Beurs Amsterdam omhoog in afwachting brexitdeal
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst gesloten in afwachting van een akkoord over het handelsverdrag tussen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk voor na het vertrek van de Britten op 1 januari. De handel verliep verder relatief rustig. Vanwege kerstavond waren de financiële markten in Amsterdam, Brussel, Parijs, Londen en Madrid slechts een halve dag open.
De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,6 procent hoger op 626,37 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 934,13 punten. De hoofdindex in Parijs daalde 0,1 procent. In Frankfurt, Milaan en Zürich bleven de beurzen dicht. Vrijdag zijn alle Europese markten gesloten vanwege Kerstmis.
De FTSE-index in Londen steeg een fractie en ook het Britse pond zat in de lift. De Britse MidKap, de FTSE 250, won 1,2 procent. De eerder aangekondigde persconferentie van de Britse premier Boris Johnson over een handelsakkoord tussen Brussel en Londen laat nog op zich wachten. Er zou nog steeds worden gesteggeld over visserij.
Brexitdeal
Britse banken waren in trek dankzij de hoop op een brexitdeal. Lloyds Banking Group werd 4 procent meer waard en Barclays steeg 1,8 procent. In de AEX stond chipbedrijf ASMI bovenaan met een winst van 2,2 procent. Techinvesteerder Prosus en staalmaker ArcelorMittal waren de grootste dalers met verliezen van 0,9 procent.
Baggeraar Boskalis was de sterkste stijger in de MidKap met een plus van 2,3 procent. Biotechnologiebedrijf Pharming was de grootste daler met een min van 7,6 procent.
Yellow Star
Bij de kleinere fondsen klom ICT Group 1,9 procent. De automatiseerder koopt het Barendrechtse softwarebedrijf Yellow Star Solutions. Een overnamesom werd niet gegeven. Yellow Star is goed voor een jaaromzet van circa 8 miljoen euro. NIBC verloor 0,1 procent. De Amerikaanse investeerder Blackstone doet zijn overnamebod op de Haagse zakenbank gestand.
AstraZeneca was vrijwel onveranderd in Londen. De Britse farmaceut heeft samen met de Universiteit van Oxford alle gegevens over hun coronavaccin ter goedkeuring ingediend bij de Britse medicijnenwaakhond MHRA.
De euro was 1,2192 dollar waard, tegen 1,2199 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 47,71 dollar. Brentolie daalde 0,8 procent in prijs tot 50,83 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - Unilever overweegt een aantal Britse voedingsmerken te verkopen, waaronder broodbeleg Marmite en mosterdmerk Colman's. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Ook zou het Britse was- en levensmiddelenconcern overwegen Bovril van de hand te doen, een rundvleesextract waarmee je bouillon kunt maken.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verwacht de samenwerking met een aantal flexwerkers op de afdeling die financiële criminaliteit zoals witwassen opspoort te beëindigen. Het is nog onduidelijk hoeveel uitzendkrachten en medewerkers van detacheerders weg moeten. Volgens de bank gaat het om een "relatief kleine groep".
23 minuten geledenOSS (ANP) - Het Franse Jacky Perrenot wil het Nederlandse transportbedrijf Vos Logistics overnemen. De stap is onderdeel van een internationaal groeiplan van de Franse transport- en logistiekonderneming. Hoeveel geld met de overname gemoeid is, werd niet bekendgemaakt.
43 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Schoenenmerk Dr. Martens verplaatst de productie van een deel van zijn schoenen van Laos naar Vietnam, om de impact van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump te verzachten. Ook is het Britse bedrijf, dat bekendstaat om de hoge laarzen met dikke zolen, van plan de prijzen van sommige van zijn schoenen vanaf volgend jaar te verhogen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de wet aanpassen voor investeringen door banken, verzekeraars, beleggers en vermogensbeheerders. Het moet duidelijker worden om wat voor soort investeringen het gaat, zodat investeerders en particuliere klanten beter kunnen zien of het om een duurzame investering gaat.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Facebook-eigenaar Meta Platforms moet tientallen Spaanse mediabedrijven in totaal 479 miljoen euro betalen voor vermeende overtredingen van regels rond concurrentie bij adverteren en bescherming van consumentengegevens. Dat heeft een Spaanse rechtbank donderdag bepaald.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De teruggetreden hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, wordt het hoofd duurzaamheid bij dezelfde bank. Het is de bedoeling dat ze vanuit die functie duurzaamheid integreert in de kernactiviteiten van ABN AMRO, meldt het financiële concern.
2 uur geleden