Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beune had beschermde status voor Winterspelen niet gek gevonden

Beune had beschermde status voor Winterspelen niet gek gevonden

LEDEGEM (ANP) - Joy Beune had als meervoudig wereldkampioene graag meer zekerheid gehad richting het olympisch kwalificatietoernooi (OKT). Volgens de 26-jarige schaatsster van Team IKO X2O had schaatsbond KNSB er ook voor kunnen kiezen om wereldkampioenen te beschermen als die aan het begin van het seizoen bewijzen in vorm te zijn.

"Rij het OKT, maar zorg dat je op je allerbest bent op de Spelen. Dat kan je als Nederlands team ook sterker maken", zegt Beune. "Alle buitenlandse schaatsers hoeven geen OKT te rijden."

Op een trainingskamp met de ploeg in België kijkt ze vooruit naar een seizoen waarin ze twee keer moet pieken, eerst op het OKT in december en als dat goed gaat in februari op de Olympische Spelen in Milaan.

'Schikken'

"Ik heb bewezen dat ik er sta als het moet. Als ik een minder moment heb op het OKT en kwalificatie mis, dan snij je je als KNSB zelf in de vingers", vindt Beune.

De schaatsster die in maart de wereldtitels op de 1500 meter en 3000 meter won, wil ook graag laten zien dat ze de beste is. "Dat is hoe het in Nederland werkt en heb ik me in te schikken. Ons plan is nu ingericht om dan goed te zijn en daarna te vlammen in februari. Daar heb ik alle vertrouwen in."

'Vertrouwen'

Hoewel geen schaatser al zeker is, mag Beune zich als belangrijk onderdeel van het gouden ploegachtervolgingsteam, met Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong, iets zekerder wanen. "Dat zou kunnen, maar dan moeten we laten zien nog steeds de beste van de wereld te zijn. Ik twijfel daar niet aan", zegt ze over het team dat deze zomer al samen trainde.

"Het is een fijn idee dat je daarmee soort van zeker bent, maar dat kunnen Jenning de Boo en Femke Kok niet zeggen", aldus Beune over de twee wereldkampioenen op de 500 meter die niet op een olympisch teamonderdeel kunnen terugvallen.

Haar coach Erwin ten Hove is zich ervan bewust dat ze zich gewoon moet kwalificeren via het OKT, maar snapt de mening van Beune. "Die toppers moeten de plekken binnenhalen, goud halen, maar zich ook plaatsen. Het is een moeilijke kwestie, maar ik vind tot dusverre dat de KNSB daar weloverwogen beslissingen over neemt. Dat is ook het vertrouwen dat wij als ploegen in de selectiecommissie moeten hebben."

Meer uit Sport

Tenniszussen Williams genieten ondanks nederlaag van terugkeer

CINCINNATI (ANP/RTR) - De tenniszussen Venus (46) en Serena Williams (44) hebben ondanks een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi van Cincinnati genoten van hun terugkeer op de baan.

4 minuten geleden
Hockeyster Burg dacht niet te veel na en scoorde op intuïtie

AMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.

11 uur geleden
Ehren vindt dat hockeysters de zege 'zeker niet cadeau' kregen

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.

12 uur geleden
Hockeysters op WK naar winnaarspoule na zege op Australië

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.

13 uur geleden
Einde seizoen voor wielrenner Vingegaard na val in Tour de France

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.

22 uur geleden
Eerste EK-plak op 4x400 meter 'met hart en ziel' voor Bonevacia

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.

1 dag geleden
Broeders-Bol: goud winnen voelt als vanouds, maar went nooit

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."

1 dag geleden