Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beune verslaat Takagi in Milwaukee opnieuw op de 1500 meter

Beune verslaat Takagi in Milwaukee opnieuw op de 1500 meter

MILWAUKEE (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Milwaukee de 1500 meter gewonnen. De 25-jarige wereldkampioene allround was met 1.52,11 sneller dan Miho Takagi uit Japan en Francesca Lollobrigida uit Italië.

Beune dook in de slotrit tegen Brittany Bowe onder de tot dan toe beste tijd van Takagi. De Japanse regerend wereldkampioene op de 1500 meter was kort daarvoor met 1.52,82 net iets sneller geweest dan Lollobrigida (1.52,92). Takagi had een week eerder in Calgary voor het eerst dit seizoen een nederlaag geleden. Toen was Beune haar ook te snel af en was zij 0,13 seconde sneller geweest. Nu was Beune zelfs 0,71 seconde sneller.

Antoinette Rijpma-de Jong werd in haar rit verslagen door Takagi. Ze kwam tot 1.54,36 en werd daarmee achtste. Marijke Groenewoud zette met 1.54,75 de tiende tijd neer. Melissa Wijfje werd veertiende met 1.55,75. Angel Daleman kwam tot de achttiende tijd van 1.56,59.

Snelle opening

Beune was na haar tweede wereldbekerzege op rij op de 1500 meter heel tevreden. "Deze was heel lekker", zei ze bij de NOS. "De opening en de eerste ronde waren heel snel en ik voelde het ook in mijn benen, maar ik kon door blijven gaan. Ik heb ook dik gewonnen. Daar ben ik blij mee."

De regerend wereldkampioene op de 5000 meter verbaasde zichzelf met haar snelle opening tegen Bowe. "Ik had eigenlijk verwacht dat ik een moeilijke kruising zou krijgen, maar het was een hele goede rit. Ik vind het heel gaaf dat ik hier steeds beter in word. Ik wil dit vasthouden en nog elke wedstrijd dit seizoen beter worden."

Meer uit Sport

Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

8 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

10 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

15 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

16 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

17 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

18 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

19 uur geleden