Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Amsterdam met verlies het weekend in

Beurs Amsterdam met verlies het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies gesloten, terwijl elders in Europa een wisselend beeld was te zien. Beleggers waren wat terughoudend door de aanhoudende toename van het aantal coronabesmettingen wereldwijd en de vrees voor strengere lockdownmaatregelen om de verspreiding van het virus in te dammen.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,5 procent lager op 596,87 punten. De hoofdindex sloot een dag eerder voor het eerst sinds 21 februari weer boven de 600 punten. De MidKap was vlak op 859,16 punten. Frankfurt en Parijs stegen tot 0,6 procent. De Londense FTSE-index bleef achter met een min van 0,4 procent.

De chipbedrijven stonden in de schijnwerpers na sterke kwartaalcijfers van de Amerikaanse chiptoeleverancier Applied Materials. Het Duitse Infineon klom 1,1 procent in Frankfurt. In de AEX was chiptoeleverancier ASMI de grootste stijger met een koerswinst van 2,3 procent. In de MidKap kreeg Besi er 2,1 procent bij.

KPN

KPN verloor 2,3 procent bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het telecomconcern won een dag eerder nog ruim 6 procent, na berichten dat de Zweedse investeerder EQT de onderneming heeft benaderd voor een overname. Analisten van Jefferies hebben het advies voor het aandeel verhoogd.

Unibail-Rodamco-Westfield klom 1,6 procent. Kredietbeoordelaar Moody's gaat mogelijk de kredietwaardigheid van het winkelvastgoedfonds verlagen. Het kredietbureau verwijst daarbij naar het niet doorgaan van een aandelenemissie ter waarde van 3,5 miljard euro. Daar gaven aandeelhouders geen groen licht voor.

Deutsche Wohnen

In Frankfurt zakte Deutsche Wohnen 1 procent na kwartaalcijfers van de Duitse vastgoedgroep. In Madrid ging Santander 3,3 procent omhoog na berichten dat de Spaanse bank 4000 banen wil gaan schrappen in eigen land om kosten te besparen.

De euro noteerde op 1,1823 dollar, tegenover 1,1815 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,7 procent in prijs tot 40,24 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 42,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.

47 minuten geleden
Eindhoven Airport lost bezettingsprobleem verkeersleiding snel op

EINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.

1 uur geleden
Chipbedrijven in uitverkoop op Damrak, Air France-KLM flink hoger

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi zijn donderdag in de uitverkoop gegaan op de Amsterdamse beurs. Ook andere Europese chipbedrijven verloren flink aan beurswaarde, waardoor de chipsector zijn slechtste beursdag kende sinds de coronacrash van maart 2020.

1 uur geleden
Nintendo en Sony voorzien verkoopboost door nieuwe Zelda en GTA 6

KYOTO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse gamesconcerns Nintendo en Sony verwachten dat de nieuwe spellen Zelda: Ocarina of Time en Grand Theft Auto 6 de verkopen van hun spelcomputers in de feestdagenperiode een boost kunnen geven. De nieuwe Zelda-remake werd donderdag uitgebracht, tegelijk met de presentatie van de kwartaalcijfers van Nintendo. GTA 6 verschijnt later deze maand voor Sony's PlayStation 5 en de Xbox Series van Microsoft.

2 uur geleden
Bank hoeft consument niet te vergoeden na 'grove nalatigheid'

DEN HAAG (ANP) - Rabobank hoeft een klant geen 3500 euro te vergoeden, ondanks dat de klant zegt dat dit bedrag met Apple Pay zonder haar toestemming van de rekening is afgeschreven. Dat stelt de geschillencommissie van het klachteninstituut Kifid. Volgens de commissie heeft de klant namelijk 'grof nalatig' gehandeld.

2 uur geleden
Wall Street verdeeld na rally, Qualcomm onder druk na cijfers

NEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.

3 uur geleden
Verwey-Jonker Instituut vraagt uitstel van betaling aan

UTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.

6 uur geleden