Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Amsterdam gaat verder omhoog

Beurs Amsterdam gaat verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst geopend, waarmee wordt voortgeborduurd op de flinke plussen van een dag eerder. Het sentiment onder beleggers blijft positief, geholpen door goede kwartaalcijfers in de Amerikaanse bankensector.

De AEX noteerde in de ochtendhandel een winst van 0,4 procent op 794,07 punten. De MidKap klom ook 0,4 procent, tot 1067,03 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,5 procent.

ING was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 1,5 procent, gevolgd door verzekeraar Aegon die er 1,4 procent bijkreeg. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi stonden eveneens in het groen na de sterke winsten een dag eerder. Grootste daler was levensmiddelenconcern Unilever met een koersverlies van 0,6 procent.

Basic-Fit

In de MidKap ging fitnessketen Basic-Fit aan kop met een winst van 3,5 procent. ABN AMRO volgde met een plus van 1,8 procent. Apothekersbedrijf Fagron was hekkensluiter bij de middelgrote bedrijven met een min van 1 procent.

Bij de lokale fondsen daalde beddenverkoper Beter Bed 0,9 procent. De omzet en het orderboek zijn in het derde kwartaal gegroeid. Volgens topman John Kruijssen van Beter Bed ligt het bedrijf goed op koers met de uitvoering van de strategie in de periode tot en met 2025. Beleggers hadden wellicht op meer gehoopt.

Olie

In Londen opende de grote mijnbouwer Rio Tinto de boeken over de productie in het afgelopen kwartaal. Rio Tinto stelde daarbij de productieverwachtingen voor ijzererts in de regio Pilbara in het westen van Australië neerwaarts bij. Daarop daalde het aandeel 1,9 procent.

Later op de dag komen er nog kwartaalcijfers van de bekende Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs. Verder worden gegevens gemeld over onder meer de winkelverkopen en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

De euro was 1,1609 dollar waard, tegen 1,1584 dollar bij het slot van de handel in Europa een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent tot 82,01 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 84,86 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ierse minister: EU heeft geen 'toverstaf' tegen hoge energieprijs

LUXEMBURG (ANP) - De EU en haar lidstaten hebben geen "toverstaf" om de hoge energieprijzen te laten verdwijnen, zei de Ierse minister van Energie Darragh O'Brien voorafgaand aan een EU-overleg met energieministers. De huidige energiecrisis is "fundamenteler" dan dat, zei de Ier, wiens land tijdelijk voorzitter is van de EU.

16 minuten geleden
Miljardenverlies Volkswagen door Porsche-afschrijving en China

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen leed in het afgelopen kwartaal een miljardenverlies door een grote afschrijving bij dochterbedrijf Porsche en tegenvallende verkopen in China. Ook werden de resultaten gedrukt door hoge reorganisatiekosten, werd donderdag bekend.

29 minuten geleden
Shell stijgt, ING daalt op druk Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Shell behoorde donderdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern verdubbelde de winst in het afgelopen kwartaal door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Topman Wael Sawan sprak van zeer sterke resultaten. Om aandeelhouders te belonen, gaat Shell voor 5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel won ruim 3 procent.

1 uur geleden
Randstad: AI zorgt voor groei techmedewerkers, niet voor krimp

DIEMEN (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) vervangt technologische medewerkers allerminst, maar verandert wel de vraag, meldt uitzender Randstad in een nieuw rapport. De snelgroeiende technologie zorgt bij veel organisaties daarom juist voor een groei van het aantal techmedewerkers. "Bijna negen op de tien managers breidt zijn techteams uit om met AI zijn dienstverlening op te schalen en de omzet te vergroten."

1 uur geleden
Adidas groeit met kleding en sportspullen, schoenenverkoop hapert

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas deed afgelopen kwartaal goede zaken met de verkoop van kleding- en sportartikelen. Met de schoenendivisie, waar het Duitse merk probeert voort te bouwen op het succes van retro-sneakers zoals de Samba, ging het minder goed.

1 uur geleden
Shell verdubbelt kwartaalwinst naar 10,8 miljard dollar

LONDEN (ANP) - Olie- en gasconcern Shell heeft in het afgelopen kwartaal de winst verdubbeld door de hoge olie- en gasprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Meer omzet en winst voor bierbrouwer AB InBev

BRUSSEL (ANP) - AB InBev, de bierbrouwer achter merken als Corona, Jupiler en Stella Artois, heeft in het derde kwartaal meer omzet en winst geboekt. De hoeveelheid verkochte dranken nam slechts licht toe, wat erop wijst dat de grote brouwer hogere prijzen rekende voor zijn bier.

2 uur geleden