Beurs Amsterdam omhoog in afwachting brexitdeal
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst gesloten in afwachting van een akkoord over het handelsverdrag tussen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk voor na het vertrek van de Britten op 1 januari. De handel verliep verder relatief rustig. Vanwege kerstavond waren de financiële markten in Amsterdam, Brussel, Parijs, Londen en Madrid slechts een halve dag open.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,6 procent hoger op 626,37 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 934,13 punten. De hoofdindex in Parijs daalde 0,1 procent. In Frankfurt, Milaan en Zürich bleven de beurzen dicht. Vrijdag zijn alle Europese markten gesloten vanwege Kerstmis.
De FTSE-index in Londen steeg een fractie en ook het Britse pond zat in de lift. De Britse MidKap, de FTSE 250, won 1,2 procent. De eerder aangekondigde persconferentie van de Britse premier Boris Johnson over een handelsakkoord tussen Brussel en Londen laat nog op zich wachten. Er zou nog steeds worden gesteggeld over visserij.
Brexitdeal
Britse banken waren in trek dankzij de hoop op een brexitdeal. Lloyds Banking Group werd 4 procent meer waard en Barclays steeg 1,8 procent. In de AEX stond chipbedrijf ASMI bovenaan met een winst van 2,2 procent. Techinvesteerder Prosus en staalmaker ArcelorMittal waren de grootste dalers met verliezen van 0,9 procent.
Baggeraar Boskalis was de sterkste stijger in de MidKap met een plus van 2,3 procent. Biotechnologiebedrijf Pharming was de grootste daler met een min van 7,6 procent.
Yellow Star
Bij de kleinere fondsen klom ICT Group 1,9 procent. De automatiseerder koopt het Barendrechtse softwarebedrijf Yellow Star Solutions. Een overnamesom werd niet gegeven. Yellow Star is goed voor een jaaromzet van circa 8 miljoen euro. NIBC verloor 0,1 procent. De Amerikaanse investeerder Blackstone doet zijn overnamebod op de Haagse zakenbank gestand.
AstraZeneca was vrijwel onveranderd in Londen. De Britse farmaceut heeft samen met de Universiteit van Oxford alle gegevens over hun coronavaccin ter goedkeuring ingediend bij de Britse medicijnenwaakhond MHRA.
De euro was 1,2192 dollar waard, tegen 1,2199 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 47,71 dollar. Brentolie daalde 0,8 procent in prijs tot 50,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Het Duitse spoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) gaat flink snijden in het aantal managementbanen. Daarmee wil het bestuur van het verlieslatende spoorbedrijf jaarlijks 500 miljoen euro aan kosten besparen, heeft topvrouw Evelyn Palla dinsdag gezegd.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Taxidienst Uber noemt de uitspraak van het gerechtshof in Amsterdam tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van zelfstandige taxichauffeurs "een geweldige overwinning" voor chauffeurs. Maurits Schönfeld, directeur Noord-Europa bij Uber, ziet het oordeel als bevestiging dat zij ondernemers zijn. "Het gerechtshof is glashelder: je mag niet alle chauffeurs over een kam scheren, zoals FNV probeerde", zegt hij.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV is teleurgesteld over de uitkomst van het hoger beroep van Uber over vermeende schijnzelfstandigheid van chauffeurs van de taxidienst, maar legt zich er niet zomaar bij neer. FNV kijkt of in cassatie wordt gegaan bij de Hoge Raad en of de bond procedures begint voor individuele chauffeurs.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Veel gemeenten baseren hun begrotingen te veel op het geld dat ze beschikbaar hebben en te weinig op hun doelen en de maatregelen waarmee ze die willen bereiken. Dit stelt accountants- en advieskantoor BDO bij de presentatie van de gemeentebegrotingen over 2024 en de verwachtingen voor de jaren tot en met 2029. Daardoor lopen ze het risico dat ze maatregelen nemen die niet goed blijken te werken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is van belang dat het dinsdag gesloten vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India snel wordt geïmplementeerd, stellen VNO-NCW en MKB-Nederland in een reactie. De werkgeversorganisaties noemen het cruciaal dat de EU nieuwe partnerschappen aangaat in het huidige geopolitieke tijdsgewricht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zelfstandige chauffeurs die voor de taxidienst Uber rijden, zijn ondernemers en geen werknemers van het bedrijf. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dit dinsdag bepaald in het hoger beroep van Uber en zes chauffeurs in de jarenlange rechtszaak tegen FNV over vermeende schijnzelfstandigheid van taxichauffeurs die als zzp'er voor de taxidienst rijden.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De topmannen van de Duitse autobouwers Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz hebben positief gereageerd op het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India. In het dinsdag gesloten verdrag zijn onder andere afspraken gemaakt dat de importtarieven op Europese auto's van 110 procent naar 10 procent dalen.
3 uur geleden