Beurs Amsterdam gaat verder omhoog
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst geopend, waarmee wordt voortgeborduurd op de flinke plussen van een dag eerder. Het sentiment onder beleggers blijft positief, geholpen door goede kwartaalcijfers in de Amerikaanse bankensector.
De AEX noteerde in de ochtendhandel een winst van 0,4 procent op 794,07 punten. De MidKap klom ook 0,4 procent, tot 1067,03 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,5 procent.
ING was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 1,5 procent, gevolgd door verzekeraar Aegon die er 1,4 procent bijkreeg. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi stonden eveneens in het groen na de sterke winsten een dag eerder. Grootste daler was levensmiddelenconcern Unilever met een koersverlies van 0,6 procent.
Basic-Fit
In de MidKap ging fitnessketen Basic-Fit aan kop met een winst van 3,5 procent. ABN AMRO volgde met een plus van 1,8 procent. Apothekersbedrijf Fagron was hekkensluiter bij de middelgrote bedrijven met een min van 1 procent.
Bij de lokale fondsen daalde beddenverkoper Beter Bed 0,9 procent. De omzet en het orderboek zijn in het derde kwartaal gegroeid. Volgens topman John Kruijssen van Beter Bed ligt het bedrijf goed op koers met de uitvoering van de strategie in de periode tot en met 2025. Beleggers hadden wellicht op meer gehoopt.
Olie
In Londen opende de grote mijnbouwer Rio Tinto de boeken over de productie in het afgelopen kwartaal. Rio Tinto stelde daarbij de productieverwachtingen voor ijzererts in de regio Pilbara in het westen van Australië neerwaarts bij. Daarop daalde het aandeel 1,9 procent.
Later op de dag komen er nog kwartaalcijfers van de bekende Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs. Verder worden gegevens gemeld over onder meer de winkelverkopen en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
De euro was 1,1609 dollar waard, tegen 1,1584 dollar bij het slot van de handel in Europa een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie steeg 0,9 procent tot 82,01 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 84,86 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met kleine winst gesloten na het verlies een dag eerder. Shell was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak door een sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het geweld in het Midden-Oosten. Verder toonde chiptoeleverancier Besi wat herstel na de stevige koersdalingen eerder deze week.
8 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Snack- en frisdrankproducent PepsiCo ging donderdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York, nadat het bedrijf negatiever werd over de te behalen winst. De maker van Doritos, Lay's en Pepsi kampt met hogere kosten, met name in Noord-Amerika. Die drukken op de marges. Het aandeel steeg 1,8 procent.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) is veel optimistischer geworden over de groei van de wereldwijde goederenhandel dit en volgend jaar. Dat komt naar voren uit de nieuwe vooruitzichten die de WTO donderdag heeft gepresenteerd.
1 uur geledenEDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.
4 uur geleden