Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beune verslaat Takagi in Milwaukee opnieuw op de 1500 meter

Beune verslaat Takagi in Milwaukee opnieuw op de 1500 meter

MILWAUKEE (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Milwaukee de 1500 meter gewonnen. De 25-jarige wereldkampioene allround was met 1.52,11 sneller dan Miho Takagi uit Japan en Francesca Lollobrigida uit Italiƫ.

Beune dook in de slotrit tegen Brittany Bowe onder de tot dan toe beste tijd van Takagi. De Japanse regerend wereldkampioene op de 1500 meter was kort daarvoor met 1.52,82 net iets sneller geweest dan Lollobrigida (1.52,92). Takagi had een week eerder in Calgary voor het eerst dit seizoen een nederlaag geleden. Toen was Beune haar ook te snel af en was zij 0,13 seconde sneller geweest. Nu was Beune zelfs 0,71 seconde sneller.

Antoinette Rijpma-de Jong werd in haar rit verslagen door Takagi. Ze kwam tot 1.54,36 en werd daarmee achtste. Marijke Groenewoud zette met 1.54,75 de tiende tijd neer. Melissa Wijfje werd veertiende met 1.55,75. Angel Daleman kwam tot de achttiende tijd van 1.56,59.

Snelle opening

Beune was na haar tweede wereldbekerzege op rij op de 1500 meter heel tevreden. "Deze was heel lekker", zei ze bij de NOS. "De opening en de eerste ronde waren heel snel en ik voelde het ook in mijn benen, maar ik kon door blijven gaan. Ik heb ook dik gewonnen. Daar ben ik blij mee."

De regerend wereldkampioene op de 5000 meter verbaasde zichzelf met haar snelle opening tegen Bowe. "Ik had eigenlijk verwacht dat ik een moeilijke kruising zou krijgen, maar het was een hele goede rit. Ik vind het heel gaaf dat ik hier steeds beter in word. Ik wil dit vasthouden en nog elke wedstrijd dit seizoen beter worden."

Meer uit Sport

Ajax-aanvaller Berghuis 'groot vraagteken' voor topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Ajax-trainer John Heitinga zondag de beschikking heeft over aanvaller Steven Berghuis voor de topper tegen PSV in Eindhoven. "Hij wordt straks getest en is een groot vraagteken richting zondag", zei de coach. Berghuis miste woensdag de verloren wedstrijd in de Champions League (0-2) tegen Internazionale door spierklachten.

56 minuten geleden
Laros start toch op 5000 meter op WK atletiek in Tokio

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat vrijdag van start op de 5000 meter bij de WK atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter loopt rond 13.15 uur Nederlandse tijd in de tweede serie.

2 uur geleden
WK korfbal in 2027 in Nederland

ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.

18 uur geleden
Tennisster Rus bereikt kwartfinales WTA-toernooi in Tolentino

TOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.

18 uur geleden
Gregorius en Schoop spelen op EK honkbal in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittanniƫ.

19 uur geleden
McLaughlin-Levrone wint WK-goud op 400 meter in tweede tijd ooit

TOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.

19 uur geleden
Volleyballer Ahyi zet WK met Oranje in een flow voort

PASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.

20 uur geleden