Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Amsterdam doet stapje terug na record

Beurs Amsterdam doet stapje terug na record

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam deed dinsdag op de laatste handelsdag van augustus een stapje terug, na het slotrecord dat een dag eerder op de borden werd gezet. Beleggers verwerkten onder meer cijfers over de inflatie in de eurozone die in augustus verder is gestegen. Techinvesteerder Prosus was in trek bij de hoofdfondsen op het Damrak vanwege een grote overname in India.

De AEX eindigde 0,2 procent lager op 787,62 punten. Over heel augustus ging de hoofdgraadmeter op Beursplein 5 meer dan 4 procent vooruit. De MidKap sloot met een plus van 0,6 procent op 1107,95 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt tekenden verliezen op tot 0,5 procent.

De inflatie in het eurogebied is gestegen naar 3 procent op jaarbasis, het hoogste niveau sinds 2011. De geldontwaarding loopt al enige tijd flink op als gevolg van het economisch herstel van de coronacrisis. Mogelijk kan de Europese Centrale Bank (ECB) daardoor sneller geneigd zijn de coronasteunmaatregelen af te gaan bouwen.

Prosus

Prosus was koploper in de AEX met een koerswinst van 6,4 procent. De techinvesteerder koopt de Indiase betalingsdienstverlener BillDesk voor 4,7 miljard dollar, omgerekend zo'n 4 miljard euro. Prosus brengt het bedrijf onder in zijn betalingsdienstentak PayU. Ook breidde Prosus zijn belang in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero verder uit. Grootste daler was staalconcern ArcelorMittal met een min van ruim 3 procent.

In de MidKap ging de belangstelling uit naar biotechnoloog Galapagos die 7,2 procent steeg en daarmee bovenaan stond bij de middelgrote fondsen. Topman en medeoprichter Onno van de Stolpe heeft plannen om met pensioen te gaan. Hij zal aanblijven tot een opvolger is gevonden. Galapagos kampte de afgelopen tijd met tegenslagen. Zo werd eerder een reumamiddel in de Verenigde Staten niet goedgekeurd en vielen de testresultaten van een middel tegen longfibrose tegen.

NX Filtration

Bij de lokale fondsen was NX Filtration een winnaar met een plus van 6,3 procent. De Twentse waterfilteraar, die in juni zijn debuut maakte op het Damrak, zag de omzet in de eerste jaarhelft flink stijgen.

De euro was 1,1796 dollar waard, net als een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 68,91 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 73,04 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AI-onrust ebt weg op Wall Street na opmerkingen Nvidia-baas

NEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.

2 uur geleden
Media: Frankrijk en Duitsland sluiten deal over auto-industrie

BRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.

3 uur geleden
ECB maakt weg vrij voor overname Commerzbank door UniCredit

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.

4 uur geleden
Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.

6 uur geleden
IEA geeft gehoor aan oproep G7 voor snelle vrijgave oliereserves

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.

6 uur geleden
Chipbedrijven in uitverkoop op beurs door zorgen AI-investeringen

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.

7 uur geleden
Curatoren Accell verkopen fietsmerk Sparta aan e-bikebedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het bekende fietsenmerk Sparta, dat onder de failliete fietsenfabrikant Accell valt, maakt een doorstart. De curatoren van Accell melden donderdag dat Sparta is verkocht aan het in Amsterdam gevestigde e-bikebedrijf Tenways. Daarmee krijgt Sparta een nieuwe eigenaar en blijft het merk volgens de curatoren behouden.

7 uur geleden