Beurs Amsterdam weer flink in het groen
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam zat woensdag opnieuw flink in de lift, net als de beurzen elders in Europa. De zorgen over het nieuwe coronavirus werden naar de achtergrond gedrukt door berichten dat wetenschappers mogelijk een effectief medicijn hebben gevonden tegen de besmettelijke ziekte. Op het Damrak was roestvrijstaalproducent Aperam in trek dankzij meevallende jaarcijfers. De resultaten van navigatiebedrijf TomTom vielen niet in de smaak.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 1,3 procent hoger op 613,41 punten. De MidKap dikte 2 procent aan tot 961,65 punten. De hoofdgraadmeters in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1,5 procent.
In de MidKap was Aperam de sterkste stijger, met een plus van 9 procent. Het bedrijf zag de omzet en winst afgelopen jaar dalen, maar presteerde volgens marktkenners wel beter dan verwacht.
BNP Paribas
Koploper in de AEX was ABN AMRO met een winst van 2,9 procent. Biotechnoloog Galapagos sloot de rij met een koersverlies van 2,5 procent. TomTom verloor 1,5 procent bij de kleinere fondsen. Het kwartaalverlies van de navigatiedienstverlener viel hoger uit dan verwacht.
De Franse bank BNP Paribas steeg 0,7 procent in Parijs dankzij een sterker dan verwachte winstgroei in het vierde kwartaal. Branchegenoot Danske Bank klom 0,5 procent in Kopenhagen. De Deense bank verwacht dit jaar aanzienlijk minder winst te boeken door de nasleep van het witwasschandaal. Vestas Wind Systems won 5,2 procent. De Deense windmolenproducent verwacht dit jaar meer omzet te draaien.
Olie
Infineon Technologies dikte bijna 11 procent aan in Frankfurt na meevallende cijfers van de Duitse chipmaker. Het Duitse technologieconcern Siemens boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht. Het aandeel ging desondanks 0,7 procent vooruit. Het Britse telecombedrijf Vodafone daalde 2,8 procent in Londen na omzetcijfers.
De euro was 1,1003 dollar waard tegen 1,1035 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,9 procent duurder op 51,56 dollar. Brentolie kostte 3,9 procent meer op 56,04 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
36 minuten geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
2 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
13 uur geleden