Beurs Amsterdam trekt met Huvepharma weer buitenlands bedrijf
AMSTERDAM (ANP) - De Bulgaarse producent van geneesmiddelen en voedingssupplementen voor vee Huvepharma wil naar de beurs in Amsterdam. Daarmee trekt de beurs na het Poolse pakketkluizenbedrijf InPost en het Spaanse fintechbedrijf AllFunds weer een nieuwe onderneming van buiten de landsgrenzen.
Behalve de drie bedrijven gingen ook een aantal 'special purpose acquisition companies', of spacs recent naar de Amsterdamse beurs. Dat zijn lege beurshulzen die geld ophalen om daarmee een bestaand bedrijf over te nemen en zo een beursnotering te geven. Ook dacht het Franse Vivendi aan een beursgang in Amsterdam van muziekdochter Universal Music. Maar dat is onzeker geworden, omdat Vivendi inmiddels praat met een in New York genoteerde spac.
Belangrijke reden voor de belangstelling voor een notering aan het Damrak is de brexit, weet analist Jos Versteeg. "Daarbij zijn geen afspraken gemaakt over financiële markten en daarom zijn er wat zaakjes nog niet geregeld. Amsterdam profiteert daar behoorlijk van." De interesse vanuit het buitenland is leuk voor Amsterdam, vindt Versteeg. "Het wordt allemaal wat groter en internationaler. Maar beleggers en analisten zijn zo internationaal georiënteerd, die kijken daar nauwelijks naar", aldus de analist van InsingerGillissen.
Huvepharma wil zo'n 300 miljoen euro ophalen met de beursgang. Met dat geld wil het bedrijf uit Sofia zijn groei versnellen en een deel van de schulden afbetalen. Vorig jaar had Huvepharma een omzet van 588 miljoen euro met een bedrijfswinst van 167 miljoen euro. Een datum voor de beursgang is nog niet bekend.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
7 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden