Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beune schaatst naar eerste wereldbekergoud op 1500 meter

Beune schaatst naar eerste wereldbekergoud op 1500 meter

QUEBEC (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Canadese Quebec voor het eerst de 1500 meter op haar naam geschreven. De 24-jarige Nederlands kampioene op deze afstand was bij afwezigheid van de ongenaakbare Miho Takagi uit Japan de beste met 1.55,50. Het zilver was voor de Chinese Mei Han en het brons voor Melissa Wijfje.

Beune dook ruim onder de tot dan toe beste tijd van 1.56,89 van landgenote Wijfje. Haar tijd was een evenaring van het baanrecord van de Canadese Ivanie Blondin. Die kwam in de slotrit net als de Amerikaanse Brittany Bowe niet aan de tijd van Beune.

Marijke Groenewoud beet zich ook stuk op de tijd van Beune. Ze werd verslagen door de Chinese Han die tot 1.56,39 kwam. Groenewoud werd vijfde met 1.57,27. Esther Kiel reed 1.59,36 en werd zestiende.

Eindzege

De eindzege in het wereldbekerklassement was al zeker voor Takagi. De Japanse won de eerdere vijf wedstrijden op de 1500 meter en sloeg de laatste wedstrijd in Quebec over. Ook Europees kampioene Antoinette Rijpma-de Jong was er niet bij. Ze koos ervoor te trainen voor de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari plaatsvinden in Calgary. Beune werd door haar zege derde in het eindklassement van de wereldbeker achter Takagi en Han.

Beune was tevreden over haar vorm. "Ik voel me heel machtig, ik denk dat er nog meer inzit", keek ze bij de NOS vooruit naar de WK. "Ik heb meer controle over wat ik doe en heb best een goede race gereden."

Voor de WK moet de schaatsster nog een belangrijke keuze maken. Ze heeft zich gekwalificeerd voor de 1500 meter en de 5000 meter en die afstanden worden op dezelfde dag gereden. "Ik moet daar nog over overleggen, maar als ik me hartstikke fit voel, denk ik dat ik ze allebei rijd."

Meer uit Sport

Roux de Bézieux nieuwe voorzitter Franse Winterspelen 2030

PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.

23 minuten geleden
Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

2 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

5 uur geleden
Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

12 uur geleden
Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

20 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

20 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

23 uur geleden