Beune verrast met wereldtitel op 5000 meter, Schouten tweede
CALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldkampioenschappen afstanden in Calgary verrassend de 5000 meter op haar naam geschreven. De 24-jarige schaatsster uit Borne ging in haar rit tegen de Noorse Ragne Wiklund snel van start en die aanpak werkte. Beune hield voldoende tijd over op titelverdedigster Irene Schouten, die een rit eerder in actie kwam: 6.47,72 om 6.48,98.
Schouten liet daarmee de kans liggen om als eerste Nederlandse vier wereldtitels op één WK te pakken. Eerder deze week was ze de beste op de 3000 meter, ploegachtervolging en massastart.
Het brons op de 5000 meter ging naar de Tsjechische Martina Sablikova.
Voor Beune was het haar tweede wereldtitel in Calgary. Samen met Schouten en Marijke Groenewoud vormde ze het Nederlandse team op de ploegachtervolging. De rijdster van IKO nam daarmee revanche voor een jaar eerder, toen bij de WK een zekere gouden medaille verloren ging doordat bij Beune een stukje van haar enkel te zien was door een opgeschoven sok. Dat leidde tot een diskwalificatie.
In december ging het voor de Nederlandse schaatssters, bij een wereldbekerwedstrijd in Polen, opnieuw mis. Bij Beune ontbrak de transponder om haar been, waardoor er geen tijdmeting mogelijk was voor de Nederlandse ploeg. Ook toen volgde diskwalificatie.
Beune komt later op zondag nog in actie op de 1500 meter.
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
6 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
8 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
11 uur geleden