Beune verrast met wereldtitel op 5000 meter, Schouten tweede
CALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldkampioenschappen afstanden in Calgary verrassend de 5000 meter op haar naam geschreven. De 24-jarige schaatsster uit Borne ging in haar rit tegen de Noorse Ragne Wiklund snel van start en die aanpak werkte. Beune hield voldoende tijd over op titelverdedigster Irene Schouten, die een rit eerder in actie kwam: 6.47,72 om 6.48,98.
Schouten liet daarmee de kans liggen om als eerste Nederlandse vier wereldtitels op één WK te pakken. Eerder deze week was ze de beste op de 3000 meter, ploegachtervolging en massastart.
Het brons op de 5000 meter ging naar de Tsjechische Martina Sablikova.
Voor Beune was het haar tweede wereldtitel in Calgary. Samen met Schouten en Marijke Groenewoud vormde ze het Nederlandse team op de ploegachtervolging. De rijdster van IKO nam daarmee revanche voor een jaar eerder, toen bij de WK een zekere gouden medaille verloren ging doordat bij Beune een stukje van haar enkel te zien was door een opgeschoven sok. Dat leidde tot een diskwalificatie.
In december ging het voor de Nederlandse schaatssters, bij een wereldbekerwedstrijd in Polen, opnieuw mis. Bij Beune ontbrak de transponder om haar been, waardoor er geen tijdmeting mogelijk was voor de Nederlandse ploeg. Ook toen volgde diskwalificatie.
Beune komt later op zondag nog in actie op de 1500 meter.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.
1 uur geledenWINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
5 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
5 uur geledenKVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.
6 uur geleden