Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Amsterdam weer fors omhoog, ING sterkste stijger in AEX

Beurs Amsterdam weer fors omhoog, ING sterkste stijger in AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag opnieuw met flinke winst gesloten. De zorgen over een economische recessie door sterke renteverhogingen van centrale banken ebden verder weg. ING was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen op het Damrak. Ook op de beurzen elders in Europa waren duidelijke plussen te zien.

De AEX ging 1,6 procent omhoog tot 696,87 punten. Vrijdag steeg de hoofdindex al 1,7 procent. De MidKap won ook 1,6 procent, tot 954,86 punten. In Londen, Parijs en Frankfurt werden winsten tot 2,4 procent op de koersenborden gezet.

ING was koploper in de hoofdindex op Beursplein 5 met een stijging van 5,8 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway volgde met een plus van 4,8 procent. Chiptoeleverancier ASMI was de enige verliezer in de AEX met een min van 0,7 procent.

Philips

Philips klom 2 procent. Investeerders leken niet onder de indruk van het nieuws dat beleggersvereniging VEB miljarden wil zien van het zorgtechnologieconcern vanwege de schade die beleggers zouden hebben geleden door de slaapapneuaffaire.

In de MidKap was biotechnoloog Galapagos uitblinker met een plus van 7,2 procent. Energiespecialist en leverancier van laadpalen Alfen was de grootste verliezer bij de middelgrote fondsen met een daling van 5,7 procent.

Commerzbank

In Frankfurt ging Commerzbank 3,3 procent vooruit. De op een na grootste bank van Duitsland zou plannen hebben om ongeveer 10 procent van de vestigingen in eigen land te sluiten om zo kosten te besparen. Later deze maand is er strategisch overleg bij Commerzbank.

In Stockholm wist Electrolux een eerder koersverlies weg te werken en met een plus van 1,5 procent de handel uit te gaan. De Zweedse producent van huishoudelijke apparatuur verwacht dat de winst in het derde kwartaal flink lager zal uitvallen omdat de vraag naar zijn producten sterk onder druk staat door de hoge inflatie. Daardoor houden huishoudens steeds meer de hand op de knip. Electrolux gaat daarom de kosten stevig verlagen.

De euro was 1,0128 dollar waard, tegen 1,0038 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,8 procent in prijs tot 88,31 dollar per vat. Brentolie kostte 1,9 procent meer op 94,61 dollar per vat.

Meer uit Financieel

India en Zweden sluiten strategisch partnerschap

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.

9 uur geleden
Israëlische economie krimpt flink door oorlog Midden-Oosten

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.

15 uur geleden
Swatch houdt shops met nieuwe, gewilde horloges voorlopig dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.

16 uur geleden
Schade spoorblokkades haven al vele miljoenen, zeggen bedrijven

ROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.

17 uur geleden
Swatch roept klanten op: kom niet massaal naar winkels

BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.

19 uur geleden
Enkele olietankers varen ondanks blokkade door Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.

20 uur geleden
Maleisië komt met korting op vliegtickets vanwege brandstofcrisis

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.

22 uur geleden