Beune schaatst naar eerste wereldbekergoud op 1500 meter
QUEBEC (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Canadese Quebec voor het eerst de 1500 meter op haar naam geschreven. De 24-jarige Nederlands kampioene op deze afstand was bij afwezigheid van de ongenaakbare Miho Takagi uit Japan de beste met 1.55,50. Het zilver was voor de Chinese Mei Han en het brons voor Melissa Wijfje.
Beune dook ruim onder de tot dan toe beste tijd van 1.56,89 van landgenote Wijfje. Haar tijd was een evenaring van het baanrecord van de Canadese Ivanie Blondin. Die kwam in de slotrit net als de Amerikaanse Brittany Bowe niet aan de tijd van Beune.
Marijke Groenewoud beet zich ook stuk op de tijd van Beune. Ze werd verslagen door de Chinese Han die tot 1.56,39 kwam. Groenewoud werd vijfde met 1.57,27. Esther Kiel reed 1.59,36 en werd zestiende.
Eindzege
De eindzege in het wereldbekerklassement was al zeker voor Takagi. De Japanse won de eerdere vijf wedstrijden op de 1500 meter en sloeg de laatste wedstrijd in Quebec over. Ook Europees kampioene Antoinette Rijpma-de Jong was er niet bij. Ze koos ervoor te trainen voor de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari plaatsvinden in Calgary. Beune werd door haar zege derde in het eindklassement van de wereldbeker achter Takagi en Han.
Beune was tevreden over haar vorm. "Ik voel me heel machtig, ik denk dat er nog meer inzit", keek ze bij de NOS vooruit naar de WK. "Ik heb meer controle over wat ik doe en heb best een goede race gereden."
Voor de WK moet de schaatsster nog een belangrijke keuze maken. Ze heeft zich gekwalificeerd voor de 1500 meter en de 5000 meter en die afstanden worden op dezelfde dag gereden. "Ik moet daar nog over overleggen, maar als ik me hartstikke fit voel, denk ik dat ik ze allebei rijd."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
12 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
15 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
20 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
22 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geleden