Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Amsterdam gaat met winst weekend in, Fugro hard onderuit

Beurs Amsterdam gaat met winst weekend in, Fugro hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een aanzienlijke dagwinst gesloten. Vrijwel alle fondsen in de hoofdgraadmeter AEX stonden op winst, waarbij een verbetering van de stemming op Wall Street hielp. Bodemonderzoeker Fugro ging hard onderuit na tegenvallende kwartaalcijfers.

De AEX eindigde 1,1 procent hoger op 883,62 punten. Over de hele week bekeken leed de index van 25 meest verhandelde fondsen op het Damrak wel een verlies. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen wonnen vrijdag tot ongeveer 1 procent.

Donderdag leidden tegenvallende vooruitzichten van Meta en Microsoft tot zorgen bij beleggers over de winsten die te behalen zijn met kunstmatige intelligentie (AI). Maar een ander groot techbedrijf, Amazon, rapporteerde cijfers waaruit bleek dat zijn clouddivisie goed draait dankzij nieuwe AI-toepassingen.

ASR

Chipfondsen ASMI en Besi herstelden enigszins van hun eerdere verliezen met plussen tot 3,5 procent. Chipmachinemaker ASML steeg 1 procent. ASR was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 4 procent. De verzekeraar maakte bekend onlinebank Knab definitief te hebben verkocht aan de Oostenrijkse Bawag Group.

De MidKap sloot met een verlies van 0,7 procent op 871,90 punten. Dat kwam voor een groot deel door het koersverlies van Fugro van ruim 16 procent. Het bedrijf had het afgelopen kwartaal last van vertraagde projecten in de Verenigde Staten en het Midden-Oosten, waardoor de omzet lager uitviel dan verwacht.

Amerikaanse arbeidsmarkt

Bij de kleinere fondsen kon ForFarmers (plus 4 procent) op enthousiasme van beleggers rekenen na de publicatie van de kwartaalcijfers. Het veevoerbedrijf boekte weliswaar een lagere omzet, maar verhoogde de winstgevendheid.

De financiële markten verwerkten ook een veel slechter dan verwacht banenrapport uit de Verenigde Staten. Op de Amerikaanse arbeidsmarkt kwamen er slechts 12.000 banen bij, in plaats van de 100.000 banen die economen in doorsnee hadden voorspeld. Maar dat was voor een groot deel het gevolg van orkanen. De aanstaande presidentsverkiezingen in de VS zorgden ook voor extra spanning op de beurzen.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent meer waard op 69,80 dollar. Brentolie steeg 0,8 procent in prijs tot 73,39 dollar per vat. De euro was 1,0847 dollar waard, tegenover 1,0858 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger na notulen Federal Reserve

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.

22 minuten geleden
Zo'n 100 vluchten op Schiphol preventief geschrapt om winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.

57 minuten geleden
Zuckerberg: spijt van trage opsporing minderjarigen op Instagram

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.

1 uur geleden
ECB-bestuurslid Schnabel wil niet vervroegd aftreden

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.

2 uur geleden
Recordjaar beursuitbater Euronext door sterke handelsinkomsten

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext, eigenaar van de aandelen- en optiemarkten in onder meer Amsterdam, Parijs en Lissabon, heeft in 2025 een recordjaar gedraaid. Topman Stéphane Boujnah zegt daarbij met "vertrouwen en vastberadenheid" begonnen te zijn aan 2026. Het beursbedrijf profiteert van hogere handelsinkomsten, meer beursgangen en overnames.

2 uur geleden
X moet onderzoekers gegevens rond Hongaarse verkiezingen geven

BERLIJN (ANP/RTR) - Het socialemediaplatform X moet onderzoekers toegang geven tot gegevens rond de verkiezingen in Hongarije op 12 april. Dit heeft het hof van beroep in Berlijn bepaald. De beslissing wordt gezien als een mijlpaal in de uitvoering van de Digital Services Act (DSA) van de EU.

3 uur geleden
Miljardair Wexner zegt eiland Epstein eenmaal te hebben bezocht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Miljardair Les Wexner heeft tegenover een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gezegd dat hij een keer op het privé-eiland van Jeffrey Epstein is geweest. De in 2019 overleden zedendelinquent was jarenlang de financieel adviseur van Wexner, die rijk werd met winkel- en marketingconglomeraat L Brands.

4 uur geleden