Betsema meldt zich af voor NK veldrijden met knieblessure
HOOGEVEEN (ANP) - Denise Betsema heeft zich afgemeld voor het Nederlands kampioenschap veldrijden in Hoogeveen. De Texelse heeft nog te veel last van een knieblessure, meldt haar ploeg Pauwels - Sauzen-Bingoal. Ze hoopt volgende week haar rentree te maken in de wereldbekerwedstrijd in het Spaanse Benidorm.
Betsema gold vooraf als outsider voor de titel, hoewel ze dit seizoen nog niet tot veel aansprekende resultaten kwam. Op het NK kwam de 30-jarige veldrijdster nog nooit op het podium. Wel won ze een keer brons op zowel het WK als EK.
Betsema is zondag niet de enige afwezige grote naam op het NK in Drenthe. Wereldkampioene Fem van Empel heeft gekozen voor een trainingskamp in Spanje. Bij de mannen ontbreekt wereldkampioen Mathieu van der Poel. De vrouwen starten om 13.40 uur, de mannen strijden vanaf 15.00 uur om de Nederlandse titel.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
16 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
17 uur geleden