Beune kon 'bijter' Rijpma-De Jong niet afschudden op 5000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune slaagde er in Heerenveen net niet in om na de wereldtitel allround en de Nederlandse titel ook de Europese titel te veroveren. Ze moest genoegen nemen met de tweede plaats achter Antoinette Rijpma-De Jong. "Het was helaas net niet genoeg", zei de 25-jarige schaatsster. "Ik had deze wel graag willen winnen en het scheelde niet veel. Dat doet wel pijn."
Twee weken geleden veroverde Beune met een minieme marge voor Merel Conijn de Nederlandse titel. Op het EK moest ze op de slotafstand 5,77 seconden goedmaken op Rijpma-De Jong, maar bleef ze op de slotafstand steken op 4,5 seconde. "Antoinette is een bijter. Ze was ook duidelijk beter dan twee weken geleden. Ze kon er echt voor knokken en dat heeft haar extra motivatie gegeven. Ik heb geprobeerd van haar weg te rijden, maar het was niet genoeg."
Beune werd afgelopen voorjaar in Inzell voor het eerst wereldkampioene allround. Het zilver is haar eerste medaille op een EK allround. In 2021 eindigde ze als vijfde. Twee jaar geleden moest ze zich ziek afmelden.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
6 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
6 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden