Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Amsterdam omhoog in afwachting brexitdeal

Beurs Amsterdam omhoog in afwachting brexitdeal

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst gesloten in afwachting van een akkoord over het handelsverdrag tussen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk voor na het vertrek van de Britten op 1 januari. De handel verliep verder relatief rustig. Vanwege kerstavond waren de financiële markten in Amsterdam, Brussel, Parijs, Londen en Madrid slechts een halve dag open.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,6 procent hoger op 626,37 punten. De MidKap won 0,2 procent tot 934,13 punten. De hoofdindex in Parijs daalde 0,1 procent. In Frankfurt, Milaan en Zürich bleven de beurzen dicht. Vrijdag zijn alle Europese markten gesloten vanwege Kerstmis.

De FTSE-index in Londen steeg een fractie en ook het Britse pond zat in de lift. De Britse MidKap, de FTSE 250, won 1,2 procent. De eerder aangekondigde persconferentie van de Britse premier Boris Johnson over een handelsakkoord tussen Brussel en Londen laat nog op zich wachten. Er zou nog steeds worden gesteggeld over visserij.

Brexitdeal

Britse banken waren in trek dankzij de hoop op een brexitdeal. Lloyds Banking Group werd 4 procent meer waard en Barclays steeg 1,8 procent. In de AEX stond chipbedrijf ASMI bovenaan met een winst van 2,2 procent. Techinvesteerder Prosus en staalmaker ArcelorMittal waren de grootste dalers met verliezen van 0,9 procent.

Baggeraar Boskalis was de sterkste stijger in de MidKap met een plus van 2,3 procent. Biotechnologiebedrijf Pharming was de grootste daler met een min van 7,6 procent.

Yellow Star

Bij de kleinere fondsen klom ICT Group 1,9 procent. De automatiseerder koopt het Barendrechtse softwarebedrijf Yellow Star Solutions. Een overnamesom werd niet gegeven. Yellow Star is goed voor een jaaromzet van circa 8 miljoen euro. NIBC verloor 0,1 procent. De Amerikaanse investeerder Blackstone doet zijn overnamebod op de Haagse zakenbank gestand.

AstraZeneca was vrijwel onveranderd in Londen. De Britse farmaceut heeft samen met de Universiteit van Oxford alle gegevens over hun coronavaccin ter goedkeuring ingediend bij de Britse medicijnenwaakhond MHRA.

De euro was 1,2192 dollar waard, tegen 1,2199 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 47,71 dollar. Brentolie daalde 0,8 procent in prijs tot 50,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

4 minuten geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

17 minuten geleden
Wall Street stijgt na tegenvallend banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.

34 minuten geleden
Coolblue verplicht fietshelm voor Nederlandse bezorgers

ROTTERDAM (ANP) - Coolblue verplicht zijn fietsbezorgers in Nederland met een helm op te fietsen, na de val van topman Pieter Zwart. Dat meldt een woordvoerder. Voor fietsbezorgers in België en Duitsland van de elektronicaketen was het al verplicht.

50 minuten geleden
Bloomberg: telecombedrijf Odido mogelijk deze maand naar Damrak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf Odido kan mogelijk al deze maand een beursgang in Amsterdam maken, waarmee ongeveer 1 miljard euro kan worden opgehaald. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens de ingewijden is er nog geen definitief besluit genomen en kunnen de timing en voorwaarden nog veranderen, afhankelijk van de marktomstandigheden.

1 uur geleden
Albert Heijn: meer lege schappen in het noorden door sneeuw

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn-supermarkten in Friesland, Groningen en Drenthe zijn door de winterse weersomstandigheden vrijdag minder goed gevuld. Dat zegt een woordvoerster van de supermarktketen.

2 uur geleden
LTO vraagt Europees Parlement Mercosur-deal tegen te houden

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO hoopt dat het Europees Parlement het vrijdag bereikte Mercosur-akkoord alsnog tegenhoudt. De belangenvereniging is al langer tegenstander en herhaalt de kritiek dat het vrijhandelsakkoord met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay "tot oneerlijke concurrentie leidt voor de Europese landbouw".

2 uur geleden