Betsema meldt zich af voor NK veldrijden met knieblessure
HOOGEVEEN (ANP) - Denise Betsema heeft zich afgemeld voor het Nederlands kampioenschap veldrijden in Hoogeveen. De Texelse heeft nog te veel last van een knieblessure, meldt haar ploeg Pauwels - Sauzen-Bingoal. Ze hoopt volgende week haar rentree te maken in de wereldbekerwedstrijd in het Spaanse Benidorm.
Betsema gold vooraf als outsider voor de titel, hoewel ze dit seizoen nog niet tot veel aansprekende resultaten kwam. Op het NK kwam de 30-jarige veldrijdster nog nooit op het podium. Wel won ze een keer brons op zowel het WK als EK.
Betsema is zondag niet de enige afwezige grote naam op het NK in Drenthe. Wereldkampioene Fem van Empel heeft gekozen voor een trainingskamp in Spanje. Bij de mannen ontbreekt wereldkampioen Mathieu van der Poel. De vrouwen starten om 13.40 uur, de mannen strijden vanaf 15.00 uur om de Nederlandse titel.
Meer uit Sport
OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
58 minuten geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 dagen geleden