Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Amsterdam weer fors omhoog, ING sterkste stijger in AEX

Beurs Amsterdam weer fors omhoog, ING sterkste stijger in AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is maandag opnieuw met flinke winst gesloten. De zorgen over een economische recessie door sterke renteverhogingen van centrale banken ebden verder weg. ING was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen op het Damrak. Ook op de beurzen elders in Europa waren duidelijke plussen te zien.

De AEX ging 1,6 procent omhoog tot 696,87 punten. Vrijdag steeg de hoofdindex al 1,7 procent. De MidKap won ook 1,6 procent, tot 954,86 punten. In Londen, Parijs en Frankfurt werden winsten tot 2,4 procent op de koersenborden gezet.

ING was koploper in de hoofdindex op Beursplein 5 met een stijging van 5,8 procent. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway volgde met een plus van 4,8 procent. Chiptoeleverancier ASMI was de enige verliezer in de AEX met een min van 0,7 procent.

Philips

Philips klom 2 procent. Investeerders leken niet onder de indruk van het nieuws dat beleggersvereniging VEB miljarden wil zien van het zorgtechnologieconcern vanwege de schade die beleggers zouden hebben geleden door de slaapapneuaffaire.

In de MidKap was biotechnoloog Galapagos uitblinker met een plus van 7,2 procent. Energiespecialist en leverancier van laadpalen Alfen was de grootste verliezer bij de middelgrote fondsen met een daling van 5,7 procent.

Commerzbank

In Frankfurt ging Commerzbank 3,3 procent vooruit. De op een na grootste bank van Duitsland zou plannen hebben om ongeveer 10 procent van de vestigingen in eigen land te sluiten om zo kosten te besparen. Later deze maand is er strategisch overleg bij Commerzbank.

In Stockholm wist Electrolux een eerder koersverlies weg te werken en met een plus van 1,5 procent de handel uit te gaan. De Zweedse producent van huishoudelijke apparatuur verwacht dat de winst in het derde kwartaal flink lager zal uitvallen omdat de vraag naar zijn producten sterk onder druk staat door de hoge inflatie. Daardoor houden huishoudens steeds meer de hand op de knip. Electrolux gaat daarom de kosten stevig verlagen.

De euro was 1,0128 dollar waard, tegen 1,0038 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie steeg 1,8 procent in prijs tot 88,31 dollar per vat. Brentolie kostte 1,9 procent meer op 94,61 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rederij Maersk keert terug naar het Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.

2 minuten geleden
India: onderhandelingen handelsdeal met EU deze maand afgerond

NEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.

3 minuten geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen naar Spanje in 2025

MADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.

33 minuten geleden
4,7 miljoen accounts offline door Australisch socialemediaverbod

SYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australië geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.

36 minuten geleden
NVM vreest geen prijsexplosie als verkoopgolf huurwoningen stopt

UTRECHT (ANP) - De prijzen voor woningen stijgen niet ineens veel sterker als de verkoopgolf van huurwoningen stopt, verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Het afgelopen jaar deden veel beleggers voormalige huurwoningen in de verkoop, wat voor een extra groot aanbod van koopwoningen zorgde en de stijging van de prijzen dempte. Maar Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van NVM Wonen, ziet ook dat het aanbod van andere woningen op de koopmarkt toeneemt.

37 minuten geleden
Filipijnen blokkeren chatbot Grok om uitkleedfunctie

MANILA (ANP/AFP/RTR) - Ook de Filipijnen blokkeren de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI. Grok is al dagen in opspraak, omdat er seksueel getinte en naaktafbeeldingen van mensen mee gemaakt kunnen worden, ook van minderjarigen. De Filipijnen vinden dat dit de veiligheid van kinderen in gevaar brengt.

2 uur geleden
ASML verstevigt positie als waardevolste bedrijf in Europa

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van ASML is donderdag gestegen naar een nieuw recordniveau. De Nederlandse chipmachinefabrikant verstevigt daarmee zijn positie als waardevolste bedrijf van Europa.

2 uur geleden