Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Amsterdam gaat met winst weekend in, Fugro hard onderuit

Beurs Amsterdam gaat met winst weekend in, Fugro hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een aanzienlijke dagwinst gesloten. Vrijwel alle fondsen in de hoofdgraadmeter AEX stonden op winst, waarbij een verbetering van de stemming op Wall Street hielp. Bodemonderzoeker Fugro ging hard onderuit na tegenvallende kwartaalcijfers.

De AEX eindigde 1,1 procent hoger op 883,62 punten. Over de hele week bekeken leed de index van 25 meest verhandelde fondsen op het Damrak wel een verlies. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen wonnen vrijdag tot ongeveer 1 procent.

Donderdag leidden tegenvallende vooruitzichten van Meta en Microsoft tot zorgen bij beleggers over de winsten die te behalen zijn met kunstmatige intelligentie (AI). Maar een ander groot techbedrijf, Amazon, rapporteerde cijfers waaruit bleek dat zijn clouddivisie goed draait dankzij nieuwe AI-toepassingen.

ASR

Chipfondsen ASMI en Besi herstelden enigszins van hun eerdere verliezen met plussen tot 3,5 procent. Chipmachinemaker ASML steeg 1 procent. ASR was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 4 procent. De verzekeraar maakte bekend onlinebank Knab definitief te hebben verkocht aan de Oostenrijkse Bawag Group.

De MidKap sloot met een verlies van 0,7 procent op 871,90 punten. Dat kwam voor een groot deel door het koersverlies van Fugro van ruim 16 procent. Het bedrijf had het afgelopen kwartaal last van vertraagde projecten in de Verenigde Staten en het Midden-Oosten, waardoor de omzet lager uitviel dan verwacht.

Amerikaanse arbeidsmarkt

Bij de kleinere fondsen kon ForFarmers (plus 4 procent) op enthousiasme van beleggers rekenen na de publicatie van de kwartaalcijfers. Het veevoerbedrijf boekte weliswaar een lagere omzet, maar verhoogde de winstgevendheid.

De financiële markten verwerkten ook een veel slechter dan verwacht banenrapport uit de Verenigde Staten. Op de Amerikaanse arbeidsmarkt kwamen er slechts 12.000 banen bij, in plaats van de 100.000 banen die economen in doorsnee hadden voorspeld. Maar dat was voor een groot deel het gevolg van orkanen. De aanstaande presidentsverkiezingen in de VS zorgden ook voor extra spanning op de beurzen.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent meer waard op 69,80 dollar. Brentolie steeg 0,8 procent in prijs tot 73,39 dollar per vat. De euro was 1,0847 dollar waard, tegenover 1,0858 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt eerste dag van laatste week van 2025 lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.

7 uur geleden
Reuters: sojahandelaren willen uit ontbossingsakkoord stappen

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.

9 uur geleden
Uitzendconcern Randstad grootste winnaar in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.

11 uur geleden
Airbus krijgt miljardenorders van Chinese vliegmaatschappijen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.

13 uur geleden
Wall Street begint licht lager aan korte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.

13 uur geleden
Saudische overheid koopt bouwconcern familie Osama bin Laden

RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.

16 uur geleden
Productie hernieuwbare energie groeide 7 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.

16 uur geleden