Beune verslaat Takagi in Milwaukee opnieuw op de 1500 meter
MILWAUKEE (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Milwaukee de 1500 meter gewonnen. De 25-jarige wereldkampioene allround was met 1.52,11 sneller dan Miho Takagi uit Japan en Francesca Lollobrigida uit Italië.
Beune dook in de slotrit tegen Brittany Bowe onder de tot dan toe beste tijd van Takagi. De Japanse regerend wereldkampioene op de 1500 meter was kort daarvoor met 1.52,82 net iets sneller geweest dan Lollobrigida (1.52,92). Takagi had een week eerder in Calgary voor het eerst dit seizoen een nederlaag geleden. Toen was Beune haar ook te snel af en was zij 0,13 seconde sneller geweest. Nu was Beune zelfs 0,71 seconde sneller.
Antoinette Rijpma-de Jong werd in haar rit verslagen door Takagi. Ze kwam tot 1.54,36 en werd daarmee achtste. Marijke Groenewoud zette met 1.54,75 de tiende tijd neer. Melissa Wijfje werd veertiende met 1.55,75. Angel Daleman kwam tot de achttiende tijd van 1.56,59.
Snelle opening
Beune was na haar tweede wereldbekerzege op rij op de 1500 meter heel tevreden. "Deze was heel lekker", zei ze bij de NOS. "De opening en de eerste ronde waren heel snel en ik voelde het ook in mijn benen, maar ik kon door blijven gaan. Ik heb ook dik gewonnen. Daar ben ik blij mee."
De regerend wereldkampioene op de 5000 meter verbaasde zichzelf met haar snelle opening tegen Bowe. "Ik had eigenlijk verwacht dat ik een moeilijke kruising zou krijgen, maar het was een hele goede rit. Ik vind het heel gaaf dat ik hier steeds beter in word. Ik wil dit vasthouden en nog elke wedstrijd dit seizoen beter worden."
Meer uit Sport
HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
5 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
23 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
23 uur geleden