Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beune schaatst naar eerste wereldbekergoud op 1500 meter

Beune schaatst naar eerste wereldbekergoud op 1500 meter

QUEBEC (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in het Canadese Quebec voor het eerst de 1500 meter op haar naam geschreven. De 24-jarige Nederlands kampioene op deze afstand was bij afwezigheid van de ongenaakbare Miho Takagi uit Japan de beste met 1.55,50. Het zilver was voor de Chinese Mei Han en het brons voor Melissa Wijfje.

Beune dook ruim onder de tot dan toe beste tijd van 1.56,89 van landgenote Wijfje. Haar tijd was een evenaring van het baanrecord van de Canadese Ivanie Blondin. Die kwam in de slotrit net als de Amerikaanse Brittany Bowe niet aan de tijd van Beune.

Marijke Groenewoud beet zich ook stuk op de tijd van Beune. Ze werd verslagen door de Chinese Han die tot 1.56,39 kwam. Groenewoud werd vijfde met 1.57,27. Esther Kiel reed 1.59,36 en werd zestiende.

Eindzege

De eindzege in het wereldbekerklassement was al zeker voor Takagi. De Japanse won de eerdere vijf wedstrijden op de 1500 meter en sloeg de laatste wedstrijd in Quebec over. Ook Europees kampioene Antoinette Rijpma-de Jong was er niet bij. Ze koos ervoor te trainen voor de WK afstanden die van 15 tot en met 18 februari plaatsvinden in Calgary. Beune werd door haar zege derde in het eindklassement van de wereldbeker achter Takagi en Han.

Beune was tevreden over haar vorm. "Ik voel me heel machtig, ik denk dat er nog meer inzit", keek ze bij de NOS vooruit naar de WK. "Ik heb meer controle over wat ik doe en heb best een goede race gereden."

Voor de WK moet de schaatsster nog een belangrijke keuze maken. Ze heeft zich gekwalificeerd voor de 1500 meter en de 5000 meter en die afstanden worden op dezelfde dag gereden. "Ik moet daar nog over overleggen, maar als ik me hartstikke fit voel, denk ik dat ik ze allebei rijd."

Meer uit Sport

Kerstholt heeft na twaalf jaar alsnog goud op relay: nu is het af

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.

3 uur geleden
Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

7 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

7 uur geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geƫvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

8 uur geleden
Nederland heeft in Milaan meer medailles dan vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.

8 uur geleden
Shorttrackers sluiten olympisch toernooi af met zeven medailles

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.

8 uur geleden
Shorttrackers bezorgen Nederland op aflossing achtste goud

MILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.

8 uur geleden