijke Vuik van branchevereniging KHN. Rabobank ziet dat bij eerdere knock-outwedstrijden van het Nederlands elftal kleine pieken waren in de horecaomzet.
2 uur geleden