Beurs Amsterdam weer flink in het groen
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam zat woensdag opnieuw flink in de lift, net als de beurzen elders in Europa. De zorgen over het nieuwe coronavirus werden naar de achtergrond gedrukt door berichten dat wetenschappers mogelijk een effectief medicijn hebben gevonden tegen de besmettelijke ziekte. Op het Damrak was roestvrijstaalproducent Aperam in trek dankzij meevallende jaarcijfers. De resultaten van navigatiebedrijf TomTom vielen niet in de smaak.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 1,3 procent hoger op 613,41 punten. De MidKap dikte 2 procent aan tot 961,65 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1,5 procent.
In de MidKap was Aperam de sterkste stijger, met een plus van 9 procent. Het bedrijf zag de omzet en winst afgelopen jaar dalen, maar presteerde volgens marktkenners wel beter dan verwacht.
BNP Paribas
Koploper in de AEX was ABN AMRO met een winst van 2,9 procent. Biotechnoloog Galapagos sloot de rij met een koersverlies van 2,5 procent. TomTom verloor 1,5 procent bij de kleinere fondsen. Het kwartaalverlies van de navigatiedienstverlener viel hoger uit dan verwacht.
De Franse bank BNP Paribas steeg 0,7 procent in Parijs dankzij een sterker dan verwachte winstgroei in het vierde kwartaal. Branchegenoot Danske Bank klom 0,5 procent in Kopenhagen. De Deense bank verwacht dit jaar aanzienlijk minder winst te boeken door de nasleep van het witwasschandaal. Vestas Wind Systems won 5,2 procent. De Deense windmolenproducent verwacht dit jaar meer omzet te draaien.
Olie
Infineon Technologies dikte bijna 11 procent aan in Frankfurt na meevallende cijfers van de Duitse chipmaker. Het Duitse technologieconcern Siemens boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht. Het aandeel ging desondanks 0,7 procent vooruit. Het Britse telecombedrijf Vodafone daalde 2,8 procent in Londen na omzetcijfers.
De euro was 1,1003 dollar waard tegen 1,1035 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,9 procent duurder op 51,56 dollar. Brentolie kostte 3,9 procent meer op 56,04 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
13 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.
16 uur geleden