Beune pakt bij WK brons op 1500 meter, titel voor Japanse Takagi
CALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldkampioenschappen afstanden in Calgary een derde medaille behaald. Na haar verrassende gouden plak op de 5000 meter en de titel op de ploegachtervolging, eindigde de 24-jarige Nederlandse op de 1500 meter als derde.
Beune zette een tijd neer van 1.52,91. De zege ging naar de Japanse Miho Takagi in 1.52,29. Takagi won eerder ook de 1000 meter in Canada. Het zilver was voor Han Mei uit China, die 1.52,72 nodig had voor haar race.
"Ik ben nog steeds in extase. Dat ik dit nog kan na een 5 kilometer zegt alles over mijn vorm, denk ik", zei Beune in een eerste reactie tegen de NOS. "Ik had even mijn rust genomen en stond vrij snel weer 'aan'. Ik dacht: ik ben toch al wereldkampioen."
Titelverdedigster Antoinette Rijpma-de Jong zette een tijd neer van 1.53,27. Toen ze over de finish kwam, schudde ze haar hoofd en wist ze dat haar prestatie niet voldoende was. Dat bleek terecht, toen Takagi, Han Mei en Beune nog in actie kwamen. Rijpma-de Jong werd vierde.
Marijke Groenewoud, die in de slotrit tegen Beune schaatste, moest met 1.54,59 genoegen nemen met de achtste plaats.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
3 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geleden