Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Amsterdam gaat met winst weekend in, Fugro hard onderuit

Beurs Amsterdam gaat met winst weekend in, Fugro hard onderuit

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een aanzienlijke dagwinst gesloten. Vrijwel alle fondsen in de hoofdgraadmeter AEX stonden op winst, waarbij een verbetering van de stemming op Wall Street hielp. Bodemonderzoeker Fugro ging hard onderuit na tegenvallende kwartaalcijfers.

De AEX eindigde 1,1 procent hoger op 883,62 punten. Over de hele week bekeken leed de index van 25 meest verhandelde fondsen op het Damrak wel een verlies. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen wonnen vrijdag tot ongeveer 1 procent.

Donderdag leidden tegenvallende vooruitzichten van Meta en Microsoft tot zorgen bij beleggers over de winsten die te behalen zijn met kunstmatige intelligentie (AI). Maar een ander groot techbedrijf, Amazon, rapporteerde cijfers waaruit bleek dat zijn clouddivisie goed draait dankzij nieuwe AI-toepassingen.

ASR

Chipfondsen ASMI en Besi herstelden enigszins van hun eerdere verliezen met plussen tot 3,5 procent. Chipmachinemaker ASML steeg 1 procent. ASR was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 4 procent. De verzekeraar maakte bekend onlinebank Knab definitief te hebben verkocht aan de Oostenrijkse Bawag Group.

De MidKap sloot met een verlies van 0,7 procent op 871,90 punten. Dat kwam voor een groot deel door het koersverlies van Fugro van ruim 16 procent. Het bedrijf had het afgelopen kwartaal last van vertraagde projecten in de Verenigde Staten en het Midden-Oosten, waardoor de omzet lager uitviel dan verwacht.

Amerikaanse arbeidsmarkt

Bij de kleinere fondsen kon ForFarmers (plus 4 procent) op enthousiasme van beleggers rekenen na de publicatie van de kwartaalcijfers. Het veevoerbedrijf boekte weliswaar een lagere omzet, maar verhoogde de winstgevendheid.

De financiƫle markten verwerkten ook een veel slechter dan verwacht banenrapport uit de Verenigde Staten. Op de Amerikaanse arbeidsmarkt kwamen er slechts 12.000 banen bij, in plaats van de 100.000 banen die economen in doorsnee hadden voorspeld. Maar dat was voor een groot deel het gevolg van orkanen. De aanstaande presidentsverkiezingen in de VS zorgden ook voor extra spanning op de beurzen.

Een vat Amerikaanse olie werd 0,7 procent meer waard op 69,80 dollar. Brentolie steeg 0,8 procent in prijs tot 73,39 dollar per vat. De euro was 1,0847 dollar waard, tegenover 1,0858 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

1 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

2 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

2 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

4 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

6 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

6 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

7 uur geleden