Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Amsterdam toont herstel van flinke verliesbeurt

Beurs Amsterdam toont herstel van flinke verliesbeurt

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een mooie winst gesloten, waarmee herstel werd getoond van de flinke verliesbeurt een dag eerder. Met name de chip- en technologiebedrijven deden het goed. Beleggers schoven de zorgen over de hogere rentetarieven aan de kant en stapten weer in meer risicovollere beleggingen.

De hoofdindex op Beursplein 5 eindigde 1,2 procent hoger op 782,35 punten. Op maandag verloor de AEX nog 1,9 procent. De MidKap klom 0,6 procent tot 1072,59 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1,1 procent.

Chipbedrijf Besi was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 5,6 procent. Branchegenoot ASMI klom 2,9 procent en techinvesteerder Prosus ging 5,5 procent vooruit. Ook uitzender Randstad had een prima dag met een koersstijging van 3,6 procent. Grootste daler bij de hoofdfondsen was levensmiddelenconcern Unilever met een min van 0,9 procent.

Just Eat Takeaway

Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway steeg 2,2 procent, geholpen door bemoedigende berichten van concurrent Delivery Hero. Het Duitse bedrijf denkt later dit jaar geen verlies meer te lijden op maaltijdbezorging. Dat moet in de tweede helft van 2022 gebeuren. Delivery Hero won 5 procent in Frankfurt.

In de MidKap ging roestvrijstaalmaker Aperam (plus 5,5 procent) aan kop dankzij een koopadvies van Deutsche Bank. JDE Peet's, de eigenaar van Douwe Egberts, kampte met een verkoopadvies door Exane BNP Paribas en zakte 3,5 procent.

ABN AMRO

ABN AMRO verloor 0,3 procent bij de middelgrote fondsen. De bank trekt 90 miljoen euro extra uit voor het compenseren van klanten die een te hoge rente hebben betaald op een lening. ABN AMRO reserveerde 250 miljoen euro in een eerdere regeling voor klanten die een lening hadden met variabele rente of een rekening met de mogelijkheid om rood te staan.

In Frankfurt daalde Commerzbank 3,6 procent en leverde Deutsche Bank 0,2 procent in. De Amerikaanse investeerder Cerberus Capital Management heeft zijn belang in de grote banken verkleind. Naar verluidt gaat het om een verkoop van aandelen ter waarde van 450 miljoen euro. Coronavaccinmaker BioNTech werd 4,4 procent lager gezet in Frankfurt na een verlaging van de omzetverwachting voor dit jaar.

De euro was 1,1363 dollar waard, tegen 1,1324 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,3 procent meer op 80,75 dollar. Brentolie werd 3 procent duurder op 83,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rederij Maersk keert terug naar het Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.

22 minuten geleden
India: onderhandelingen handelsdeal met EU deze maand afgerond

NEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.

23 minuten geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen naar Spanje in 2025

MADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.

53 minuten geleden
4,7 miljoen accounts offline door Australisch socialemediaverbod

SYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australië geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.

56 minuten geleden
NVM vreest geen prijsexplosie als verkoopgolf huurwoningen stopt

UTRECHT (ANP) - De prijzen voor woningen stijgen niet ineens veel sterker als de verkoopgolf van huurwoningen stopt, verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Het afgelopen jaar deden veel beleggers voormalige huurwoningen in de verkoop, wat voor een extra groot aanbod van koopwoningen zorgde en de stijging van de prijzen dempte. Maar Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van NVM Wonen, ziet ook dat het aanbod van andere woningen op de koopmarkt toeneemt.

57 minuten geleden
Filipijnen blokkeren chatbot Grok om uitkleedfunctie

MANILA (ANP/AFP/RTR) - Ook de Filipijnen blokkeren de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI. Grok is al dagen in opspraak, omdat er seksueel getinte en naaktafbeeldingen van mensen mee gemaakt kunnen worden, ook van minderjarigen. De Filipijnen vinden dat dit de veiligheid van kinderen in gevaar brengt.

2 uur geleden
ASML verstevigt positie als waardevolste bedrijf in Europa

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van ASML is donderdag gestegen naar een nieuw recordniveau. De Nederlandse chipmachinefabrikant verstevigt daarmee zijn positie als waardevolste bedrijf van Europa.

2 uur geleden