Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Amsterdam met verlies het weekend in

Beurs Amsterdam met verlies het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies gesloten, terwijl elders in Europa een wisselend beeld was te zien. Beleggers waren wat terughoudend door de aanhoudende toename van het aantal coronabesmettingen wereldwijd en de vrees voor strengere lockdownmaatregelen om de verspreiding van het virus in te dammen.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,5 procent lager op 596,87 punten. De hoofdindex sloot een dag eerder voor het eerst sinds 21 februari weer boven de 600 punten. De MidKap was vlak op 859,16 punten. Frankfurt en Parijs stegen tot 0,6 procent. De Londense FTSE-index bleef achter met een min van 0,4 procent.

De chipbedrijven stonden in de schijnwerpers na sterke kwartaalcijfers van de Amerikaanse chiptoeleverancier Applied Materials. Het Duitse Infineon klom 1,1 procent in Frankfurt. In de AEX was chiptoeleverancier ASMI de grootste stijger met een koerswinst van 2,3 procent. In de MidKap kreeg Besi er 2,1 procent bij.

KPN

KPN verloor 2,3 procent bij de hoofdfondsen op het Damrak. Het telecomconcern won een dag eerder nog ruim 6 procent, na berichten dat de Zweedse investeerder EQT de onderneming heeft benaderd voor een overname. Analisten van Jefferies hebben het advies voor het aandeel verhoogd.

Unibail-Rodamco-Westfield klom 1,6 procent. Kredietbeoordelaar Moody's gaat mogelijk de kredietwaardigheid van het winkelvastgoedfonds verlagen. Het kredietbureau verwijst daarbij naar het niet doorgaan van een aandelenemissie ter waarde van 3,5 miljard euro. Daar gaven aandeelhouders geen groen licht voor.

Deutsche Wohnen

In Frankfurt zakte Deutsche Wohnen 1 procent na kwartaalcijfers van de Duitse vastgoedgroep. In Madrid ging Santander 3,3 procent omhoog na berichten dat de Spaanse bank 4000 banen wil gaan schrappen in eigen land om kosten te besparen.

De euro noteerde op 1,1823 dollar, tegenover 1,1815 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,7 procent in prijs tot 40,24 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 42,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vakbonden verwachten nieuwe stakingen na eindbod ov-werkgevers

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.

59 minuten geleden
Frankrijk roept in EU 7 miljoen condooms terug om scheurgevaar

PARIJS (ANP) - Een Franse toezichthouder roept 7 miljoen condooms in de Europese Unie terug, omdat het gevaar bestaat dat ze kunnen scheuren. De ingreep volgt op een terugroepactie van enkele honderdduizenden condooms afgelopen zomer. De Franse autoriteiten hebben nu de Maleisische fabrikant van de defecte voorbehoedsmiddelen achterhaald en alarm geslagen over een grotere hoeveelheid condooms.

1 uur geleden
Intel en Amazon hard onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Intel en Amazon gingen vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Chipproducent Intel, een belangrijke klant van de chipmachines van ASML, raakte ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf kampt met een vertraging in de markt voor pc's en gaf een zwakke verwachting af voor het huidige kwartaal. Intel waarschuwde ook dat het dit jaar meer geld zal uitgeven dan er binnenkomt.

2 uur geleden
Chemiebedrijf Evonik verwerpt ook hoger overnamebod van BASF

ESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.

3 uur geleden
Binance reserveert miljarden voor verliezen na aanval cryptobeurs

ABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.

3 uur geleden
Winsten oliebedrijven ExxonMobil en Chevron hard omhoog

HOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.

4 uur geleden
Minister: economische groei geen vanzelfsprekendheid

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.

4 uur geleden