Beune kon 'bijter' Rijpma-De Jong niet afschudden op 5000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune slaagde er in Heerenveen net niet in om na de wereldtitel allround en de Nederlandse titel ook de Europese titel te veroveren. Ze moest genoegen nemen met de tweede plaats achter Antoinette Rijpma-De Jong. "Het was helaas net niet genoeg", zei de 25-jarige schaatsster. "Ik had deze wel graag willen winnen en het scheelde niet veel. Dat doet wel pijn."
Twee weken geleden veroverde Beune met een minieme marge voor Merel Conijn de Nederlandse titel. Op het EK moest ze op de slotafstand 5,77 seconden goedmaken op Rijpma-De Jong, maar bleef ze op de slotafstand steken op 4,5 seconde. "Antoinette is een bijter. Ze was ook duidelijk beter dan twee weken geleden. Ze kon er echt voor knokken en dat heeft haar extra motivatie gegeven. Ik heb geprobeerd van haar weg te rijden, maar het was niet genoeg."
Beune werd afgelopen voorjaar in Inzell voor het eerst wereldkampioene allround. Het zilver is haar eerste medaille op een EK allround. In 2021 eindigde ze als vijfde. Twee jaar geleden moest ze zich ziek afmelden.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
1 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
16 uur geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
16 uur geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden