Beune verslaat Takagi in Milwaukee opnieuw op de 1500 meter
MILWAUKEE (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Milwaukee de 1500 meter gewonnen. De 25-jarige wereldkampioene allround was met 1.52,11 sneller dan Miho Takagi uit Japan en Francesca Lollobrigida uit Italië.
Beune dook in de slotrit tegen Brittany Bowe onder de tot dan toe beste tijd van Takagi. De Japanse regerend wereldkampioene op de 1500 meter was kort daarvoor met 1.52,82 net iets sneller geweest dan Lollobrigida (1.52,92). Takagi had een week eerder in Calgary voor het eerst dit seizoen een nederlaag geleden. Toen was Beune haar ook te snel af en was zij 0,13 seconde sneller geweest. Nu was Beune zelfs 0,71 seconde sneller.
Antoinette Rijpma-de Jong werd in haar rit verslagen door Takagi. Ze kwam tot 1.54,36 en werd daarmee achtste. Marijke Groenewoud zette met 1.54,75 de tiende tijd neer. Melissa Wijfje werd veertiende met 1.55,75. Angel Daleman kwam tot de achttiende tijd van 1.56,59.
Snelle opening
Beune was na haar tweede wereldbekerzege op rij op de 1500 meter heel tevreden. "Deze was heel lekker", zei ze bij de NOS. "De opening en de eerste ronde waren heel snel en ik voelde het ook in mijn benen, maar ik kon door blijven gaan. Ik heb ook dik gewonnen. Daar ben ik blij mee."
De regerend wereldkampioene op de 5000 meter verbaasde zichzelf met haar snelle opening tegen Bowe. "Ik had eigenlijk verwacht dat ik een moeilijke kruising zou krijgen, maar het was een hele goede rit. Ik vind het heel gaaf dat ik hier steeds beter in word. Ik wil dit vasthouden en nog elke wedstrijd dit seizoen beter worden."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.
1 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.
2 uur geledenRAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.
12 uur geledenBERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
17 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
18 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
23 uur geleden