Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Amsterdam weer flink in het groen

Beurs Amsterdam weer flink in het groen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam zat woensdag opnieuw flink in de lift, net als de beurzen elders in Europa. De zorgen over het nieuwe coronavirus werden naar de achtergrond gedrukt door berichten dat wetenschappers mogelijk een effectief medicijn hebben gevonden tegen de besmettelijke ziekte. Op het Damrak was roestvrijstaalproducent Aperam in trek dankzij meevallende jaarcijfers. De resultaten van navigatiebedrijf TomTom vielen niet in de smaak.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 1,3 procent hoger op 613,41 punten. De MidKap dikte 2 procent aan tot 961,65 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1,5 procent.

In de MidKap was Aperam de sterkste stijger, met een plus van 9 procent. Het bedrijf zag de omzet en winst afgelopen jaar dalen, maar presteerde volgens marktkenners wel beter dan verwacht.

BNP Paribas

Koploper in de AEX was ABN AMRO met een winst van 2,9 procent. Biotechnoloog Galapagos sloot de rij met een koersverlies van 2,5 procent. TomTom verloor 1,5 procent bij de kleinere fondsen. Het kwartaalverlies van de navigatiedienstverlener viel hoger uit dan verwacht.

De Franse bank BNP Paribas steeg 0,7 procent in Parijs dankzij een sterker dan verwachte winstgroei in het vierde kwartaal. Branchegenoot Danske Bank klom 0,5 procent in Kopenhagen. De Deense bank verwacht dit jaar aanzienlijk minder winst te boeken door de nasleep van het witwasschandaal. Vestas Wind Systems won 5,2 procent. De Deense windmolenproducent verwacht dit jaar meer omzet te draaien.

Olie

Infineon Technologies dikte bijna 11 procent aan in Frankfurt na meevallende cijfers van de Duitse chipmaker. Het Duitse technologieconcern Siemens boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht. Het aandeel ging desondanks 0,7 procent vooruit. Het Britse telecombedrijf Vodafone daalde 2,8 procent in Londen na omzetcijfers.

De euro was 1,1003 dollar waard tegen 1,1035 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,9 procent duurder op 51,56 dollar. Brentolie kostte 3,9 procent meer op 56,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amerikaanse cryptowetgeving gestrand, waarde bitcoin omlaag

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Een poging om nieuwe Amerikaanse wetgeving rondom cryptomunten door te voeren is dinsdag gestrand in het Congres. De wetgeving wist onvoldoende stemmen te behalen, door meningsverschillen over ethiek, bankzaken en de vraag hoe de snelgroeiende sector moet worden gereguleerd. De bitcoin daalde na het nieuws in waarde.

10 minuten geleden
Parttimer met minimumloon levert netto in, stelt salarisplatform

AMERSFOORT (ANP) - Mensen die in deeltijd werken voor het minimumloon dreigen er in hun nettosalaris op achteruit te gaan. Dat meldt salaris- en hr-platform Youforce op basis van eigen berekeningen naar aanleiding van de Prinsjesdagplannen.

2 uur geleden
OpenAI werkt met Anthropic en Google samen aan veiligheid rond AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.

2 uur geleden
AEX eindigt Prinsjesdag lager, blik vooral op AI-zorgen en olie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.

4 uur geleden
Bronnen: olie-export vanuit Saudische haven Yanbu opgeschort

YANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.

4 uur geleden
Ziggo wil in mei of september volgend jaar naar beurs Amsterdam

UTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
EU-rekenkamer: groenten- en fruittelers te weinig georganiseerd

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.

5 uur geleden