Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Amsterdam doet stapje terug na record

Beurs Amsterdam doet stapje terug na record

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam deed dinsdag op de laatste handelsdag van augustus een stapje terug, na het slotrecord dat een dag eerder op de borden werd gezet. Beleggers verwerkten onder meer cijfers over de inflatie in de eurozone die in augustus verder is gestegen. Techinvesteerder Prosus was in trek bij de hoofdfondsen op het Damrak vanwege een grote overname in India.

De AEX eindigde 0,2 procent lager op 787,62 punten. Over heel augustus ging de hoofdgraadmeter op Beursplein 5 meer dan 4 procent vooruit. De MidKap sloot met een plus van 0,6 procent op 1107,95 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt tekenden verliezen op tot 0,5 procent.

De inflatie in het eurogebied is gestegen naar 3 procent op jaarbasis, het hoogste niveau sinds 2011. De geldontwaarding loopt al enige tijd flink op als gevolg van het economisch herstel van de coronacrisis. Mogelijk kan de Europese Centrale Bank (ECB) daardoor sneller geneigd zijn de coronasteunmaatregelen af te gaan bouwen.

Prosus

Prosus was koploper in de AEX met een koerswinst van 6,4 procent. De techinvesteerder koopt de Indiase betalingsdienstverlener BillDesk voor 4,7 miljard dollar, omgerekend zo'n 4 miljard euro. Prosus brengt het bedrijf onder in zijn betalingsdienstentak PayU. Ook breidde Prosus zijn belang in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero verder uit. Grootste daler was staalconcern ArcelorMittal met een min van ruim 3 procent.

In de MidKap ging de belangstelling uit naar biotechnoloog Galapagos die 7,2 procent steeg en daarmee bovenaan stond bij de middelgrote fondsen. Topman en medeoprichter Onno van de Stolpe heeft plannen om met pensioen te gaan. Hij zal aanblijven tot een opvolger is gevonden. Galapagos kampte de afgelopen tijd met tegenslagen. Zo werd eerder een reumamiddel in de Verenigde Staten niet goedgekeurd en vielen de testresultaten van een middel tegen longfibrose tegen.

NX Filtration

Bij de lokale fondsen was NX Filtration een winnaar met een plus van 6,3 procent. De Twentse waterfilteraar, die in juni zijn debuut maakte op het Damrak, zag de omzet in de eerste jaarhelft flink stijgen.

De euro was 1,1796 dollar waard, net als een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 68,91 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 73,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Noodlijdend Ebusco krijgt financiële injectie van 12 miljoen euro

DEURNE (ANP) - De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen Ebusco krijgt een nieuwe geldinjectie van 12 miljoen euro van aandeelhouders. "De investeerders, die allemaal bestaande aandeelhouders van Ebusco zijn, hebben toegezegd in totaal 240 miljoen nieuwe gewone aandelen te kopen tegen een uitgifteprijs van 0,05 euro per aandeel", meldt het bedrijf.

1 uur geleden
Ahold Delhaize stijgt op Damrak ondanks omzetalarm na cyberaanval

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize stond woensdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verwacht dat de omzet in het huidige kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Die aanval leidde tot grote verstoringen bij Albert Heijn en andere winkelketens van het Belgisch-Nederlandse concern.

1 uur geleden
Farmaceut Novo verhoogt verwachtingen door vraag naar afslankpil

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar verhoogd, mede door de vraag naar zijn afslankpil. De vraag naar Wegovy in de Verenigde Staten neemt toe en daarnaast wordt de afslankpil in steeds meer landen op de markt gebracht.

2 uur geleden
Koersverliezen in AI-sector Azië na zege Democraten in VS

TOKIO (ANP) - Op de Aziatische beurzen stonden de AI-gerelateerde aandelen onder druk na de verkiezingszege van de Democraten in de Verenigde Staten. De Democraten stevenen af op een forse overwinning in de Amerikaanse midterms en lijken zowel een meerderheid in de Senaat als het Huis van Afgevaardigden te krijgen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.

3 uur geleden
Ahold Delhaize geeft omzet- en winstwaarschuwing na cyberaanval

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, verwacht dat de omzet in het vierde kwartaal tussen de 200 miljoen en 250 miljoen euro lager uitvalt door de cyberaanval vorige maand. Het bedrijfsresultaat valt hierdoor tussen de 75 miljoen en 100 miljoen euro lager uit, maakte het concern woensdag bekend.

3 uur geleden
Inflatie stijgt verder tot 3,7 procent in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in oktober 3,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder opgelopen, na de stijging tot 3,4 procent in september. Boodschappen werden opnieuw iets goedkoper vergeleken met een jaar geleden, maar energie en motorbrandstoffen werden opnieuw duurder.

4 uur geleden
Moederbedrijf Booking.com ziet reisvraag afzwakken door onrust

NORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft minder omzet en winst geboekt in het afgelopen kwartaal. De vraag naar reizen zwakte volgens het reisbedrijf tegen het einde van het afgelopen kwartaal wat af. Dat kwam volgens Booking Holdings onder andere door onrust in enkele Europese steden, zoals in Parijs en door het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.

12 uur geleden