Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beune kon 'bijter' Rijpma-De Jong niet afschudden op 5000 meter

Beune kon 'bijter' Rijpma-De Jong niet afschudden op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune slaagde er in Heerenveen net niet in om na de wereldtitel allround en de Nederlandse titel ook de Europese titel te veroveren. Ze moest genoegen nemen met de tweede plaats achter Antoinette Rijpma-De Jong. "Het was helaas net niet genoeg", zei de 25-jarige schaatsster. "Ik had deze wel graag willen winnen en het scheelde niet veel. Dat doet wel pijn."

Twee weken geleden veroverde Beune met een minieme marge voor Merel Conijn de Nederlandse titel. Op het EK moest ze op de slotafstand 5,77 seconden goedmaken op Rijpma-De Jong, maar bleef ze op de slotafstand steken op 4,5 seconde. "Antoinette is een bijter. Ze was ook duidelijk beter dan twee weken geleden. Ze kon er echt voor knokken en dat heeft haar extra motivatie gegeven. Ik heb geprobeerd van haar weg te rijden, maar het was niet genoeg."

Beune werd afgelopen voorjaar in Inzell voor het eerst wereldkampioene allround. Het zilver is haar eerste medaille op een EK allround. In 2021 eindigde ze als vijfde. Twee jaar geleden moest ze zich ziek afmelden.

Meer uit Sport

Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

43 minuten geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

1 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

3 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

19 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

20 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

22 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

23 uur geleden